Foto: Kometa Cycyling Team

Juan Pedro Lopez (Kometa Cycling Team) wygrał przedostatni etap włoskiego wyścigu dla orlików. Liderem pozostał Mauri Vansevenant (EFC-L&R-Vulsteke).

Czwarty etap wyścigu Giro Valle d’Aosta był bardzo wymagający. Prowadził z Orsieres do Champex-Lac i liczył 128 km. Na trasie znajdowało się aż pięć górskich premii, z czego ostatnia – Bovernier – liczyła 11 km, a jej średnie nachylenie wynosiło 7%.

W ucieczkę dnia zabrało się dwunastu zawodników: Battistella, Scaroni, Evans, Schelling, Huys, Hullyman, Petrucci, Cassarà, Monaco, Baldaccini, Jenner, Dghigino. Można było się spodziewać, że taka dość liczna grupa będzie dzieliła się na kolejnych podjazdach i tak rzeczywiście było.

Po trzeciej górskiej premii na czele kręcili Vansevenant, Hailemichael, Parra Cuerda i Lopez Perez, ale taka sytuacja także nie trwała długo. Podjazd pod Col des Planches spowodował, że do czołówki dołączyli Oldani, Van Wilder oraz Inkelaar.

Finałową wspinaczkę pod Champex-Lac grupa prowadząca zaczęła od bardzo mocnego tempa. Na atak zdecydowali się Juan Pedro Lopez (Kometa Cycling Team) i Mulu Hailemichael (Dimension Data for Qhubeka).

Więcej sił na finisz zachował Hiszpan Pedro Lopez. Trzecie miejsce wywalczył Kolumbijczyk Santiago Buitrago Sanchez (Team Cinelli).

Wyniki czwartego etapu:

1 LOPEZ PEREZ Juan Pedro KOMETA CYCLING TEAM ESP les 128 km en 4h28’28” (moy. 28,607 km/h)
2 * HAILEMICHAEL Mulu DIMENSION DATA FOR QHUB ETH 02”
3 * BUITRAGO SANCHEZ Santiago TEAM CINELLI COL 05”
4 * VAN WILDER Ilan LOTTO SOUDAL U23 BEL 18”
5 INKELAAR Kevin ECC GROUPAMA FDJ NED ‘
6 * VANSEVENANT Mauri EFC-L&R-VULSTEKE BEL ‘
7 RIES Michel KOMETA CYCLING TEAM LUX 21”
8 CONCA Filippo BIESSE CARRERAASD ITA 01’06”
9 HARTLEY Adam SEG RACING ACADEMY GBR 01’31”
10 OLDANI Stefano KOMETA CYCLING TEAM ITA 02’20”
11 JENNER Samuel TEAM WIGGINS LECOL AUS ‘
12 * RIGOLLET Laurent CASILLO-MASERATI ITA 02’52” (p : 20”)
13 PARRA CUERDA Jose Felix EQUIPO LIZARTE ESP ‘
14 VEROUGSTRAETE Nicolas GM RECYCLING TEAM BEL 03’22”
15 MONACO Alessandro CASILLO-MASERATI ITA 04’12” (p : 30”)
16 * CHEVALIER Maxime VC PAYS DE LOUDEAC FRA 04’53”
17 SCHELLING Ide SEG RACING ACADEMY NED 05’23” (p : 10”)
18 * MAIRE Adrien AVC AIX EN PROVENCE FRA 08’12”
19 LAVRIC Martin DIMENSION DATA FOR QHUB SLO 08’14”
20 CASTAÑO MUÑOZ Sebastian Alexande BELTRAMITSA HOPPLA` PET COL 10’06”
21 * HOLLYMAN Mason HOLDSWOTH ZAPPI GBR 10’07”
22 * FERNANDEZ RODRIGUEZ Sinue EQUIPO LIZARTE ESP ‘
23 BOUZAS REY Martin EQUIPO LIZARTE ESP ‘
24 JOHNSTON Calum HOLDSWOTH ZAPPI GBR 04h38’35” ‘
25 SCARONI Cristian ECC GROUPAMA FDJ ITA 11’56”
26 COMBES Simon TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 12’17”
27 BALDACCINI Davide TEAM COLPACK ITA 12’26”
28 * DONOVAN Mark TEAM WIGGINS LECOL GBR 12’28”
29 * VAN GILS Maxin LOTTO SOUDAL U23 BEL 12’48”
30 * GARIBBO Nicolo’ VELO RACING PALAZZAGO ITA 13’02”
31 MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio BELTRAMITSA HOPPLA` PET COL 13’35”
32 FURNARI Salvatore VELO RACING PALAZZAGO ITA 14’06”
33 DIDIER Clément TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 14’50”
34 * CAPRON Rémi 10026703171 IAM EXELSIOR FRA ‘
35 * PARASHCHAK Yaroslav TEAM FORTEBRACCIO UKR 15’12”
36 HUYS Laurens LOTTO SOUDAL U23 BEL 15’26”
37 BOTTA Davide TEAM COLPACK ITA ‘
38 * RAIMONDI Alex CASILLO-MASERATI ITA ‘
39 * VAN TRICHT Stan GM RECYCLING TEAM BEL 17’54”
40 EVANS Alexander SEG RACING ACADEMY AUS 18’13”
41 PALLESEN Jeppe Aaskov DANISH NATIONAL TEAM DEN 19’49”
42 VEREECKEN Thomas LOTTO SOUDAL U23 BEL 04h48’17” ‘
43 * PATTYN Steven LOTTO SOUDAL U23 BEL 20’03”
44 * RICHARD Maxime CR BOURGOGNE FRANCHE FRA ‘
45 PEÁK Barnabás SEG RACING ACADEMY HUN 04h49’06” 20’38”
46 * PETRUCCI Mattia ECC GROUPAMA FDJ ITA 20’56”
47 * COLLEONI Kevin BIESSE CARRERAASD ITA 04h49’24” ‘
48 PENA MOLANO Wilson Estiben BELTRAMITSA HOPPLA` PET COL 21’09”
49 * BAGIOLI Andrea TEAM COLPACK ITA 04h53’17” 24’49”
50 BATTISTELLA Samuele DIMENSION DATA FOR QHUB ITA ‘
51 MUGISHA Samuel DIMENSION DATA FOR QHUB RWA ‘
52 WYDOOGHE Jaron GM RECYCLING TEAM BEL 26’08”
53 * TARLTON Alexander HERRMAN RADTEAM GER ‘
54 PELLIZZER Mattia CASILLO-MASERATI ITA ‘
55 HEIDEMANN Miguel HERRMAN RADTEAM GER ‘
56 * SANCHEZ LOPEZ Eugenio EQUIPO LIZARTE ESP ‘
57 * VAN DER BEKEN Aaron EFC-L&R-VULSTEKE BEL
58 * NAUDTS Thomas EFC-L&R-VULSTEKE BEL ‘
59 * BAUTERS Arne GM RECYCLING TEAM BEL ‘
60 RUIZ PAVON Carlos EQUIPO LIZARTE ESP ‘
61 BELLICAUD Jérémy CR BOURGOGNE FRANCHE FRA ‘
62 GUGLIELMI Simon ECC GROUPAMA FDJ FRA ‘
63 BRENANS Emile TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA ‘
64 NARBONNE ZUCCARELLI Axel AVC AIX EN PROVENCE FRA ‘
65 * KIMBER George HOLDSWOTH ZAPPI GBR ‘
66 LEYMAN Celestin EFC-L&R-VULSTEKE BEL ‘
67 * PARISINI Nicolo’ BELTRAMITSA HOPPLA` PET ITA 26’55”
68 * PUPPIO Antonio KOMETA CYCLING TEAM ITA ‘
69 LOISCIO Giovanni VELO RACING PALAZZAGO ITA ‘
70 PICCOLO Simone CASILLO-MASERATI ITA ‘
71 ADAMIETZ Johannes HERRMAN RADTEAM GER 28’21”
72 EJGU Million Beza DIMENSION DATA FOR QHUB ETH 29’25”
73 * MARCELLUSI Martin VELO RACING PALAZZAGO ITA 29’48” (p : 60”)
74 * BARONCINI Filippo BELTRAMITSA HOPPLA` PET ITA 31’51”
75 BACCIO Paolo TEAM COLPACK ITA ‘

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 * VANSEVENANT Mauri EFC-L&R-VULSTEKE BEL les 574 km en 17h46’05” (Moy. 32.563km/h)
2 HARTLEY Adam SEG RACING ACADEMY GBR 04’30”
3 INKELAAR Kevin ECC GROUPAMA FDJ NED 09’18”
4 * CHEVALIER Maxime VC PAYS DE LOUDEAC FRA 11’38”
5 * HAILEMICHAEL Mulu DIMENSION DATA FOR QHUBEKA ETH 11’57”
6 LOPEZ PEREZ Juan Pedro KOMETA CYCLING TEAM ESP 12’39”
7 CONCA Filippo BIESSE CARRERAASD ITA 13’21”
8 * BUITRAGO SANCHEZ Santiago TEAM CINELLI COL 13’24”
9 SCHELLING Ide SEG RACING ACADEMY NED 14’41”
10 PARRA CUERDA Jose Felix EQUIPO LIZARTE ESP 19’17”
11 RIES Michel KOMETA CYCLING TEAM LUX 21’32”
12 JENNER Samuel TEAM WIGGINS LECOL AUS 22’52”
13 LAVRIC Martin DIMENSION DATA FOR QHUBEKA SLO 25’40”
14 OLDANI Stefano KOMETA CYCLING TEAM ITA 27’38”
15 * VAN WILDER Ilan LOTTO SOUDAL U23 BEL 28’12”
16 BALDACCINI Davide TEAM COLPACK ITA 32’47”
17 BOUZAS REY Martin EQUIPO LIZARTE ESP 32’48”
18 CASTAÑO MUÑOZ Sebastian Alexander BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI COL 33’33”
19 BELLICAUD Jérémy CR BOURGOGNE FRANCHE COM FRA 34’00”
20 * PARASHCHAK Yaroslav TEAM FORTEBRACCIO UKR 41’01”
21 * GARIBBO Nicolo’ VELO RACING PALAZZAGO ITA 43’06”
22 COMBES Simon TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 43’34”
23 JOHNSTON Calum HOLDSWOTH ZAPPI GBR 44’02”
24 PALLESEN Jeppe Aaskov DANISH NATIONAL TEAM DEN 44’58”
25 LEYMAN Celestin EFC-L&R-VULSTEKE BEL 46’21”
26 ADAMIETZ Johannes HERRMAN RADTEAM GER 48’09”
27 * FERNANDEZ RODRIGUEZ Sinue EQUIPO LIZARTE ESP 49’18”
28 MONACO Alessandro CASILLO-MASERATI ITA 50’37”
29 * VAN GILS Maxin LOTTO SOUDAL U23 BEL 52’11”
30 * MAIRE Adrien AVC AIX EN PROVENCE FRA 52’32”
31 VEROUGSTRAETE Nicolas GM RECYCLING TEAM BEL 52’55”
32 * DONOVAN Mark TEAM WIGGINS LECOL GBR 55’21”
33 * PETRUCCI Mattia ECC GROUPAMA FDJ ITA 57’13”
34 * BAGIOLI Andrea TEAM COLPACK ITA 59’04”
35 HUYS Laurens LOTTO SOUDAL U23 BEL 01h03’21”
36 WYDOOGHE Jaron GM RECYCLING TEAM BEL 01h04’01”
37 PENA MOLANO Wilson Estiben BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI COL 01h04’39”
38 * RIGOLLET Laurent CASILLO-MASERATI ITA 01h06’22”
39 * CAPRON Rémi 10026703171 IAM EXELSIOR FRA 01h07’13”
40 * VAN TRICHT Stan GM RECYCLING TEAM BEL 01h07’31”
41 PEÁK Barnabás SEG RACING ACADEMY HUN 01h08’28”
42 DIDIER Clément TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 01h08’58”
43 EVANS Alexander SEG RACING ACADEMY AUS 01h09’26”
44 RUIZ PAVON Carlos EQUIPO LIZARTE ESP 01h10’23”
45 GUGLIELMI Simon ECC GROUPAMA FDJ FRA 01h11’28”
46 EJGU Million Beza DIMENSION DATA FOR QHUBEKA ETH 01h12’32”
47 * VAN DER BEKEN Aaron EFC-L&R-VULSTEKE BEL 01h12’35”
48 LOISCIO Giovanni VELO RACING PALAZZAGO ITA 01h12’53”
49 PICCOLO Simone CASILLO-MASERATI ITA 01h13’25”
50 * TARLTON Alexander HERRMAN RADTEAM GER 01h15’14”
51 HEIDEMANN Miguel HERRMAN RADTEAM GER 01h15’27”
52 BRENANS Emile TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 01h16’55”
53 PELLIZZER Mattia CASILLO-MASERATI ITA 01h17’11”
54 * SANCHEZ LOPEZ Eugenio EQUIPO LIZARTE ESP 01h19’41”
55 VEREECKEN Thomas LOTTO SOUDAL U23 BEL 01h19’45”
56 BOTTA Davide TEAM COLPACK ITA 01h20’23”
57 SCARONI Cristian ECC GROUPAMA FDJ ITA 01h21’11”
58 MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI COL 01h23’08”
59 NARBONNE ZUCCARELLI Axel AVC AIX EN PROVENCE FRA 01h23’14”
60 * RAIMONDI Alex CASILLO-MASERATI ITA 01h24’57”
61 FURNARI Salvatore VELO RACING PALAZZAGO ITA 01h25’16”
62 * COLLEONI Kevin BIESSE CARRERAASD ITA 01h25’52”
63 * BAUTERS Arne GM RECYCLING TEAM BEL 01h26’05”
64 * HOLLYMAN Mason HOLDSWOTH ZAPPI GBR 01h26’07”
65 MUGISHA Samuel DIMENSION DATA FOR QHUBEKA RWA 01h27’55”
66 * KIMBER George HOLDSWOTH ZAPPI GBR 01h28’18”
67 * NAUDTS Thomas EFC-L&R-VULSTEKE BEL 01h29’15”
68 * RICHARD Maxime CR BOURGOGNE FRANCHE COM FRA 01h32’58”
69 * PATTYN Steven LOTTO SOUDAL U23 BEL 01h33’16”
70 BATTISTELLA Samuele DIMENSION DATA FOR QHUBEKA ITA 01h34’04”
71 * MARCELLUSI Martin VELO RACING PALAZZAGO ITA 01h39’08”
72 * PUPPIO Antonio KOMETA CYCLING TEAM ITA 01h39’17”
73 * PARISINI Nicolo’ BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI ITA 01h39’36”
74 * BARONCINI Filippo BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI ITA 01h42’57”
75 BACCIO Paolo TEAM COLPACK ITA 01h45’15”