fot. Katusha-Alpecin

Od pewnego czasu Marcel Kittel, który kilka tygodni temu zawiesił karierę, jest łączony z ekipą Jumbo – Visma na sezon 2020. Pierwszy sprinter holenderskiego teamu Dylan Groenewegen nie ma nic przeciwko przyjęciu znakomitego Niemca.

Jeszcze wiosną tego roku Marcel Kittel starał się osiągać jak najlepsze wyniki w zespole Katusha – Alpecin. Niemcowi zabrakło jednak motywacji, przez co musiał on zawiesić swoją karierę. Niewykluczone, że w już przyszłym sezonie zobaczymy go w barwach ekipy Jumbo – Visma. Co ciekawe, nic przeciwko nie ma podstawowy sprinter zespołu, Dylan Groenewegen.

Marcel to naprawdę wielki i świetny zawodnik, który bardzo dużo w swojej karierze wygrał. Jeśli przyjdzie do naszego zespołu, z pewnością nie włączymy go do mojego pociągu. Każdy zespół potrzebuje jednak drugiego, równie silnego sprintera. Dla nas może być nim Kittel

– powiedział Groenewegen.

Największą niewiadomą wydaje się jednak być forma niemieckiego sprintera, który po odpuszczeniu sezonu 2019 może mieć bardzo duże braki treningowe, które ciężko będzie uzupełnić.