Ofensywa transferowa ekipy AG2R rozpoczęta! Francuski team ogłosił dziś podpisanie umów z trzema zawodnikami.

Trio, o którym mowa jest niezwykle zróżnicowane. Można powiedzieć, że to perfekcyjna mieszanka doświadczenia z młodością. Do zespołu AG2R dołączyli bowiem Lawrence Naesen, Andrea Vendrame oraz Clement Champoussin.

Jeśli chodzi o Naesena, wydaje się, że nie trzeba go nikomu przypominać. Zawodnik, który w ostatnich latach reprezentował barwy ekipy Lotto Soudal, od przyszłego sezonu zostanie jednym z pomocników swojego brata, Olivera. To z kolei bardzo ułatwi jazdę bardziej utytułowanemu z rodu Naesenów.

W przypadku Vendrame sytuacja może być nieco inna. Choć Włoch startujący dotąd w zespole Androni – Sidermec notował także bardzo dobre wyniki w trudniejszych jednodniówkach, jego głównymi umiejętnościami są niezły finisz i umiejętność walki w średnich górach. Dodatkowo w jego przypadku możemy też mówić o całkiem niezłym instynkcie zwycięzcy.

Trzeci z zawodników, czyli Clement Champoussin jest za to jednym z najlepszych Francuzów młodego pokolenia. Bardzo solidny góral jest już stażystą w zespole AG2R, lecz jego zasadnicza umowa będzie obowiązywać od sierpnia przyszłego roku. Jeśli chodzi o wyniki, w sezonie 2019 mogliśmy podziwiać jego umiejętności choćby w młodzieżowym Wyścigu Pokoju (3. miejsce w generalce) czy podczas Orlen Nations Grand Prix (6. miejsce w generalce).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments