fot. Photo News / Cofidis

Choć ekipa Deceuninck – Quick Step traci najlepszego sprintera, tegoroczne okienko transferowe wcale nie musi być dla niej słabe. Belgijski team pozyskał bowiem dwóch kolejnych zawodników.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy Państwa o głośnym transferze Elii Vivianiego, który wraz z Fabio Sabatinim przeszedł do ekipy Cofidis. Patrick Lefevere i jego świta nie mają jednak zamiaru rozpaczać i już rozpoczęli kompletowanie składu na sezon 2019. Na początek umowy z najlepszą ekipą w peletonie podpisali Bert van Lerberghe i Stijn Steels.

Szczególnie pierwszy z zawodników jest całkiem znaną osobistością w kolarskim światku. Niespełna 27-letni Belg w ostatnich latach był częścią ekipy Cofidis, gdzie pokazywał się przede wszystkim w wyścigach klasycznych oraz ucieczkach. Tym samym można się spodziewać, że będzie to kolejny ze znakomitych pomocników w niebieskich koszulkach.

Drugim z zawodników, który wzmocni Deceuninck – Quick Step jest Stijn Steels. 29-letni kolarz w ostatnim sezonie bronił barw Rompoot – Charles, wcześniej sprawdzając się m.in. w Sport Vlaaderen – Baloise. Jego największym atutem także jest jazda w wyścigach jednodniowych.

Co ważne, to prawdopodobnie nie koniec ruchów ekipy Deceuninck – Quick Step, która być może poszukiwać będzie kolejnego sprintera.

Poprzedni artykułEgan Bernal wrócił do Kolumbii
Następny artykuł26 ekip na starcie Tour de l’Avenir
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments