Foto: Giro Ciclistico d'Italia

Andres Camilo Ardila (reprezentacja Kolumbii) został zwycięzcą klasyfikacji generalnej młodzieżowego Giro d’Italia. Na ostatnim etapie triumfował Einer Augusto Rubio Reyes (Aran Cucine Veju). 

Niespełna 40 kilometrów było do pokonania na ostatnim etapie Giro Ciclistico d’Italia. Mimo tak krótkiego odcinka na orlików czekało naprawdę ciężkie zadanie. 1800 metrów przewyższenia i wspinaczka na Passo Fedaia zdecydowanie robiły wrażenie.

W pierwszą ucieczkę zabrali się Davide Casarotto (General Store – Essegibi-F.lli Curia) i Matteo Sobrero (Dimension Data for Qhubeka Continental Team). Jednak trasa cały czas prowadziła pod górę i tempo z tyłu dyktowali Kolumbijczycy.

12 kilometrów przed metą harcownicy zostali doścignięci przez grupę faworytów, która podczas pokonywania finałowego podjazdu sukcesywnie malała. 7 kilometrów dalej na atak zdecydował się Juan Diego Alba Bolivar (reprezentacja Kolumbii), a na jego kole utrzymał się Ide Schelling (SEG Racing Academy).

Chwilę później do dwójki dojechali: lider wyścigu Andres Camilo Ardila (reprezentacja Kolumbii) i Einer Augusto Rubio Reyes (Aran Cucine Veju). Dwa kilometry przed metą zaatakował Rubio i odjechał od swoich kolumbijskich konkurentów.

Kolarz Aran Cucine Veju nie dał się już dogonić i po trzech miejscach na niższym stopniu podium mógł się wreszcie cieszyć ze zwycięstwa. Drugi był Alba Bolivar, a trzeci Andres Camilo Ardila, który przypieczętował swój triumf w całym wyścigu.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Einer Augusto Rubio Reyes (Col) Aran Cucine Vejus 1:21:07
2 Juan Diego Alba Bolivar (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:00:25
3 Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:00:25
4 Jesus David Peña Jimenez (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:00:34
5 Kevin Colleoni (Ita) Biesse Carrera 0:00:48
6 Ide Schelling (Ned) SEG Racing Academy 0:00:53
7 Alexander Evans (Aus) SEG Racing Academy 0:01:02
8 Manuele Tarozzi (Ita) Interregionale 0:01:15
9 Simon Guglielmi (Fra) Groupama – FDJ 0:02:00
10 Jose Felix Parra Cuerda (Esp) Equipo Lizarte 0:02:07
11 Alessandro Covi (Ita) Team Colpack 0:02:13
12 Sean Quinn (USA) Hagens Berman Axeon 0:02:13
13 Filippo Conca (Ita) Biesse Carrera 0:02:18
14 Viktor Verschaeve (Bel) Lotto Soudal U23 0:02:45
15 Henri Vandenabeele (Bel) Lotto Soudal U23 0:02:48
16 Kevin Inkelaar (Ned) Groupama – FDJ 0:02:53
17 Filippo Zana (Ita) Sangemini – Trevigiani – MG.K vis 0:02:56
18 Ibon Ruiz Sedano (Esp) Equipo Lizarte 0:03:02
19 Gianni Pugi (Ita) Sangemini – Trevigiani – MG.K vis 0:03:10
20 Thymen Arensman (Ned) SEG Racing Academy 0:03:19
21 Rémi Capron (Fra) IAM Excelsior 0:03:38
22 Marco Lolli (Ita) Aran Cucine Vejus 0:04:02
23 Iñigo Elosegui Momeñe (Esp) Equipo Lizarte 0:04:04
24 Gabriele Ninci (Ita) Mastromarco Sensi FC Nibali 0:04:10
25 Sergio Garcia Gonzalez (Esp) Kometa Cycling Team 0:04:12
26 Michel Piccot (Ita) Biesse Carrera 0:04:20
27 Ethan Hayter (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:04:23
28 Mattia Pellizzer (Ita) Casillo – Maserati 0:04:44
29 Alessandro Monaco (Ita) Casillo – Maserati 0:04:44
30 Lorenzo Ginestra (Ita) Aran Cucine Vejus 0:05:25
31 Giacomo Cassarà (Ita) Velo Racing Palazzago 0:05:36
32 Dinmukhammed Ulysbayev (Kaz) Astana City 0:05:36
33 Daniil Marukhin (Kaz) Astana City 0:05:36
34 Carlos Garcia Pierna (Esp) Kometa Cycling Team 0:05:44
35 Mason Hollyman (GBr) Holdsworth Zappi 0:05:55
36 Marco Friedrich (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:06:02
37 Riccardo Lucca (Ita) Interregionale 0:06:18
38 Samuel Jenner (Aus) Team Wiggins LeCol 0:06:23
39 Adrian Camilo Bustamante Ruda (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:06:23
40 Eduardo Perez-Landaluce Gonzalez (Esp) Kometa Cycling Team 0:06:26
41 Laurent Rigollet (Ita) Casillo – Maserati 0:06:54
42 Simone Zandomeneghi (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali 0:06:57
43 Matteo Sobrero (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:07:12
44 Giovanni Aleotti (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:07:15
45 Petr Rikunov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:07:21
46 Gabriele Porta (Ita) Delio Gallina Colosio Eurofeed 0:07:23
47 Jordi Lopez Caravaca (Esp) Equipo Lizarte 0:07:23
48 Bolat Niyazov (Kaz) Astana City 0:07:27
49 Davide Baldaccini (Ita) Team Colpack 0:08:09
50 Juan Fernando Calle Hurtado (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:08:09
51 Georg Zimmermann (GER) Tirol KTM Cycling Team 0:08:09
52 Michael Belleri (Ita) Viris Vigevano 0:08:12
53 Daniel Alejandro Largo Largo (Col) General Store – Essegibi-F.lli Curia 0:08:15
54 Roger Adria Oliveras (Esp) Equipo Lizarte 0:08:16
55 Stuart Balfour (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:08:20
56 Emanuele Barison (Ita) Interregionale 0:08:30
57 Calum Johnston (GBr) Holdsworth Zappi 0:08:34
58 Daniel Tulett (GBr) Team Wiggins LeCol 0:08:48
59 Fred Wright (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:08:50
60 Thomas Vereecken (Bel) Lotto Soudal U23 0:08:53
61 Francesco Di Felice (Ita) General Store – Essegibi-F.lli Curia 0:08:53
62 Théo Nonnez (Fra) Groupama – FDJ 0:09:06
63 Julian Mertens (Bel) Lotto Soudal U23 0:09:06
64 Jason Saltzman (USA) Holdsworth Zappi 0:09:17
65 Ricardo Tosin (Ita) General Store – Essegibi-F.lli Curia 0:09:18
66 Nicolas Dalla Valle (Ita) Tirol KTM Cycling Team 0:09:34
67 Riccardo Moro (Ita) Viris Vigevano 0:09:34
68 Nurbergen Nurlykhassym (Kaz) Astana City 0:09:45
69 Sebastiano Mantovani (Ita) Viris Vigevano 0:09:47
70 Nicolas Nesi (Ita) Interregionale 0:09:54
71 Loran Cassaert (Bel) Lotto Soudal U23 0:10:01
72 Federico Rosati (Ita) Mastromarco Sensi FC Nibali 0:10:03
73 Edoardo Faresin (Ita) Zalf Euromobil Désirée Fior 0:10:04
74 Markus Wildauer (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:10:13
75 Anton Vtiurin (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:10:18
76 Francisco Galvan Fernandez (Esp) Equipo Lizarte 0:10:36
77 Jake Stewart (GBr) Groupama – FDJ 0:10:45
78 Cristian Scaroni (Ita) Groupama – FDJ 0:10:45
79 Patrick Gamper (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:10:54
80 Giulio Masotto (Ita) Team Colpack 0:11:04
81 André Carvalho (Por) Hagens Berman Axeon 0:11:07
82 Jacques Sauvagnargues (GBr) Team Wiggins LeCol 0:11:07
83 Davide Casarotto (Ita) General Store – Essegibi-F.lli Curia 0:11:22
84 Andrea Cervellera (Ita) Casillo – Maserati 0:11:28
85 Marco Murgano (Ita) Casillo – Maserati 0:11:28
86 Veljko Stojnic (Srb) Team Franco Ballerini 0:12:08
87 Jakob Dorigoni (Ita) Team Colpack 0:12:24
88 Sebastian Alexander Castaño Muñoz (Col) Beltrami TSA – Hopplà – Petroli Firenze 0:12:24
89 Gregorio Ferri (Ita) Zalf Euromobil Désirée Fior 0:12:24
90 Fabio Mazzucco (Ita) Sangemini – Trevigiani – MG.K vis 0:12:24
91 Davide Bauce (Ita) Delio Gallina Colosio Eurofeed 0:12:24
92 Filippo Bertone (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali 0:12:24
93 Emanuele Amadio (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:12:24
94 Tobias Bayer (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:12:24
95 Davide Bais (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:12:40
96 Anton Popov (Rus) Velo Racing Palazzago 0:12:45
97 Ilya Losev (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:12:45
98 Massimo Orlandi (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:12:53
99 Davide Masi (Ita) Mastromarco Sensi FC Nibali 0:12:57
100 Kevin Vermaerke (USA) Hagens Berman Axeon 0:13:03
101 Filippo Magli (Ita) Mastromarco Sensi FC Nibali 0:13:09
102 Alexander Konychev (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:13:11
103 Jhon Stiven Ramirez Muñoz (Col) Kometa Cycling Team 0:13:11
104 Alexandr Kulikovskiy (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:13:14
105 Antoine Debons (SUI) IAM Excelsior 0:13:14
106 Luca Riva (Ita) Velo Racing Palazzago 0:13:23
107 Daniel Smarzaro (Ita) General Store – Essegibi-F.lli Curia 0:13:32
108 Andrea Colnaghi (Ita) Interregionale 0:13:35
109 Nikita Martynov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:13:40
110 Barnabás Peák (Hun) SEG Racing Academy 0:13:40
111 Manuel Allori (Ita) Team Franco Ballerini 0:13:44
112 Nicolò Garibbo (Ita) Velo Racing Palazzago 0:13:47
113 Thomas Revard (USA) Hagens Berman Axeon 0:13:47
114 Luca Rastelli (Ita) Delio Gallina Colosio Eurofeed 0:13:47
115 Marco Cecchini (Ita) Sangemini – Trevigiani – MG.K vis 0:13:47
116 Alessandro Iacchi (Ita) Team Franco Ballerini 0:13:47
117 Luca Mozzato (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:13:47
118 Mattia Bevilacqua (Ita) Team Franco Ballerini 0:13:47
119 Luca Coati (Ita) Casillo – Maserati 0:13:47
120 Samuele Zambelli (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali 0:13:47
121 Matthew Walls (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:13:47
122 Pirrè La Terra (Ita) Mastromarco Sensi FCNibali 0:13:53
123 Denis Nekrasov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:13:53
124 Tommaso Rigatti (Ita) General Store – Essegibi-F.lli Curia 0:13:58
125 Arturo Gravalos Lopez (Esp) Kometa Cycling Team 0:14:00
126 Nicola Venchiarutti (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:14:06
127 Christopher Consolaro (Ita) Delio Gallina Colosio Eurofeed 0:14:12

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 30:24:22
2 Einer Augusto Rubio Reyes (Col) Aran Cucine Vejus 0:04:10
3 Juan Diego Alba Bolivar (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:04:54
4 Alessandro Covi (Ita) Team Colpack 0:06:05
5 Filippo Conca (Ita) Biesse Carrera 0:08:54
6 Sean Quinn (USA) Hagens Berman Axeon 0:09:26
7 Jesus David Peña Jimenez (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:11:10
8 Simon Guglielmi (Fra) Groupama – FDJ 0:11:29
9 Viktor Verschaeve (Bel) Lotto Soudal U23 0:12:24
10 Filippo Zana (Ita) Sangemini – Trevigiani – MG.K vis 0:14:33
11 Alessandro Monaco (Ita) Casillo – Maserati 0:14:48
12 Kevin Inkelaar (Ned) Groupama – FDJ 0:15:08
13 Cristian Scaroni (Ita) Groupama – FDJ 0:16:56
14 Dinmukhammed Ulysbayev (Kaz) Astana City 0:17:38
15 Ethan Hayter (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:17:42
16 Iñigo Elosegui Momeñe (Esp) Equipo Lizarte 0:20:57
17 Alexander Evans (Aus) SEG Racing Academy 0:22:31
18 Sergio Garcia Gonzalez (Esp) Kometa Cycling Team 0:23:09
19 Henri Vandenabeele (Bel) Lotto Soudal U23 0:24:15
20 Mason Hollyman (GBr) Holdsworth Zappi 0:28:13
21 Emanuele Barison (Ita) Interregionale 0:31:02
22 Markus Wildauer (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:33:19
23 Jose Felix Parra Cuerda (Esp) Equipo Lizarte 0:34:52
24 Marco Friedrich (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:38:45
25 Daniel Tulett (GBr) Team Wiggins LeCol 0:39:26
26 Petr Rikunov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:39:55
27 Samuel Jenner (Aus) Team Wiggins LeCol 0:40:13
28 Simone Zandomeneghi (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali 0:40:20
29 Thomas Vereecken (Bel) Lotto Soudal U23 0:45:30
30 Ide Schelling (Ned) SEG Racing Academy 0:45:55
31 Giovanni Aleotti (Ita) Cycling Team Friuli ASD 0:46:05
32 Lorenzo Ginestra (Ita) Aran Cucine Vejus 0:46:19
33 Eduardo Perez-Landaluce Gonzalez (Esp) Kometa Cycling Team 0:46:28
34 Ricardo Tosin (Ita) General Store – Essegibi-F.lli Curia 0:47:12
35 Giacomo Cassarà (Ita) Velo Racing Palazzago 0:47:38
36 Riccardo Lucca (Ita) Interregionale 0:47:57
37 Matteo Sobrero (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:49:31
38 Carlos Garcia Pierna (Esp) Kometa Cycling Team 0:50:43
39 Juan Fernando Calle Hurtado (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:51:05
40 Roger Adria Oliveras (Esp) Equipo Lizarte 0:53:27
41 Daniel Alejandro Largo Largo (Col) General Store – Essegibi-F.lli Curia 0:55:56
42 Thymen Arensman (Ned) SEG Racing Academy 0:56:00
43 Fabio Mazzucco (Ita) Sangemini – Trevigiani – MG.K vis 0:56:25
44 Daniil Marukhin (Kaz) Astana City 0:58:09
45 Alessandro Iacchi (Ita) Team Franco Ballerini 0:58:26
46 Kevin Colleoni (Ita) Biesse Carrera 0:58:28
47 Denis Nekrasov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:59:13
48 Pirrè La Terra (Ita) Mastromarco Sensi FCNibali 1:01:41
49 André Carvalho (Por) Hagens Berman Axeon 1:02:32
50 Marco Lolli (Ita) Aran Cucine Vejus 1:03:00
51 Nurbergen Nurlykhassym (Kaz) Astana City 1:03:38
52 Calum Johnston (GBr) Holdsworth Zappi 1:04:20
53 Edoardo Faresin (Ita) Zalf Euromobil Désirée Fior 1:04:41
54 Tobias Bayer (AUT) Tirol KTM Cycling Team 1:06:32
55 Mattia Pellizzer (Ita) Casillo – Maserati 1:07:03
56 Antoine Debons (SUI) IAM Excelsior 1:08:22
57 Adrian Camilo Bustamante Ruda (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 1:08:36
58 Andrea Cervellera (Ita) Casillo – Maserati 1:09:14
59 Julian Mertens (Bel) Lotto Soudal U23 1:10:43
60 Ibon Ruiz Sedano (Esp) Equipo Lizarte 1:11:37
61 Bolat Niyazov (Kaz) Astana City 1:12:30
62 Gianni Pugi (Ita) Sangemini – Trevigiani – MG.K vis 1:12:38
63 Laurent Rigollet (Ita) Casillo – Maserati 1:12:45
64 Jhon Stiven Ramirez Muñoz (Col) Kometa Cycling Team 1:12:51
65 Arturo Gravalos Lopez (Esp) Kometa Cycling Team 1:14:34
66 Gabriele Porta (Ita) Delio Gallina Colosio Eurofeed 1:15:02
67 Jordi Lopez Caravaca (Esp) Equipo Lizarte 1:15:29
68 Stuart Balfour (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 1:15:41
69 Michael Belleri (Ita) Viris Vigevano 1:16:54
70 Jacques Sauvagnargues (GBr) Team Wiggins LeCol 1:19:49
71 Barnabás Peák (Hun) SEG Racing Academy 1:20:25
72 Luca Rastelli (Ita) Delio Gallina Colosio Eurofeed 1:21:44
73 Davide Casarotto (Ita) General Store – Essegibi-F.lli Curia 1:23:05
74 Fred Wright (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 1:23:21
75 Gabriele Ninci (Ita) Mastromarco Sensi FC Nibali 1:25:30
76 Daniel Smarzaro (Ita) General Store – Essegibi-F.lli Curia 1:26:37
77 Anton Popov (Rus) Velo Racing Palazzago 1:27:13
78 Rémi Capron (Fra) IAM Excelsior 1:28:04
79 Kevin Vermaerke (USA) Hagens Berman Axeon 1:28:54
80 Georg Zimmermann (GER) Tirol KTM Cycling Team 1:30:10
81 Anton Vtiurin (Rus) Nationalmannschaft Russland 1:32:27
82 Michel Piccot (Ita) Biesse Carrera 1:34:05
83 Davide Baldaccini (Ita) Team Colpack 1:34:29
84 Théo Nonnez (Fra) Groupama – FDJ 1:34:38
85 Francisco Galvan Fernandez (Esp) Equipo Lizarte 1:34:41
86 Gregorio Ferri (Ita) Zalf Euromobil Désirée Fior 1:35:02
87 Tommaso Rigatti (Ita) General Store – Essegibi-F.lli Curia 1:35:04
88 Jake Stewart (GBr) Groupama – FDJ 1:35:29
89 Patrick Gamper (AUT) Tirol KTM Cycling Team 1:36:31
90 Marco Murgano (Ita) Casillo – Maserati 1:37:21
91 Francesco Di Felice (Ita) General Store – Essegibi-F.lli Curia 1:39:26
92 Manuele Tarozzi (Ita) Interregionale 1:39:35
93 Nicolas Nesi (Ita) Interregionale 1:41:16
94 Alexander Konychev (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 1:41:33
95 Nicolas Dalla Valle (Ita) Tirol KTM Cycling Team 1:41:33
96 Loran Cassaert (Bel) Lotto Soudal U23 1:43:41
97 Davide Bais (Ita) Cycling Team Friuli ASD 1:46:44
98 Davide Masi (Ita) Mastromarco Sensi FC Nibali 1:48:14
99 Sebastian Alexander Castaño Muñoz (Col) Beltrami TSA – Hopplà – Petroli Firenze 1:48:34
100 Manuel Allori (Ita) Team Franco Ballerini 1:50:34
101 Ilya Losev (Rus) Nationalmannschaft Russland 1:50:56
102 Veljko Stojnic (Srb) Team Franco Ballerini 1:51:35
103 Nicola Venchiarutti (Ita) Cycling Team Friuli ASD 1:51:46
104 Jakob Dorigoni (Ita) Team Colpack 1:51:59
105 Mattia Bevilacqua (Ita) Team Franco Ballerini 1:52:56
106 Sebastiano Mantovani (Ita) Viris Vigevano 1:54:25
107 Nicolò Garibbo (Ita) Velo Racing Palazzago 1:54:48
108 Federico Rosati (Ita) Mastromarco Sensi FC Nibali 1:58:03
109 Andrea Colnaghi (Ita) Interregionale 1:59:38
110 Emanuele Amadio (Ita) Cycling Team Friuli ASD 2:00:53
111 Filippo Bertone (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali 2:01:22
112 Thomas Revard (USA) Hagens Berman Axeon 2:02:39
113 Matthew Walls (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 2:03:59
114 Massimo Orlandi (Ita) Cycling Team Friuli ASD 2:08:19
115 Luca Riva (Ita) Velo Racing Palazzago 2:13:44
116 Luca Mozzato (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 2:14:12
117 Riccardo Moro (Ita) Viris Vigevano 2:14:19
118 Filippo Magli (Ita) Mastromarco Sensi FC Nibali 2:15:03
119 Giulio Masotto (Ita) Team Colpack 2:19:07
120 Samuele Zambelli (Ita) Iseo Serrature – Rime – Carnovali 2:23:20
121 Nikita Martynov (Rus) Nationalmannschaft Russland 2:26:06
122 Marco Cecchini (Ita) Sangemini – Trevigiani – MG.K vis 2:30:35
123 Jason Saltzman (USA) Holdsworth Zappi 2:31:02
124 Davide Bauce (Ita) Delio Gallina Colosio Eurofeed 2:33:15
125 Alexandr Kulikovskiy (Rus) Nationalmannschaft Russland 2:35:08
126 Luca Coati (Ita) Casillo – Maserati 2:38:25
127 Christopher Consolaro (Ita) Delio Gallina Colosio Eurofeed 2:50:51