fot. Jumbo - Visma

Ekipa Jumbo – Visma kontynuuje budowę młodego i perspektywicznego zespołu. Wiadomo już, że od przyszłego sezonu w zespole znajdzie się miejsce dla Tobiasa Fossa.

Foss to utalentowany Norweg, znany przede wszystkim ze swoich niemałych umiejętności jazdy pod górę oraz całkiem przyzwoitej jazdy na czas. Wśród jego największych sukcesów można wymienić 3. miejsce w młodzieżowym Liege – Bastogne – Liege w tym roku czy 7. miejsce w Tour de l’Avenir 2017.

Jak już wiadomo, 22-letni kolarz od sezonu 2020 będzie częścią Jumbo – Visma. Jak sam zauważył, na początek jego celem będzie pomoc lepszym i bardziej doświadczonym kolegom. Potem dopiero przyjdzie czas na spełnianie własnych marzeń.

Nie mogę się doczekać dołączenia do zespołu. Dla zawodnika z moją charakterystyką, ekipa Jumbo – Visma jest idealnym miejscem, bo będę mógł się rozwijać w praktycznie każdej specjalności. Jednocześnie wiem, że na początku będę pomagał kolegom i taki mam plan, lecz później może przyjdzie mój czas chwały

– powiedział Foss.

Co oczywiste, sezon 2019 Foss dokończy jeszcze w dotychczasowym zespole UNO-X Norwegian Development. Zobaczymy go więc na trasie kilku wyścigów o nieco niższej kategorii. Niewykluczone, że to właśnie Norweg będzie też faworytem tegorocznego Tour de l’Avenir.