fot. Trek-Segafredo

30-letnia Lucinda Brand postanowiła opuścić Team Sunweb i podpisała dwuletni kontrakt z drużynami Trek-Segafredo (szosa) i Telenet Fidea Lions (przełaje). Oznacza to, że Holenderka będzie nadal łączyła uprawianie kolarstwa szosowego i przełajowego. 

Brand pokazuje w tym sezonie, że jej forma jest wysoka i równa. Wyścig Giro d’Italia dla kobiet (Giro Rosa) ukończyła na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej, zaś na finiszu na podjeździe w Le Course by Le Tour de France była czwarta.

Do jej największych sukcesów w karierze na szosie należą zwycięstwa w GP de Plouay-Bretagne (2014), mistrzostwach Holandii w wyścigu ze startu wspólnego (2015), Omloop Het Nieuwsblad (2017) oraz drugie miejsce w Amstel Gold Race (2018), a także trzy etapowe zwycięstwa w Giro Rosa (2015, 2017). Brand była także w składzie drużyny Sunweb, gdy ta zdobyła w 2017 roku mistrzostwo świata w jeździe drużynowej na czas.

Tymczasem w przełajach w sezonie 2018/2019 zanotowała siedem zwycięstw i tytuł mistrzyni Holandii. W światowym czempionacie zaś zdobyła srebrny medal.

– Podczas ostatnich sezonów nabyłam trochę doświadczenia w kolarstwie przełajowym. Bardzo lubię to robić i mam nadzieję startować w przyszłości w jeszcze większej liczbie wyścigów przełajowych. Nadal chciałabym łączyć ściganie w przełajach i na szosie, przy czym ta druga kolarska dyscyplina pozostaje moim priorytetem. Łączona propozycja jeżdżenia w Telenet Fidea Lions zimą i latem w Trek-Segafredo natychmiast mnie przekonała

– powiedziała Lucinda Brand w oficjalnym oświadczeniu prasowym drużyny Trek-Segafredo.

Podpisanie kontraktu z tymi dwiema drużynami było możliwe dzięki temu, że partnerem zespołu Telenet jest marka Trek. Brand po sezonie przełajowym dołączy do Trek-Segafredo i będzie startowała w wiosennych klasykach, włącznie z Liège-Bastogne-Liège.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments