Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Michał Kwiatkowski (Team Ineos) poinformował, że jednak nie stanie na starcie rozpoczynającego się w sobotę Tour de Pologne.

Zwycięzca Tour de Pologne z 2018 roku poinformował za pomocą mediów społecznościowych, że nie pojawi się na starcie w Krakowie. Poniżej całe oświadczenie „Kwiato”:

Nie jestem kimś, kto lubi zmieniać plany, ale to jest właśnie ten moment. Pomimo tego, że uwielbiam Tour de Pologne, a wspomnienia z ubiegłego roku są wciąż żywe, to w tej edycji niestety nie wystąpię. Teraz już wiem, świeżo po przejechaniu Tour de France, że odpoczynek i regeneracja to coś, czego mój organizm domagał się od dawna. Jak dotąd to nie był wymarzony sezon i to chyba dobry moment na refleksję i trochę przemyśleń dotyczących przygotowań do sezonu – chociażby bardzo intensywnego wyścigowo 2018 roku i próby zbudowania na tym tegorocznej formy. Wierzę, że wkrótce znów będę się cieszył rowerem, a wtedy na pewno łatwiej będzie walczyć o kolejne zwycięstwa.
Udanego Tour de Pologne dla wszystkich! To bardzo trudna decyzja i będzie mi brakowało tego niesamowitego uczucia – ścigania się przed polskimi kibicami. Obiecuję, że będę oglądał. Mam nadzieję, że moi koledzy dadzą niezłe przedstawienie. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments