fot. BORA-hansgrohe

Wszyscy trzej Polacy, którzy reprezentują barwy drużyny BORA-hansgrohe, czyli Rafał Majka, Maciej Bodnar i Paweł Poljański wystartują w 76. edycji wyścigu Tour de Pologne (3-9 sierpnia). 

Przypomnijmy, że Rafał Majka zwyciężył w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne w 2014 roku. Wygrał wówczas dwa etapy z rzędu – na Słowacji, w Szczyrbskim Plesie i w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie założył koszulkę lidera, broniąc jej podczas jazdy indywidualnej na czas w Krakowie.

Koszulkę mistrza Włoch po raz pierwszy na polskich szosach zaprezentuje zaś Davide Formolo, dwukrotnie trzeci na etapach tegorocznego Giro d’Italia i piętnasty kolarz klasyfikacji generalnej.

W składzie znalazł się także doskonale znany i lubiany w Polsce Cesare Benedetti, dla którego “różowy wyścig” także był bardzo szczęśliwy, bowiem “Czarek” triumfował w Pinerolo.

Mocna polska ekipa, wraz z bardzo solidnymi Włochami oraz szybkim Pascalem Ackermannem, z pewnością wprowadzi pozytywne zamieszanie w Tour de Pologne. Kto wie, czy z takim zespołem Rafał Majka nie ma wielkiej szansy na drugie w karierze zwycięstwo w swoim narodowym tourze.

Pełny skład drużyny BORA-hansgrohe na Tour de Pologne 2019: Rafał Majka, Maciej Bodnar, Paweł Poljański, Cesare Benedetti, Davide Formolo, Pascal Ackermann i Rudi Selig.