Foto: CCC Development Team

Erlend Blikra (Team Coop) wygrał pierwszy etap i umocnił się na prowadzeniu w generalce wyścigu Dookoła Mazowsza. Drugi był Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team).

Po wczorajszym prologu na Służewcu dziś na kolarzy walczących o prymat w 62. edycji Wyścigu dookoła Mazowsza czekał etap wokół Teresina. Do pokonania było 8 płaskich rund o długości prawie 21 kilometrów każda.

Mimo ucieczek o zwycięstwie zadecydował finisz z grupy. Najszybszy okazał się Erlend Blikra (Team Coop), który triumfował także na wczorajszym prologu.

Drugi był Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team), który na mecie powiedział:

Przed dzisiejszym etapem nasza ekipa była w dobrej sytuacji, jeśli chodzi o klasyfikację generalną. Dlatego staraliśmy się kontrolować sytuację. Zależało nam m.in. na tym, aby w każdym odjeździe mieć swojego przedstawiciela. Etap był bardzo dynamiczny, było sporo ucieczek. Na początku w odjazd zabrał się Patryk Stosz, ale ta ucieczka została szybko skasowana.

W okolicach 50 km uformowała się ucieczka dnia, w której znalazł się Damian Papierski. Damian wygrał pierwszą lotną premię. Nam pasował ten odjazd, ale były ekipy, które nie miały w nim swoich przedstawicieli i one nadawały mocniejsze tempo. Później z ucieczki oderwało się dwóch kolarzy i jechali oni przed peletonem do ostatniego okrążenia.

Na finisz przyjechała cała grupa. Pierwsza część ostatniej rundy była spokojna, ponieważ dogoniliśmy ucieczkę. Na 10 km przed metą peleton przyspieszył, a drużyny zaczęły walczyć o jak najlepsze pozycje do wyprowadzenia sprinterów. Byłem dobrze ustawiony za Grzegorzem Stępniakiem. Lider wyścigu zaatakował na 200 metrów przed metą, od razu ruszyłem za nim, jednak okazał się on silniejszy.

Trzecie miejsce wywalczył Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx).

Pełne wyniki pierwszego etapu –>TUTAJ.

Źródło: własne+ CCC Development Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments