fot. Tour de Wallonie

Timothy Dupont (Wanty Gobert) został zwycięzcą pierwszego etapu i liderem Tour de Wallonie. Jakub Mareczko (CCC Team) finiszował na 3. miejscu.

Wyścig w Walonii będzie trwać przez 5 dni. Pierwszy etap prowadził z Le Roeulx do Dottingnies i liczył ponad 180 kilometrów. Na trasie zlokalizowanych było 7 premii górskich, w tym znany z północnych klasyków Kruisberg.

CCC Team pojawił się na starcie w składzie: Paweł Bernas, Kamil Gradek, Jakub Mareczko, Szymon Sajnok, Gijs van Hoecke, Nathan van Hooydonck i Guillaume van Keirsbulck. W barwach Lotto Soudal wystartował Tomasz Marczyński.

W ucieczce dnia kręcili: Nicolai Brochner Nielsen (Riwal Readynez Cycling Team), Edward Planckaert (Sport Vlaanderen-Baloise), Kevyn Ista (Wallonie-Bruxelles) i Samuel Leroux (Natura4Ever-Roubaix Lille Metropole).

Po doścignięciu ucieczki od peletonu odjechali jeszcze: Baptiste Planckaert (Wallonie-Bruxelles), Abram Stockman (Tarteletto-Isorex) i Dries de Bondt (Corendon-Circus). De Bondt i Planckaert zostali złapani na ostatnim kilometrze.

Doszło do sprinterskiego finiszu. Najlepszy okazał się Timothy Dupont. Kolarz Wanty Gobert wyprzedził Roya Jansa (Corendon Circus) i Jakuba Mareczkę (CCC Team). Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był fotofinisz.

Wyniki 1. etapu:

1 DUPONT Timothy Wanty – Gobert Cycling Team 4:22:44
2 JANS Roy Corendon – Circus ,,
3 MARECZKO Jakub CCC Team ,,
4 DUVAL Julien AG2R La Mondiale ,,
5 VAN ASBROECK Tom Israel Cycling Academy ,,
6 COQUARD Bryan Vital Concept – B&B Hotels ,,
7 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal ,,
8 TOUZE Damien Cofidis, Solutions Crédits ,,
9 STOKBRO Andreas Riwal Readynez Cycling Team ,,
10 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise ,,
11 MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise ,,
12 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits ,,
13 BIERMANS Jenthe Team Katusha Alpecin ,,
14 VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise ,,
15 VAN LERBERGHE Bert Cofidis, Solutions Crédits ,,
16 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,
17 VAN KESSEL Corné Telenet Fidea Lions ,,
18 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
19 WAEYTENS Zico Cofidis, Solutions Crédits ,,
20 CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits ,,
21 ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen – Baloise ,,
22 VERMEULEN Emiel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
23 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ ,,
24 GUERREIRO Ruben Team Katusha Alpecin ,,
25 TAMINIAUX Lionel Wallonie-Bruxelles ,,
26 MEEUSEN Tom Corendon – Circus ,,
27 SMIT Willie Team Katusha Alpecin ,,
28 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits ,,
29 CARDIS Romain Team Total Direct Energie ,,
30 DENZ Nico AG2R La Mondiale ,,
31 GODON Dorian AG2R La Mondiale ,,
32 REINDERS Elmar Roompot – Charles ,,
33 GERTS Floris Tarteletto – Isorex ,,
34 PARET-PEINTRE Aurélien AG2R La Mondiale ,,
35 HERMANS Quinten Telenet Fidea Lions ,,
36 PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise ,,
37 LEYSEN Senne Roompot – Charles ,,
38 VLIEGEN Loïc Wanty – Gobert Cycling Team ,,
39 SAJNOK Szymon CCC Team ,,
40 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy ,,
41 WALSLEBEN Philipp Corendon – Circus ,,
42 STOCKMAN Michiel Tarteletto – Isorex ,,
43 STOCKMAN Abram Tarteletto – Isorex ,,
44 DOUBEY Fabien Wanty – Gobert Cycling Team ,,
45 VALLÉE Boris Wanty – Gobert Cycling Team ,,
46 VAN GESTEL Dries Sport Vlaanderen – Baloise ,,
47 MAES Nikolas Lotto Soudal ,,
48 HALVORSEN Kristoffer Team INEOS ,,
49 CLEPPE Nicolas Telenet Fidea Lions ,,
50 STALLAERT Joeri Corendon – Circus ,,
51 IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
52 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ ,,
53 WIRTGEN Tom Wallonie-Bruxelles ,,
54 LAWLESS Chris Team INEOS ,,
55 STEELS Stijn Roompot – Charles ,,
56 BRØCHNER Nicolai Riwal Readynez Cycling Team ,,
57 AERTS Thijs Telenet Fidea Lions ,,
58 DE LA CRUZ David Team INEOS ,,
59 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ ,,
60 GAUTIER Cyril Vital Concept – B&B Hotels ,,
61 ROSA Diego Team INEOS ,,
62 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits ,,
63 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles ,,
64 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles ,,
65 VANENDERT Jelle Lotto Soudal ,,
66 BAUGNIES Jérôme Wanty – Gobert Cycling Team ,,
67 DE WINTER Ludwig Wanty – Gobert Cycling Team ,,
68 LIETAER Eliot Wallonie-Bruxelles ,,
69 DEGAND Thomas Wanty – Gobert Cycling Team ,,
70 CRAS Steff Team Katusha Alpecin ,,
71 MAGNUSSON Kim Riwal Readynez Cycling Team ,,
72 DEWULF Stan Lotto Soudal ,,
73 MARCZYŃSKI Tomasz Lotto Soudal ,,
74 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha Alpecin ,,
75 KNEES Christian Team INEOS ,,
76 REZA Kévin Vital Concept – B&B Hotels ,,
77 SCOTSON Miles Groupama – FDJ ,,
78 DEVOLDER Stijn Corendon – Circus ,,
79 DE ROOZE Niels Tarteletto – Isorex ,,
80 DE BONDT Dries Corendon – Circus ,,
81 DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise ,,
82 TULIK Angelo Team Total Direct Energie ,,
83 GOUAULT Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
84 VAN HOOYDONCK Nathan CCC Team ,,
85 DUNBAR Eddie Team INEOS ,,
86 VAN HOECKE Gijs CCC Team ,,
87 ROLLAND Pierre Vital Concept – B&B Hotels ,,
88 PACHER Quentin Vital Concept – B&B Hotels ,,
89 PLANCKAERT Baptiste Wallonie-Bruxelles ,,
90 VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale ,,
91 GOLDSTEIN Roy Israel Cycling Academy ,,
92 VINJEBO Emil Riwal Readynez Cycling Team ,,
93 LE GAC Olivier Groupama – FDJ ,,
94 DILLIER Silvan AG2R La Mondiale ,,
95 BOOM Lars Roompot – Charles ,,
96 RIESEBEEK Oscar Roompot – Charles ,,
97 DUIJN Huub Roompot – Charles ,,
98 BERNAS Paweł CCC Team ,,
99 VAN DINGENEN Jordi Tarteletto – Isorex ,,
100 GANNA Filippo Team INEOS ,,
101 BOUDAT Thomas Team Total Direct Energie ,,
102 VAN KEIRSBULCK Guillaume CCC Team ,,
103 VAN MOER Brent Lotto Soudal ,,
104 ERIKSSON Lucas Riwal Readynez Cycling Team ,,
105 CARISEY Clément Israel Cycling Academy ,,
106 NAVARRO Daniel Team Katusha Alpecin ,,
107 TUREK Daniel Israel Cycling Academy ,,
108 AERTS Toon Telenet Fidea Lions ,,
109 ANTOMARCHI Julien Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
110 PETIT Adrien Team Total Direct Energie ,,
111 FRISON Frederik Lotto Soudal ,,
112 VAN BREUSSEGEM Elias Tarteletto – Isorex ,,
113 LE BON Johan Vital Concept – B&B Hotels ,,
114 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept – B&B Hotels ,,
115 KAMP Alexander Riwal Readynez Cycling Team ,,
116 CIMOLAI Davide Israel Cycling Academy 0:26
117 GRADEK Kamil CCC Team 0:40
118 SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy 1:01
119 VAN TRIJP Maarten Corendon – Circus 6:47
120 VAN DER HAAR Lars Telenet Fidea Lions ,,
121 BEKAERT Yentl Telenet Fidea Lions ,,
122 MASSON Christophe Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
123 LEROUX Samuel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
124 HAAS Nathan Team Katusha Alpecin ,,
125 AAEN JØRGENSEN Jonas Riwal Readynez Cycling Team ,,
126 JULES Justin Wallonie-Bruxelles ,,
127 VAUGRENARD Benoît Groupama – FDJ ,,
128 GAUDIN Damien Team Total Direct Energie 11:28
129 VAN DEN BRANDE Julien Tarteletto – Isorex 15:22
130 HIVERT Jonathan Team Total Direct Energie ,,
131 DERNIES Tom Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
132 LIGTHART Pim Team Total Direct Energie ,,
DNF TIMMERMANS Justin Roompot – Charles –

Klasyfikacja generalna:

1 DUPONT Timothy Wanty – Gobert Cycling Team 4:22:34
2 JANS Roy Corendon – Circus 0:04
3 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles ,,
4 MARECZKO Jakub CCC Team 0:06
5 PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise ,,
6 DE BONDT Dries Corendon – Circus 0:07
7 PLANCKAERT Baptiste Wallonie-Bruxelles 0:08
8 STOCKMAN Abram Tarteletto – Isorex 0:09
9 DUVAL Julien AG2R La Mondiale 0:10
10 VAN ASBROECK Tom Israel Cycling Academy ,,
11 COQUARD Bryan Vital Concept – B&B Hotels ,,
12 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal ,,
13 TOUZE Damien Cofidis, Solutions Crédits ,,
14 STOKBRO Andreas Riwal Readynez Cycling Team ,,
15 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise ,,
16 MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise ,,
17 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits ,,
18 BIERMANS Jenthe Team Katusha Alpecin ,,
19 VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise ,,
20 VAN LERBERGHE Bert Cofidis, Solutions Crédits ,,
21 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,
22 VAN KESSEL Corné Telenet Fidea Lions ,,
23 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
24 WAEYTENS Zico Cofidis, Solutions Crédits ,,
25 CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits ,,
26 ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen – Baloise ,,
27 VERMEULEN Emiel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
28 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ ,,
29 GUERREIRO Ruben Team Katusha Alpecin ,,
30 TAMINIAUX Lionel Wallonie-Bruxelles ,,
31 MEEUSEN Tom Corendon – Circus ,,
32 SMIT Willie Team Katusha Alpecin ,,
33 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits ,,
34 CARDIS Romain Team Total Direct Energie ,,
35 DENZ Nico AG2R La Mondiale ,,
36 GODON Dorian AG2R La Mondiale ,,
37 REINDERS Elmar Roompot – Charles ,,
38 GERTS Floris Tarteletto – Isorex ,,
39 PARET-PEINTRE Aurélien AG2R La Mondiale ,,
40 HERMANS Quinten Telenet Fidea Lions ,,
41 LEYSEN Senne Roompot – Charles ,,
42 VLIEGEN Loïc Wanty – Gobert Cycling Team ,,
43 SAJNOK Szymon CCC Team ,,
44 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy ,,
45 WALSLEBEN Philipp Corendon – Circus ,,
46 STOCKMAN Michiel Tarteletto – Isorex ,,
47 DOUBEY Fabien Wanty – Gobert Cycling Team ,,
48 VALLÉE Boris Wanty – Gobert Cycling Team ,,
49 VAN GESTEL Dries Sport Vlaanderen – Baloise ,,
50 MAES Nikolas Lotto Soudal ,,
51 HALVORSEN Kristoffer Team INEOS ,,
52 CLEPPE Nicolas Telenet Fidea Lions ,,
53 STALLAERT Joeri Corendon – Circus ,,
54 IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
55 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ ,,
56 WIRTGEN Tom Wallonie-Bruxelles ,,
57 LAWLESS Chris Team INEOS ,,
58 STEELS Stijn Roompot – Charles ,,
59 BRØCHNER Nicolai Riwal Readynez Cycling Team ,,
60 AERTS Thijs Telenet Fidea Lions ,,
61 DE LA CRUZ David Team INEOS ,,
62 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ ,,
63 GAUTIER Cyril Vital Concept – B&B Hotels ,,
64 ROSA Diego Team INEOS ,,
65 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits ,,
66 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles ,,
67 VANENDERT Jelle Lotto Soudal ,,
68 BAUGNIES Jérôme Wanty – Gobert Cycling Team ,,
69 DE WINTER Ludwig Wanty – Gobert Cycling Team ,,
70 LIETAER Eliot Wallonie-Bruxelles ,,
71 DEGAND Thomas Wanty – Gobert Cycling Team ,,
72 CRAS Steff Team Katusha Alpecin ,,
73 MAGNUSSON Kim Riwal Readynez Cycling Team ,,
74 DEWULF Stan Lotto Soudal ,,
75 MARCZYŃSKI Tomasz Lotto Soudal ,,
76 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha Alpecin ,,
77 KNEES Christian Team INEOS ,,
78 REZA Kévin Vital Concept – B&B Hotels ,,
79 SCOTSON Miles Groupama – FDJ ,,
80 DEVOLDER Stijn Corendon – Circus ,,
81 DE ROOZE Niels Tarteletto – Isorex ,,
82 DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise ,,
83 TULIK Angelo Team Total Direct Energie ,,
84 GOUAULT Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
85 VAN HOOYDONCK Nathan CCC Team ,,
86 DUNBAR Eddie Team INEOS ,,
87 VAN HOECKE Gijs CCC Team ,,
88 ROLLAND Pierre Vital Concept – B&B Hotels ,,
89 PACHER Quentin Vital Concept – B&B Hotels ,,
90 VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale ,,
91 GOLDSTEIN Roy Israel Cycling Academy ,,
92 VINJEBO Emil Riwal Readynez Cycling Team ,,
93 LE GAC Olivier Groupama – FDJ ,,
94 DILLIER Silvan AG2R La Mondiale ,,
95 BOOM Lars Roompot – Charles ,,
96 RIESEBEEK Oscar Roompot – Charles ,,
97 DUIJN Huub Roompot – Charles ,,
98 BERNAS Paweł CCC Team ,,
99 VAN DINGENEN Jordi Tarteletto – Isorex ,,
100 GANNA Filippo Team INEOS ,,
101 BOUDAT Thomas Team Total Direct Energie ,,
102 VAN KEIRSBULCK Guillaume CCC Team ,,
103 VAN MOER Brent Lotto Soudal ,,
104 ERIKSSON Lucas Riwal Readynez Cycling Team ,,
105 CARISEY Clément Israel Cycling Academy ,,
106 NAVARRO Daniel Team Katusha Alpecin ,,
107 TUREK Daniel Israel Cycling Academy ,,
108 AERTS Toon Telenet Fidea Lions ,,
109 ANTOMARCHI Julien Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
110 PETIT Adrien Team Total Direct Energie ,,
111 FRISON Frederik Lotto Soudal ,,
112 VAN BREUSSEGEM Elias Tarteletto – Isorex ,,
113 LE BON Johan Vital Concept – B&B Hotels ,,
114 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept – B&B Hotels ,,
115 KAMP Alexander Riwal Readynez Cycling Team ,,
116 CIMOLAI Davide Israel Cycling Academy 0:36
117 GRADEK Kamil CCC Team 0:50
118 SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy 1:11
119 LEROUX Samuel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 6:55
120 VAN TRIJP Maarten Corendon – Circus 6:57
121 VAN DER HAAR Lars Telenet Fidea Lions ,,
122 BEKAERT Yentl Telenet Fidea Lions ,,
123 MASSON Christophe Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
124 HAAS Nathan Team Katusha Alpecin ,,
125 JULES Justin Wallonie-Bruxelles ,,
126 VAUGRENARD Benoît Groupama – FDJ ,,
127 AAEN JØRGENSEN Jonas Riwal Readynez Cycling Team 7:17
128 GAUDIN Damien Team Total Direct Energie 11:38
129 VAN DEN BRANDE Julien Tarteletto – Isorex 15:32
130 HIVERT Jonathan Team Total Direct Energie ,,
131 DERNIES Tom Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
132 LIGTHART Pim Team Total Direct Energie ,,