Mikel Nieve to jeden z najbardziej utytułowanych kolarzy na trasie Tour de Pologne. 35-letni Hiszpan ma szansę na dobry wynik w klasyfikacji generalnej.

Nieve to trzykrotny triumfator etapów na Giro d’Italia. W tym sezonie był blisko sukcesu na Lago Serru, gdzie zajął 2. miejsce po walce z Ilnurem Zakarinem. Głównym celem Hiszpana była pomoc Simonowi Yatesowi.

Giro d’Italia uważam za udane. Szkoda, że nie udało się odnieść zwycięstwa. Jednak moją jazdę dla zespołu oceniam dobrze

– przyznał Nieve.

Kolarz Mitchelton-Scott jechał w Tour de Pologne tylko raz. W 2015 roku zajął 10. miejsce, a potem był 8. w Vuelta a Espana. Teraz Hiszpan także szykuje się do swojego narodowego wyścigu. Tour de Pologne jest jego ostatnim startem przed Vueltą.

Wracam do ścigania po dłuższej przerwie. Będę starał się jechać z przodu. Wyścig ten jest przygotowaniem do Vuelty. Mam nadzieję, że znajdę się w składzie. Simon Yates jechał Giro i Tour, więc na Vuelcie raczej nie będzie walczyć. Jako lider pojedzie Esteban Chaves. Mam nadzieję, że osiągniemy dobry wynik

– dodał Mikel Nieve.

Rozmawiał Kamil Karczmarek

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments