Caleb Ewan (Lotto Soudal) po sprinterskim finiszu wygrał 16. etap Tour de France z metą w Nimes. Liderem pozostał Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step). Z powodu kraksy wycofał się Jakob Fuglsang. W ucieczce dnia jechał Łukasz Wiśniowski.
Rozpoczął się trzeci tydzień wyścigu Tour de France. Etap numer 16 liczył 177 kilometrów i przeznaczony był dla sprinterów. Na trasie znalazły się lotna premia w Vallerargues i górska 4. kategorii Cote de Saint-Jean-du-Pin.
Tuż po ostrym starcie zaatakowali Stephane Rossetto (Cofidis Solutions Credit) i Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale). Potem dołączyli do nich: Łukasz Wiśniowski (CCC Team), Paul Ourselin (Total Direct Energie) i Lars Yyting Bak (Dimension Data). W ten sposób utworzyła się ucieczka dnia.
Czołówka nie mogła uzyskać zbyt dużej przewagi. Po godzinie wyścigu na zakręcie przewrócił się Geraint Thomas. Poobijany wicelider wyścigu wrócił do peletonu.
💥 Crash for @GeraintThomas86! But it doesn't appear too serious for the defending champ, who is soon back on his way. 💪
💥 Plus de peur que de mal pour Geraint Thomas. Après une chute, le tenant du titre repart sans trop de difficultés. 💪#TDF2019 pic.twitter.com/EjCivc9aBC
— Tour de France™ (@LeTour) July 23, 2019
Jako pierwszy linię lotnej premii minął Lars Yyting Bak. Z peletonu na finiszu najlepszy był Elia Viviani.
🇩🇰 @LarsBak16 wins the Intermediate Sprint in Vallérargues.
🇩🇰 Lars Bak remporte le Sprint Intermédiaire à Vallérargues.#TDF2019 pic.twitter.com/niW8DlKd2R— Tour de France™ (@LeTour) July 23, 2019
💚 1'30'' behind the breakaway, @eliaviviani wins the sprint of the peloton, ahead of his teammate @MichaelMorkov and @sonnycolbrelli.
💚 1'30'' derrière l'échappée, Elia Viviani remporte le sprint du peloton devant Michael Morkov et Sonny Colbrelli. #TDF2019 pic.twitter.com/Tfpalic3JO
— Tour de France™ (@LeTour) July 23, 2019
Bak wygrał również górską premię. Peleton cały czas kontrolował przewagę ucieczki. Maksymalna różnica nie była dużo większa niż 2 minuty.
⛰️ @LarsBak16 reaches the summit of the Côte de Saint-Jean-du-Pain in first position, 1'10" before the peloton.
⛰️ Lars Bak passe en tête au sommet de la Côte de Saint-Jean-du-Pain, 1'10" avant le peloton.#TDF2019 pic.twitter.com/8sowD8C1n3— Tour de France™ (@LeTour) July 23, 2019
Na 50 kilometrów przed metą przewaga ucieczki wynosiła poniżej minuty. Na niecałe 30 kilometrów przed końcem wyścigu w peletonie doszło do kraksy z udziałem Jakoba Fuglsanga. Dziewiąty kolarz klasyfikacji generalnej musiał się wycofać z wyścigu.
💥 Crash! Several riders have taken a tumble, and particularly @jakob_fuglsang! The Danish rider is forced to abandon.
💥 Chute ! Plusieurs coureurs sont tombés à terre, notamment Jakob Fuglsang ! Le Danois est contraint à l'abandon.#TDF2019 pic.twitter.com/6YHn1HgkJv
— Tour de France™ (@LeTour) July 23, 2019
Grupa zasadnicza prowadzona przez grupy sprinterskie stopniowo odrabiała stratę do ucieczki. Czołowa piątka mocno jechała do samego końca. Peleton dogonił ucieczkę na 2 kilometry przed metą.
Ostatecznie wszystko rozstrzygnęło się na finiszu w Nimes. Najszybszy był Caleb Ewan. Australijczyk minimalnie wyprzedził Elię Vivianiego i Dylana Groenewegena. Liderem pozostał Julian Alaphilippe.
Wyniki:
1 CALEB EWAN 161 LOTTO SOUDAL 03H 57′ 08” – B : 10” –
2 ELIA VIVIANI 28 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 57′ 08” – B : 6” –
3 DYLAN GROENEWEGEN 84 TEAM JUMBO – VISMA 03H 57′ 08” – B : 4” –
4 PETER SAGAN 11 BORA – HANSGROHE 03H 57′ 08” – – –
5 NICCOLÒ BONIFAZIO 172 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 57′ 08” – – –
6 MICHAEL MATTHEWS 141 TEAM SUNWEB 03H 57′ 08” – – –
7 MATTEO TRENTIN 107 MITCHELTON – SCOTT 03H 57′ 08” – – –
8 JASPER STUYVEN 138 TREK – SEGAFREDO 03H 57′ 08” – – –
9 ALEXANDER KRISTOFF 126 UAE TEAM EMIRATES 03H 57′ 08” – – –
10 ANDREA PASQUALON 197 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 57′ 08” – – –
11 JENS DEBUSSCHERE 182 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 57′ 08” – – –
12 EDVALD BOASSON HAGEN 201 TEAM DIMENSION DATA 03H 57′ 08” – – –
13 SONNY COLBRELLI 43 BAHRAIN – MERIDA 03H 57′ 08” – – –
14 MAXIMILIANO RICHEZE 27 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 57′ 08” – – –
15 ANDRÉ GREIPEL 215 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 57′ 08” – – –
16 REINARDT JANSE VAN RENSBURG 204 TEAM DIMENSION DATA 03H 57′ 08” – – –
17 OLIVER NAESEN 37 AG2R LA MONDIALE 03H 57′ 08” – – –
18 WARREN BARGUIL 211 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 57′ 08” – – –
19 GREG VAN AVERMAET 111 CCC TEAM 03H 57′ 08” – – –
20 JULIAN ALAPHILIPPE 21 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 57′ 08” – – –
21 IVAN GARCIA CORTINA 45 BAHRAIN – MERIDA 03H 57′ 08” – – –
22 GUILLAUME MARTIN 191 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 57′ 08” – – –
23 IMANOL ERVITI 64 MOVISTAR TEAM 03H 57′ 08” – – –
24 MIKEL LANDA MEANA 65 MOVISTAR TEAM 03H 57′ 08” – – –
25 GERAINT THOMAS 1 TEAM INEOS 03H 57′ 08” – – –
26 MICHAEL MØRKØV 26 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 57′ 08” – – –
27 STEVEN KRUIJSWIJK 81 TEAM JUMBO – VISMA 03H 57′ 08” – – –
28 EGAN BERNAL 2 TEAM INEOS 03H 57′ 08” – – –
29 THIBAUT PINOT 51 GROUPAMA – FDJ 03H 57′ 08” – – –
30 EMANUEL BUCHMANN 12 BORA – HANSGROHE 03H 57′ 08” – – –
31 XANDRO MEURISSE 195 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 57′ 08” – – –
32 ALEJANDRO VALVERDE 62 MOVISTAR TEAM 03H 57′ 08” – – –
33 ALBERTO BETTIOL 92 EF EDUCATION FIRST 03H 57′ 08” – – –
34 PIERRE LUC PERICHON 156 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 57′ 08” – – –
35 RIGOBERTO URAN 91 EF EDUCATION FIRST 03H 57′ 08” – – –
36 SIMON CLARKE 93 EF EDUCATION FIRST 03H 57′ 08” – – –
37 DANIEL MARTIN 121 UAE TEAM EMIRATES 03H 57′ 08” – – –
38 RICHIE PORTE 131 TREK – SEGAFREDO 03H 57′ 08” – – –
39 FABIO ARU 122 UAE TEAM EMIRATES 03H 57′ 08” – – –
40 LILIAN CALMEJANE 171 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 57′ 08” – – –
41 SERGIO LUIS HENAO MONTOYA 125 UAE TEAM EMIRATES 03H 57′ 08” – – –
42 RUDY MOLARD 56 GROUPAMA – FDJ 03H 57′ 08” – – –
43 JULIEN SIMON 158 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 57′ 08” – – –
44 FABIO FELLINE 135 TREK – SEGAFREDO 03H 57′ 08” – – –
45 GIANNI MOSCON 5 TEAM INEOS 03H 57′ 08” – – –
46 JASPER DE BUYST 163 LOTTO SOUDAL 03H 57′ 08” – – –
47 SVEN ERIK BYSTRØM 123 UAE TEAM EMIRATES 03H 57′ 08” – – –
48 NILS POLITT 186 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 57′ 08” – – –
49 MIKAEL CHEREL 32 AG2R LA MONDIALE 03H 57′ 27” + 00H 00′ 19” – –
50 ROMAIN BARDET 31 AG2R LA MONDIALE 03H 57′ 29” + 00H 00′ 21” – –
51 JULIEN BERNARD 132 TREK – SEGAFREDO 03H 57′ 29” + 00H 00′ 21” – –
52 GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI 75 ASTANA PRO TEAM 03H 57′ 29” + 00H 00′ 21” – –
53 TANEL KANGERT 94 EF EDUCATION FIRST 03H 57′ 29” + 00H 00′ 21” – –
54 NIKIAS ARNDT 142 TEAM SUNWEB 03H 57′ 32” + 00H 00′ 24” – –
55 MIKE TEUNISSEN 87 TEAM JUMBO – VISMA 03H 57′ 35” + 00H 00′ 27” – –
56 ROGER KLUGE 166 LOTTO SOUDAL 03H 57′ 35” + 00H 00′ 27” – –
57 MATEJ MOHORIC 46 BAHRAIN – MERIDA 03H 57′ 45” + 00H 00′ 37” – –
58 LUKE ROWE 7 TEAM INEOS 03H 57′ 45” + 00H 00′ 37” – –
59 NELSON OLIVEIRA 66 MOVISTAR TEAM 03H 57′ 45” + 00H 00′ 37” – –
60 JOSEPH ROSSKOPF 116 CCC TEAM 03H 57′ 45” + 00H 00′ 37” – –
61 FLORIAN VACHON 218 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 57′ 45” + 00H 00′ 37” – –
62 YVES LAMPAERT 24 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 57′ 58” + 00H 00′ 50” – –
63 FREDERIK BACKAERT 192 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 58′ 00” + 00H 00′ 52” – –
64 GREGOR MÜHLBERGER 15 BORA – HANSGROHE 03H 58′ 02” + 00H 00′ 54” – –
65 MAXIME BOUET 212 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 58′ 02” + 00H 00′ 54” – –
66 YOANN OFFREDO 196 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 58′ 04” + 00H 00′ 56” – –
67 AMUND JANSEN 85 TEAM JUMBO – VISMA 03H 58′ 08” + 00H 01′ 00” – –
68 KEVIN LEDANOIS 216 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 58′ 08” + 00H 01′ 00” – –
69 ROMAN KREUZIGER 206 TEAM DIMENSION DATA 03H 58′ 10” + 00H 01′ 02” – –
70 ODD CHRISTIAN EIKING 194 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 58′ 10” + 00H 01′ 02” – –
71 NAIRO QUINTANA 61 MOVISTAR TEAM 03H 58′ 10” + 00H 01′ 02” – –
72 KOEN DE KORT 134 TREK – SEGAFREDO 03H 58′ 10” + 00H 01′ 02” – –
73 MATHIAS FRANK 34 AG2R LA MONDIALE 03H 58′ 10” + 00H 01′ 02” – –
74 ALEXIS VUILLERMOZ 38 AG2R LA MONDIALE 03H 58′ 10” + 00H 01′ 02” – –
75 JESUS HERRADA 154 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 58′ 10” + 00H 01′ 02” – –
76 MICHAEL SCHÄR 117 CCC TEAM 03H 58′ 10” + 00H 01′ 02” – –
77 DAVID GAUDU 53 GROUPAMA – FDJ 03H 58′ 10” + 00H 01′ 02” – –
78 BENOIT COSNEFROY 33 AG2R LA MONDIALE 03H 58′ 10” + 00H 01′ 02” – –
79 SØREN KRAGH ANDERSEN 147 TEAM SUNWEB 03H 58′ 10” + 00H 01′ 02” – –
80 DYLAN VAN BAARLE 8 TEAM INEOS 03H 58′ 18” + 00H 01′ 10” – –
81 LARS BAK YTTING 202 TEAM DIMENSION DATA 03H 58′ 23” + 00H 01′ 15” – –
82 PAUL OURSELIN 174 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 58′ 23” + 00H 01′ 15” – –
83 LENNARD KÄMNA 145 TEAM SUNWEB 03H 58′ 28” + 00H 01′ 20” – –
84 REIN TAARAMÄE 176 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 58′ 30” + 00H 01′ 22” – –
85 BENJAMIN KING 205 TEAM DIMENSION DATA 03H 58′ 46” + 00H 01′ 38” – –
86 MARCO HALLER 185 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 58′ 46” + 00H 01′ 38” – –
87 ANTHONY DELAPLACE 213 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 58′ 50” + 00H 01′ 42” – –
88 ALEXIS GOUGEARD 36 AG2R LA MONDIALE 03H 58′ 50” + 00H 01′ 42” – –
89 STÉPHANE ROSSETTO 157 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 59′ 05” + 00H 01′ 57” – –
90 CARLOS VERONA QUINTANILLA 68 MOVISTAR TEAM 03H 59′ 05” + 00H 01′ 57” – –
91 TIM WELLENS 168 LOTTO SOUDAL 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
92 THOMAS DE GENDT 164 LOTTO SOUDAL 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
93 BAUKE MOLLEMA 136 TREK – SEGAFREDO 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
94 ADAM YATES 101 MITCHELTON – SCOTT 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
95 MICHAEL HEPBURN 104 MITCHELTON – SCOTT 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
96 ELIE GESBERT 214 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
97 DAMIANO CARUSO 42 BAHRAIN – MERIDA 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
98 VINCENZO NIBALI 41 BAHRAIN – MERIDA 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
99 CHAD HAGA 144 TEAM SUNWEB 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
100 JOSÉ GONÇALVES 184 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
101 TONY GALLOPIN 35 AG2R LA MONDIALE 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
102 ALEX DOWSETT 183 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
103 SÉBASTIEN REICHENBACH 57 GROUPAMA – FDJ 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
104 SIMON GESCHKE 114 CCC TEAM 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
105 ILNUR ZAKARIN 181 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
106 SERGE PAUWELS 115 CCC TEAM 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
107 DYLAN TEUNS 47 BAHRAIN – MERIDA 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
108 LUKASZ WISNIOWSKI 118 CCC TEAM 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
109 AMAEL MOINARD 217 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
110 JONATHAN CASTROVIEJO 3 TEAM INEOS 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
111 ANTHONY TURGIS 178 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
112 NICOLAS ROCHE 148 TEAM SUNWEB 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
113 JAN TRATNIK 48 BAHRAIN – MERIDA 03H 59′ 08” + 00H 02′ 00” – –
114 VEGARD STAKE LAENGEN 127 UAE TEAM EMIRATES 03H 59′ 16” + 00H 02′ 08” – –
115 DANIEL OSS 16 BORA – HANSGROHE 03H 59′ 16” + 00H 02′ 08” – –
116 MICHAEL WOODS 98 EF EDUCATION FIRST 03H 59′ 16” + 00H 02′ 08” – –
117 ROMAIN SICARD 175 TOTAL DIRECT ENERGIE 03H 59′ 16” + 00H 02′ 08” – –
118 GEORGE BENNETT 82 TEAM JUMBO – VISMA 03H 59′ 16” + 00H 02′ 08” – –
119 GIULIO CICCONE 133 TREK – SEGAFREDO 03H 59′ 16” + 00H 02′ 08” – –
120 LUKAS PÖSTLBERGER 17 BORA – HANSGROHE 03H 59′ 16” + 00H 02′ 08” – –
121 LUKE DURBRIDGE 102 MITCHELTON – SCOTT 03H 59′ 16” + 00H 02′ 08” – –
122 STEFAN KÜNG 54 GROUPAMA – FDJ 03H 59′ 16” + 00H 02′ 08” – –
123 ANTHONY PEREZ 155 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 59′ 16” + 00H 02′ 08” – –
124 DRIES DEVENYNS 23 DECEUNINCK – QUICK – STEP 03H 59′ 16” + 00H 02′ 08” – –
125 TOMS SKUJINS 137 TREK – SEGAFREDO 03H 59′ 16” + 00H 02′ 08” – –
126 AIME DE GENDT 193 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 59′ 16” + 00H 02′ 08” – –
127 JENS KEUKELEIRE 165 LOTTO SOUDAL 03H 59′ 21” + 00H 02′ 13” – –
128 MARCUS BURGHARDT 13 BORA – HANSGROHE 03H 59′ 39” + 00H 02′ 31” – –
129 CHRISTOPHER JUUL JENSEN 106 MITCHELTON – SCOTT 03H 59′ 43” + 00H 02′ 35” – –
130 MADS WÜRTZ 187 TEAM KATUSHA ALPECIN 04H 00′ 57” + 00H 03′ 49” – –
131 KASPER ASGREEN 22 DECEUNINCK – QUICK – STEP 04H 00′ 57” + 00H 03′ 49” – –
132 LAURENS DE PLUS 83 TEAM JUMBO – VISMA 04H 00′ 57” + 00H 03′ 49” – –
133 TIESJ BENOOT 162 LOTTO SOUDAL 04H 00′ 57” + 00H 03′ 49” – –
134 WOUT POELS 6 TEAM INEOS 04H 00′ 57” + 00H 03′ 49” – –
135 JACK HAIG 103 MITCHELTON – SCOTT 04H 00′ 57” + 00H 03′ 49” – –
136 DARYL IMPEY 105 MITCHELTON – SCOTT 04H 00′ 57” + 00H 03′ 49” – –
137 MICHAL KWIATKOWSKI 4 TEAM INEOS 04H 00′ 57” + 00H 03′ 49” – –
138 PATRICK KONRAD 14 BORA – HANSGROHE 04H 00′ 57” + 00H 03′ 49” – –
139 MATTHIEU LADAGNOUS 55 GROUPAMA – FDJ 04H 00′ 57” + 00H 03′ 49” – –
140 SIMON YATES 108 MITCHELTON – SCOTT 04H 00′ 57” + 00H 03′ 49” – –
141 ANDREY AMADOR 63 MOVISTAR TEAM 04H 00′ 57” + 00H 03′ 49” – –
142 STEPHEN CUMMINGS 203 TEAM DIMENSION DATA 04H 01′ 50” + 00H 04′ 42” – –
143 RUI COSTA 124 UAE TEAM EMIRATES 04H 02′ 30” + 00H 05′ 22” – –
144 NATNAEL BERHANE 152 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04H 03′ 08” + 00H 06′ 00” – –
145 FABIEN GRELLIER 173 TOTAL DIRECT ENERGIE 04H 03′ 08” + 00H 06′ 00” – –
146 WILLIAM BONNET 52 GROUPAMA – FDJ 04H 03′ 40” + 00H 06′ 32” – –
147 PELLO BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA 72 ASTANA PRO TEAM 04H 03′ 40” + 00H 06′ 32” – –
148 ANTHONY ROUX 58 GROUPAMA – FDJ 04H 03′ 40” + 00H 06′ 32” – –
149 TOM SCULLY 96 EF EDUCATION FIRST 04H 05′ 52” + 00H 08′ 44” – –
150 KEVIN VAN MELSEN 198 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 04H 05′ 52” + 00H 08′ 44” – –
151 SEBASTIAN LANGEVELD 95 EF EDUCATION FIRST 04H 05′ 52” + 00H 08′ 44” – –
152 ENRIC MAS 25 DECEUNINCK – QUICK – STEP 04H 05′ 52” + 00H 08′ 44” – –
153 OMAR FRAILE MATARRANZ 73 ASTANA PRO TEAM 04H 05′ 52” + 00H 08′ 44” – –
154 MARC SOLER 67 MOVISTAR TEAM 04H 05′ 52” + 00H 08′ 44” – –
155 CEES BOL 143 TEAM SUNWEB 04H 06′ 03” + 00H 08′ 55” – –
156 ALEXEY LUTSENKO 76 ASTANA PRO TEAM 04H 07′ 42” + 00H 10′ 34” – –
157 MAGNUS CORT NIELSEN 77 ASTANA PRO TEAM 04H 07′ 42” + 00H 10′ 34” – –
158 LUIS LEÓN SANCHEZ 78 ASTANA PRO TEAM 04H 07′ 42” + 00H 10′ 34” – –
159 HUGO HOULE 74 ASTANA PRO TEAM 04H 07′ 42” + 00H 10′ 34” – –
160 MAXIME MONFORT 167 LOTTO SOUDAL 04H 07′ 42” + 00H 10′ 34” – –
161 TONY MARTIN 86 TEAM JUMBO – VISMA 04H 09′ 39” + 00H 12′ 31” – –
162 MICHAEL VALGREN 208 TEAM DIMENSION DATA 04H 09′ 42” + 00H 12′ 34” – –
Klasyfikacja generalna:
1 JULIAN ALAPHILIPPE 21 DECEUNINCK – QUICK – STEP 64H 57′ 30” – B : 30” –
2 GERAINT THOMAS 1 TEAM INEOS 64H 59′ 05” + 00H 01′ 35” – –
3 STEVEN KRUIJSWIJK 81 TEAM JUMBO – VISMA 64H 59′ 17” + 00H 01′ 47” B : 4” –
4 THIBAUT PINOT 51 GROUPAMA – FDJ 64H 59′ 20” + 00H 01′ 50” B : 24” –
5 EGAN BERNAL 2 TEAM INEOS 64H 59′ 32” + 00H 02′ 02” – –
6 EMANUEL BUCHMANN 12 BORA – HANSGROHE 64H 59′ 44” + 00H 02′ 14” – –
7 MIKEL LANDA MEANA 65 MOVISTAR TEAM 65H 02′ 24” + 00H 04′ 54” B : 4” –
8 ALEJANDRO VALVERDE 62 MOVISTAR TEAM 65H 02′ 30” + 00H 05′ 00” – –
9 RIGOBERTO URAN 91 EF EDUCATION FIRST 65H 03′ 03” + 00H 05′ 33” – –
10 RICHIE PORTE 131 TREK – SEGAFREDO 65H 04′ 00” + 00H 06′ 30” – –
11 WARREN BARGUIL 211 TEAM ARKEA – SAMSIC 65H 04′ 52” + 00H 07′ 22” – –
12 NAIRO QUINTANA 61 MOVISTAR TEAM 65H 07′ 00” + 00H 09′ 30” – –
13 DANIEL MARTIN 121 UAE TEAM EMIRATES 65H 09′ 09” + 00H 11′ 39” – –
14 ROMAN KREUZIGER 206 TEAM DIMENSION DATA 65H 09′ 36” + 00H 12′ 06” – –
15 GUILLAUME MARTIN 191 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 65H 11′ 12” + 00H 13′ 42” – –
16 FABIO ARU 122 UAE TEAM EMIRATES 65H 11′ 45” + 00H 14′ 15” – –
17 DAVID GAUDU 53 GROUPAMA – FDJ 65H 13′ 03” + 00H 15′ 33” – –
18 ROMAIN BARDET 31 AG2R LA MONDIALE 65H 25′ 03” + 00H 27′ 33” B : 2” –
19 XANDRO MEURISSE 195 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 65H 25′ 55” + 00H 28′ 25” B : 4” –
20 GEORGE BENNETT 82 TEAM JUMBO – VISMA 65H 28′ 03” + 00H 30′ 33” – P : 00′ 10”
21 SÉBASTIEN REICHENBACH 57 GROUPAMA – FDJ 65H 29′ 47” + 00H 32′ 17” – P : 00′ 10”
22 RUDY MOLARD 56 GROUPAMA – FDJ 65H 31′ 41” + 00H 34′ 11” – –
23 ADAM YATES 101 MITCHELTON – SCOTT 65H 32′ 48” + 00H 35′ 18” – –
24 BAUKE MOLLEMA 136 TREK – SEGAFREDO 65H 35′ 24” + 00H 37′ 54” – –
25 ALEXEY LUTSENKO 76 ASTANA PRO TEAM 65H 36′ 53” + 00H 39′ 23” – –
26 JACK HAIG 103 MITCHELTON – SCOTT 65H 40′ 40” + 00H 43′ 10” – –
27 ENRIC MAS 25 DECEUNINCK – QUICK – STEP 65H 41′ 32” + 00H 44′ 02” – –
28 PATRICK KONRAD 14 BORA – HANSGROHE 65H 43′ 31” + 00H 46′ 01” – –
29 JESUS HERRADA 154 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 65H 43′ 54” + 00H 46′ 24” – –
30 TANEL KANGERT 94 EF EDUCATION FIRST 65H 46′ 13” + 00H 48′ 43” – –
31 LAURENS DE PLUS 83 TEAM JUMBO – VISMA 65H 48′ 47” + 00H 51′ 17” – –
32 GIULIO CICCONE 133 TREK – SEGAFREDO 65H 50′ 56” + 00H 53′ 26” B : 14” –
33 GREGOR MÜHLBERGER 15 BORA – HANSGROHE 65H 51′ 21” + 00H 53′ 51” B : 9” –
34 GREG VAN AVERMAET 111 CCC TEAM 65H 56′ 13” + 00H 58′ 43” – –
35 JULIEN BERNARD 132 TREK – SEGAFREDO 65H 56′ 48” + 00H 59′ 18” – –
36 NICOLAS ROCHE 148 TEAM SUNWEB 65H 56′ 55” + 00H 59′ 25” B : 2” –
37 WOUT POELS 6 TEAM INEOS 65H 57′ 41” + 01H 00′ 11” – –
38 ALEXIS VUILLERMOZ 38 AG2R LA MONDIALE 65H 58′ 54” + 01H 01′ 24” – –
39 MIKAEL CHEREL 32 AG2R LA MONDIALE 65H 59′ 07” + 01H 01′ 37” – –
40 MARC SOLER 67 MOVISTAR TEAM 66H 00′ 11” + 01H 02′ 41” – –
41 MICHAEL WOODS 98 EF EDUCATION FIRST 66H 05′ 39” + 01H 08′ 09” B : 2” –
42 PELLO BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA 72 ASTANA PRO TEAM 66H 07′ 38” + 01H 10′ 08” B : 8” –
43 JASPER STUYVEN 138 TREK – SEGAFREDO 66H 08′ 11” + 01H 10′ 41” B : 4” –
44 SERGIO LUIS HENAO MONTOYA 125 UAE TEAM EMIRATES 66H 08′ 46” + 01H 11′ 16” – –
45 MATTEO TRENTIN 107 MITCHELTON – SCOTT 66H 09′ 11” + 01H 11′ 41” B : 4” –
46 JONATHAN CASTROVIEJO 3 TEAM INEOS 66H 09′ 40” + 01H 12′ 10” – –
47 REIN TAARAMÄE 176 TOTAL DIRECT ENERGIE 66H 11′ 17” + 01H 13′ 47” – –
48 MICHAEL MATTHEWS 141 TEAM SUNWEB 66H 11′ 24” + 01H 13′ 54” B : 6” –
49 MATHIAS FRANK 34 AG2R LA MONDIALE 66H 11′ 57” + 01H 14′ 27” – –
50 FABIO FELLINE 135 TREK – SEGAFREDO 66H 15′ 17” + 01H 17′ 47” – –
51 OLIVER NAESEN 37 AG2R LA MONDIALE 66H 16′ 53” + 01H 19′ 23” – –
52 LENNARD KÄMNA 145 TEAM SUNWEB 66H 17′ 18” + 01H 19′ 48” – –
53 VINCENZO NIBALI 41 BAHRAIN – MERIDA 66H 17′ 20” + 01H 19′ 50” – –
54 GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI 75 ASTANA PRO TEAM 66H 18′ 27” + 01H 20′ 57” – –
55 SIMON YATES 108 MITCHELTON – SCOTT 66H 19′ 07” + 01H 21′ 37” B : 33” –
56 DYLAN VAN BAARLE 8 TEAM INEOS 66H 20′ 35” + 01H 23′ 05” – –
57 TIESJ BENOOT 162 LOTTO SOUDAL 66H 21′ 17” + 01H 23′ 47” B : 11” –
58 RUI COSTA 124 UAE TEAM EMIRATES 66H 23′ 14” + 01H 25′ 44” – –
59 SIMON CLARKE 93 EF EDUCATION FIRST 66H 23′ 21” + 01H 25′ 51” – –
60 DYLAN TEUNS 47 BAHRAIN – MERIDA 66H 23′ 30” + 01H 26′ 00” B : 15” –
61 TONY GALLOPIN 35 AG2R LA MONDIALE 66H 23′ 38” + 01H 26′ 08” – –
62 SIMON GESCHKE 114 CCC TEAM 66H 24′ 15” + 01H 26′ 45” B : 8” –
63 ILNUR ZAKARIN 181 TEAM KATUSHA ALPECIN 66H 24′ 48” + 01H 27′ 18” – –
64 ANDREY AMADOR 63 MOVISTAR TEAM 66H 25′ 01” + 01H 27′ 31” – –
65 ALBERTO BETTIOL 92 EF EDUCATION FIRST 66H 27′ 57” + 01H 30′ 27” – –
66 MICHAL KWIATKOWSKI 4 TEAM INEOS 66H 31′ 59” + 01H 34′ 29” – –
67 PETER SAGAN 11 BORA – HANSGROHE 66H 33′ 06” + 01H 35′ 36” B : 20” –
68 DARYL IMPEY 105 MITCHELTON – SCOTT 66H 33′ 25” + 01H 35′ 55” B : 18” –
69 MICHAEL VALGREN 208 TEAM DIMENSION DATA 66H 33′ 30” + 01H 36′ 00” – –
70 EDVALD BOASSON HAGEN 201 TEAM DIMENSION DATA 66H 34′ 30” + 01H 37′ 00” – –
71 ROMAIN SICARD 175 TOTAL DIRECT ENERGIE 66H 34′ 56” + 01H 37′ 26” – –
72 GIANNI MOSCON 5 TEAM INEOS 66H 35′ 01” + 01H 37′ 31” – –
73 THOMAS DE GENDT 164 LOTTO SOUDAL 66H 36′ 17” + 01H 38′ 47” B : 18” –
74 PIERRE LUC PERICHON 156 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 66H 37′ 28” + 01H 39′ 58” – –
75 SØREN KRAGH ANDERSEN 147 TEAM SUNWEB 66H 38′ 03” + 01H 40′ 33” – –
76 LUIS LEÓN SANCHEZ 78 ASTANA PRO TEAM 66H 40′ 16” + 01H 42′ 46” – P : 00′ 10”
77 OMAR FRAILE MATARRANZ 73 ASTANA PRO TEAM 66H 42′ 00” + 01H 44′ 30” – –
78 NILS POLITT 186 TEAM KATUSHA ALPECIN 66H 42′ 04” + 01H 44′ 34” – –
79 SONNY COLBRELLI 43 BAHRAIN – MERIDA 66H 43′ 16” + 01H 45′ 46” – –
80 MAXIME BOUET 212 TEAM ARKEA – SAMSIC 66H 43′ 35” + 01H 46′ 05” – –
81 JAN TRATNIK 48 BAHRAIN – MERIDA 66H 44′ 26” + 01H 46′ 56” B : 4” –
82 BENJAMIN KING 205 TEAM DIMENSION DATA 66H 50′ 06” + 01H 52′ 36” – –
83 DAMIANO CARUSO 42 BAHRAIN – MERIDA 66H 50′ 52” + 01H 53′ 22” – –
84 JOSEPH ROSSKOPF 116 CCC TEAM 66H 51′ 40” + 01H 54′ 10” – –
85 ELIE GESBERT 214 TEAM ARKEA – SAMSIC 66H 53′ 44” + 01H 56′ 14” – –
86 DRIES DEVENYNS 23 DECEUNINCK – QUICK – STEP 66H 54′ 05” + 01H 56′ 35” – –
87 SERGE PAUWELS 115 CCC TEAM 66H 54′ 05” + 01H 56′ 35” – –
88 ANDREA PASQUALON 197 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 66H 55′ 00” + 01H 57′ 30” – –
89 TIM WELLENS 168 LOTTO SOUDAL 66H 56′ 59” + 01H 59′ 29” B : 10” –
90 MICHAEL SCHÄR 117 CCC TEAM 66H 58′ 08” + 02H 00′ 38” – –
91 ANTHONY DELAPLACE 213 TEAM ARKEA – SAMSIC 66H 58′ 19” + 02H 00′ 49” – –
92 NELSON OLIVEIRA 66 MOVISTAR TEAM 66H 58′ 24” + 02H 00′ 54” – –
93 IMANOL ERVITI 64 MOVISTAR TEAM 66H 58′ 59” + 02H 01′ 29” – –
94 ANTHONY ROUX 58 GROUPAMA – FDJ 67H 02′ 13” + 02H 04′ 43” – –
95 AMAEL MOINARD 217 TEAM ARKEA – SAMSIC 67H 03′ 09” + 02H 05′ 39” – –
96 LILIAN CALMEJANE 171 TOTAL DIRECT ENERGIE 67H 04′ 25” + 02H 06′ 55” – –
97 STEFAN KÜNG 54 GROUPAMA – FDJ 67H 04′ 27” + 02H 06′ 57” – –
98 MIKE TEUNISSEN 87 TEAM JUMBO – VISMA 67H 04′ 32” + 02H 07′ 02” B : 10” –
99 TOMS SKUJINS 137 TREK – SEGAFREDO 67H 05′ 06” + 02H 07′ 36” – –
100 KEVIN LEDANOIS 216 TEAM ARKEA – SAMSIC 67H 05′ 25” + 02H 07′ 55” – –
101 JULIEN SIMON 158 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 67H 05′ 48” + 02H 08′ 18” – –
102 HUGO HOULE 74 ASTANA PRO TEAM 67H 06′ 49” + 02H 09′ 19” – –
103 PAUL OURSELIN 174 TOTAL DIRECT ENERGIE 67H 06′ 55” + 02H 09′ 25” – –
104 STÉPHANE ROSSETTO 157 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 67H 07′ 48” + 02H 10′ 18” – –
105 JENS KEUKELEIRE 165 LOTTO SOUDAL 67H 08′ 33” + 02H 11′ 03” – –
106 NIKIAS ARNDT 142 TEAM SUNWEB 67H 09′ 15” + 02H 11′ 45” – –
107 IVAN GARCIA CORTINA 45 BAHRAIN – MERIDA 67H 09′ 31” + 02H 12′ 01” – –
108 MADS WÜRTZ 187 TEAM KATUSHA ALPECIN 67H 09′ 43” + 02H 12′ 13” – –
109 MATEJ MOHORIC 46 BAHRAIN – MERIDA 67H 12′ 37” + 02H 15′ 07” – –
110 DANIEL OSS 16 BORA – HANSGROHE 67H 13′ 00” + 02H 15′ 30” – –
111 ODD CHRISTIAN EIKING 194 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 67H 14′ 29” + 02H 16′ 59” – –
112 JASPER DE BUYST 163 LOTTO SOUDAL 67H 16′ 07” + 02H 18′ 37” – –
113 LUKE DURBRIDGE 102 MITCHELTON – SCOTT 67H 17′ 11” + 02H 19′ 41” – –
114 NATNAEL BERHANE 152 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 67H 18′ 11” + 02H 20′ 41” – –
115 FABIEN GRELLIER 173 TOTAL DIRECT ENERGIE 67H 18′ 22” + 02H 20′ 52” – –
116 LUKE ROWE 7 TEAM INEOS 67H 20′ 57” + 02H 23′ 27” – –
117 SVEN ERIK BYSTRØM 123 UAE TEAM EMIRATES 67H 22′ 17” + 02H 24′ 47” – –
118 ANTHONY PEREZ 155 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 67H 23′ 35” + 02H 26′ 05” – –
119 BENOIT COSNEFROY 33 AG2R LA MONDIALE 67H 25′ 01” + 02H 27′ 31” – –
120 YVES LAMPAERT 24 DECEUNINCK – QUICK – STEP 67H 28′ 26” + 02H 30′ 56” – P : 00′ 10”
121 CARLOS VERONA QUINTANILLA 68 MOVISTAR TEAM 67H 28′ 39” + 02H 31′ 09” – –
122 KOEN DE KORT 134 TREK – SEGAFREDO 67H 30′ 08” + 02H 32′ 38” – –
123 VEGARD STAKE LAENGEN 127 UAE TEAM EMIRATES 67H 30′ 54” + 02H 33′ 24” – –
124 FLORIAN VACHON 218 TEAM ARKEA – SAMSIC 67H 31′ 12” + 02H 33′ 42” – –
125 JOSÉ GONÇALVES 184 TEAM KATUSHA ALPECIN 67H 31′ 20” + 02H 33′ 50” – –
126 ANTHONY TURGIS 178 TOTAL DIRECT ENERGIE 67H 31′ 34” + 02H 34′ 04” – –
127 ELIA VIVIANI 28 DECEUNINCK – QUICK – STEP 67H 31′ 51” + 02H 34′ 21” B : 26” –
128 REINARDT JANSE VAN RENSBURG 204 TEAM DIMENSION DATA 67H 32′ 26” + 02H 34′ 56” – –
129 CALEB EWAN 161 LOTTO SOUDAL 67H 32′ 49” + 02H 35′ 19” B : 38” –
130 MAGNUS CORT NIELSEN 77 ASTANA PRO TEAM 67H 33′ 10” + 02H 35′ 40” – –
131 CHRISTOPHER JUUL JENSEN 106 MITCHELTON – SCOTT 67H 34′ 03” + 02H 36′ 33” – –
132 LUKASZ WISNIOWSKI 118 CCC TEAM 67H 34′ 45” + 02H 37′ 15” – –
133 ALEXIS GOUGEARD 36 AG2R LA MONDIALE 67H 34′ 59” + 02H 37′ 29” – –
134 FREDERIK BACKAERT 192 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 67H 36′ 33” + 02H 39′ 03” – –
135 MATTHIEU LADAGNOUS 55 GROUPAMA – FDJ 67H 36′ 37” + 02H 39′ 07” – –
136 LUKAS PÖSTLBERGER 17 BORA – HANSGROHE 67H 37′ 02” + 02H 39′ 32” – –
137 ALEXANDER KRISTOFF 126 UAE TEAM EMIRATES 67H 39′ 10” + 02H 41′ 40” B : 6” –
138 CHAD HAGA 144 TEAM SUNWEB 67H 42′ 42” + 02H 45′ 12” – –
139 MARCUS BURGHARDT 13 BORA – HANSGROHE 67H 43′ 02” + 02H 45′ 32” – –
140 STEPHEN CUMMINGS 203 TEAM DIMENSION DATA 67H 43′ 41” + 02H 46′ 11” – –
141 NICCOLÒ BONIFAZIO 172 TOTAL DIRECT ENERGIE 67H 45′ 11” + 02H 47′ 41” – –
142 MICHAEL MØRKØV 26 DECEUNINCK – QUICK – STEP 67H 45′ 50” + 02H 48′ 20” – –
143 ROGER KLUGE 166 LOTTO SOUDAL 67H 45′ 58” + 02H 48′ 28” – –
144 ANDRÉ GREIPEL 215 TEAM ARKEA – SAMSIC 67H 46′ 26” + 02H 48′ 56” – –
145 WILLIAM BONNET 52 GROUPAMA – FDJ 67H 47′ 18” + 02H 49′ 48” – –
146 DYLAN GROENEWEGEN 84 TEAM JUMBO – VISMA 67H 47′ 51” + 02H 50′ 21” B : 20” –
147 ALEX DOWSETT 183 TEAM KATUSHA ALPECIN 67H 47′ 52” + 02H 50′ 22” – –
148 MAXIMILIANO RICHEZE 27 DECEUNINCK – QUICK – STEP 67H 47′ 58” + 02H 50′ 28” – –
149 MICHAEL HEPBURN 104 MITCHELTON – SCOTT 67H 48′ 11” + 02H 50′ 41” – P : 00′ 20”
150 AMUND JANSEN 85 TEAM JUMBO – VISMA 67H 48′ 33” + 02H 51′ 03” – –
151 LARS BAK YTTING 202 TEAM DIMENSION DATA 67H 48′ 57” + 02H 51′ 27” – –
152 KEVIN VAN MELSEN 198 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 67H 49′ 02” + 02H 51′ 32” – –
153 KASPER ASGREEN 22 DECEUNINCK – QUICK – STEP 67H 49′ 18” + 02H 51′ 48” – P : 00′ 10”
154 MARCO HALLER 185 TEAM KATUSHA ALPECIN 67H 50′ 03” + 02H 52′ 33” – –
155 AIME DE GENDT 193 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 67H 50′ 28” + 02H 52′ 58” – –
156 CEES BOL 143 TEAM SUNWEB 67H 52′ 50” + 02H 55′ 20” – –
157 MAXIME MONFORT 167 LOTTO SOUDAL 67H 53′ 08” + 02H 55′ 38” – –
158 TOM SCULLY 96 EF EDUCATION FIRST 67H 53′ 19” + 02H 55′ 49” – –
159 JENS DEBUSSCHERE 182 TEAM KATUSHA ALPECIN 67H 59′ 11” + 03H 01′ 41” – –
160 TONY MARTIN 86 TEAM JUMBO – VISMA 68H 05′ 16” + 03H 07′ 46” – –
161 SEBASTIAN LANGEVELD 95 EF EDUCATION FIRST 68H 10′ 16” + 03H 12′ 46” – –
162 YOANN OFFREDO 196 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 68H 13′ 22” + 03H 15′ 52” – –