fot. Tour of Slovenia

Diego Ulissi wygrał w Idriji 3. etap Tour of Slovenia. Włoch z UAE Team Emirates został nowym liderem wyścigu.

Trzeci etap wyścigu dookoła Słowenii prowadził z Zalecu do Idriji. Do pokonania było blisko 170 kilometrów, na których znalazły się 3 oznakowane premie górskie. Najtrudniejszą był podjazd drugiej kategorii Dole (5 km, 9,3%). Meta znajdowała się po zjeździe i fragmencie płaskiego terenu.

W ucieczce dnia jechali: David Per (Adria Mobil Cycling), Lorenzo Fortunato (Neri Sottoli), Marco Maronese (Bardiani CSF) i Benjamin Hill (Ljubljana Gusto Santic). Z ucieczki odpadł Hill, a dołączył do niej z peletonu Iuri Filosi (Delko Marseille Provence).

Czołówka została doścignięta na samym początku wspinaczki na Dole. Na podjeździe na czele utworzyła się czwórka: Diego Ulissi, Tadej Pogacar (obaj UAE Team Emirates), Aleksandr Vlasov (Gazprom Rusvelo) i Esteban Chaves (Mitchelton-Scott). Pod koniec podjazdu zaatakował Ulissi. Na jego kole utrzymał się tylko Vlasov.

Na zjeździe i płaskiej końcówce do czołówki zbliżała się grupa w składzie: Pogacar, Jan Polanc (UAE Team Emirates), Fausto Masnada, Andrea Vendrame (obaj Androni Giocattoli), Ben Hermans (Israel Cycling Academy), Giovanni Visconti (Neri Sottoli) i Chaves.

Na 2 kilometry przed metą Ulissi zaatakował i odjechał od Vlasova. Akcja kolarza UAE Team Emirates przyniosła mu zwycięstwo etapowe i koszulkę lidera. Rosjanin utrzymał drugie miejsce. Grupę pościgową przyprowadził Giovanni Visconti.

Wyniki 3. etapu:

1 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 3:58:01
2 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:12
3 Giovanni Visconti (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:00:17
4 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:17
5 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:00:17
6 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:17
7 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:00:17
8 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:17
9 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:19
10 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:02:08
11 Grega Bole (Slo) Bahrain Merida 0:02:08
12 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:02:08
13 Matteo Busato (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:02:08
14 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:02:08
15 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 0:02:08
16 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:08
17 Žiga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:02:08
18 Simone Velasco (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:02:08
19 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF 0:02:08
20 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:02:08
21 Joan Bou Company (Esp) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:02:08
22 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:02:08
23 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:08
24 Lars Ytting Bak (Den) Team Dimension Data 0:02:08
25 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:02:08
26 Sebastian Schönberger (AUT) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:02:08
27 Davide Rebellin (Ita) Meridiana Kamen Team 0:02:08
28 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk 0:02:08
29 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:08
30 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:08
31 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:02:08
32 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:02:08
33 Kristjan Hocevar (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:02:08
34 Edoardo Zardini (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:02:08
35 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:08
36 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:02:20
37 Martin Lavric (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:04:23
38 Tilen Finkšt (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:04:23
39 Tomáš Kalojíros (Cze) AC Sparta Praha 0:05:42
40 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:06:14
41 Fabien Schmidt (Fra) Delko Marseille Provence 0:06:14
42 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team 0:06:14
43 Žiga Grošelj (Slo) Adria Mobil 0:07:52
44 Andi Bajc (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels 0:07:52
45 Aljaž Prah (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:07:52
46 Lorenzo Fortunato (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:07:52
47 Enrico Gasparotto (Ita) Team Dimension Data 0:07:52
48 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:07:52
49 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:07:52
50 Marko Kump (Slo) Adria Mobil 0:07:52
51 Aljaž Jarc (Slo) Adria Mobil 0:07:52
52 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:07:52
53 Matej Drinovec (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:08:10
54 Matteo Montaguti (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:08:12
55 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:08:12
56 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:08:12
57 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 0:08:12
58 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence 0:08:12
59 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:08:12
60 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:08:12
61 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence 0:08:12
62 František Honsa (Cze) AC Sparta Praha 0:11:16
63 Matic Veber (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:11:16
64 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:12:00
65 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton – Scott 0:12:00
66 Jan Stöhr (Cze) AC Sparta Praha 0:12:00
67 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF 0:12:00
68 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Dimension Data 0:12:00
69 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:12:00
70 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:12:00
71 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:12:00
72 Giovanni Lonardi (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:12:00
73 Umberto Marengo (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:12:00
74 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:12:00
75 Matic Grošelj (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:12:00
76 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:12:00
77 Žiga Horvat (Slo) Adria Mobil 0:12:00
78 David Per (Slo) Adria Mobil 0:12:00
79 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence 0:12:00
80 Imerio Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:14:08
81 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:15:16
82 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:15:16
83 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli Sidermec 0:15:16
84 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:15:16
85 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 0:15:16
86 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:15:16
87 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team 0:15:16
88 Mamyr Stash (Rus) Gazprom – RusVelo 0:15:16
89 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:15:16
90 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence 0:15:16
91 Rok Korošec (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:15:16
92 Marcel Sieberg (GER) Bahrain Merida 0:15:16
93 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:15:16
94 Laurent Évrard (Bel) Meridiana Kamen Team 0:15:16
95 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:15:16
96 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 0:15:16
97 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF 0:15:16
98 Brian Kamstra (Ned) Team Novo Nordisk 0:15:16
99 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:15:16
100 Timothy Guy (Aus) Ljubljana Gusto Santic 0:15:16
101 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Santic 0:15:16
102 Tomáš Schühler (Cze) AC Sparta Praha 0:15:16
103 Luka Cotar (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:15:16
104 Gašper Katrašnik (Slo) Adria Mobil 0:15:16
105 Luka Lakota (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:15:16
106 Oscar Gatto (Ita) Bora – Hansgrohe 0:15:16
107 Davide Cimolai (Ita) Israel Cycling Academy 0:15:16
108 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:15:16
109 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence 0:15:16
110 Matthias Mangertseder (GER) Team Felbermayr Simplon Wels 0:15:16
111 Florian Kierner (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:15:16
112 Michal Schuran (Cze) AC Sparta Praha 0:15:16
113 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:15:16
114 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:15:16
115 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 0:15:16
116 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy 0:15:16
117 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:15:16
118 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF 0:15:16
119 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:15:16
120 Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott 0:15:16
121 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton – Scott 0:18:53
122 Alessandro Fedeli (Ita) Delko Marseille Provence 0:18:53
DNF Antonino Schillaci Pugliese (Ita) Meridiana Kamen Team

Klasyfikacja generalna:
1 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 11:38:41
2 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:19
3 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:26
4 Giovanni Visconti (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:00:26
5 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:30
6 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:00:30
7 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:30
8 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:00:30
9 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:36
10 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:02:11
11 Grega Bole (Slo) Bahrain Merida 0:02:15
12 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:21
13 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:02:21
14 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF 0:02:21
15 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 0:02:21
16 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:02:21
17 Sebastian Schönberger (AUT) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:02:21
18 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:21
19 Davide Rebellin (Ita) Meridiana Kamen Team 0:02:21
20 Edoardo Zardini (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:02:25
21 Matteo Busato (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:02:28
22 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:03:59
23 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:59
24 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:03:59
25 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:05:28
26 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk 0:05:28
27 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:05:28
28 Tomáš Kalojíros (Cze) AC Sparta Praha 0:07:33
29 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence 0:08:25
30 Simone Velasco (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:10:21
31 Kristjan Hocevar (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:10:23
32 Andi Bajc (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels 0:11:12
33 Žiga Grošelj (Slo) Adria Mobil 0:11:12
34 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:11:39
35 Matteo Montaguti (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:11:51
36 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:12:04
37 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:14:06
38 Žiga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:14:06
39 Joan Bou Company (Esp) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:14:07
40 Umberto Marengo (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:15:20
41 Lars Ytting Bak (Den) Team Dimension Data 0:15:36
42 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:15:59
43 Martin Lavric (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:16:11
44 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence 0:16:25
45 Aljaž Prah (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:19:17
46 Tilen Finkšt (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:19:55
47 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:20:10
48 Aljaž Jarc (Slo) Adria Mobil 0:21:40
49 Marko Kump (Slo) Adria Mobil 0:21:50
50 Enrico Gasparotto (Ita) Team Dimension Data 0:21:50
51 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 0:22:03
52 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:22:11
53 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:22:30
54 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:22:45
55 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:25:48
56 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:25:51
57 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Dimension Data 0:26:11
58 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:26:12
59 David Per (Slo) Adria Mobil 0:26:23
60 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:26:33
61 Matic Veber (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:27:34
62 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team 0:28:20
63 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 0:28:44
64 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:29:07
65 Lorenzo Fortunato (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:29:08
66 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:29:10
67 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:29:53
68 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:30:05
69 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:30:08
70 Davide Cimolai (Ita) Israel Cycling Academy 0:30:12
71 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:30:13
72 Matej Drinovec (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:30:13
73 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:30:15
74 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:30:15
75 Fabien Schmidt (Fra) Delko Marseille Provence 0:30:20
76 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy 0:31:22
77 Jan Stöhr (Cze) AC Sparta Praha 0:31:30
78 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:31:36
79 Brian Kamstra (Ned) Team Novo Nordisk 0:32:43
80 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF 0:33:52
81 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:33:56
82 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton – Scott 0:34:03
83 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:34:46
84 František Honsa (Cze) AC Sparta Praha 0:35:15
85 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:35:23
86 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli Sidermec 0:35:31
87 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:35:31
88 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence 0:35:38
89 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton – Scott 0:35:50
90 Matic Grošelj (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:35:58
91 Giovanni Lonardi (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:35:59
92 Imerio Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:36:04
93 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence 0:36:06
94 Alessandro Fedeli (Ita) Delko Marseille Provence 0:36:22
95 Rok Korošec (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:37:03
96 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Santic 0:37:10
97 Mamyr Stash (Rus) Gazprom – RusVelo 0:37:12
98 Luka Cotar (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:37:12
99 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 0:37:12
100 Luka Lakota (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:37:12
101 Gašper Katrašnik (Slo) Adria Mobil 0:37:12
102 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 0:37:12
103 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:37:22
104 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:38:03
105 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence 0:38:23
106 Matthias Mangertseder (GER) Team Felbermayr Simplon Wels 0:38:23
107 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team 0:39:15
108 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:39:15
109 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF 0:39:15
110 Tomáš Schühler (Cze) AC Sparta Praha 0:39:15
111 Oscar Gatto (Ita) Bora – Hansgrohe 0:39:15
112 Michal Schuran (Cze) AC Sparta Praha 0:39:15
113 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF 0:39:15
114 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:39:22
115 Timothy Guy (Aus) Ljubljana Gusto Santic 0:39:22
116 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:39:22
117 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:40:06
118 Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott 0:40:18
119 Marcel Sieberg (GER) Bahrain Merida 0:40:21
120 Laurent Évrard (Bel) Meridiana Kamen Team 0:40:29
121 Florian Kierner (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:41:22
122 Žiga Horvat (Slo) Adria Mobil 0:45:18