Fot. www.voltacatalunya.cat

Bez Toma Dumoulin da się żyć? Wierzy w to ekipa Sunweb, która na tegoroczny Tour de France jedzie zmotywowana do walki o najwyższe cele.

Na pierwszy rzut oka ciężko znaleźć wyraźnego lidera, pod którego ustawiony będzie cały zespół. To jednak może być atutem niemieckiej ekipy. Na klasyfikację generalną nastawia się bowiem Wilco Kelderman, który wrócił do ścigania podczas niedawnego Tour de Suisse. W kolarskiej hierarchii nieco wyżej stoją jednak akcje Michaela Matthewsa, który odpowiedzialny będzie za walkę na poszczególnych finiszach.

Co ciekawe, “druga linia” w teamie Sunweb także wygląda więcej niż obiecująco. W górach nieźle sobie radzić mogą bowiem Nicholas Roche i Soren Kragh Andersen. Na płaskich finiszach ważnymi postaciami mogą być za to Cees Bol oraz Nikias Arndt.

Równie interesująco wygląda sytuacja w przypadku drużynowej i indywidualnej czasówki. Oprócz Andersena, w tej specjalności bardzo istotne będą także umiejętności Chada Hagi, czyli zwycięzcy ostatniego etapu Giro d’Italia, oraz Lennarda Kamny.

Skład Team Sunweb na Tour de France 2019: Wilco Kelderman, Michael Matthews, Nicholas Roche, Soren Kragh Andersen, Cees Bol, Nikias Arndt, Chad Haga, Lennard Kamna.