fot. Donostia Klasikoa

W mediach społecznościowych pojawiła się trasa kobiecej wersji wyścigu Clasica San Sebastian, który odbędzie się 3 sierpnia. Jeśli te doniesienia się potwierdzą, to impreza ta będzie bardziej wymagająca niż wcześniej zapowiadano. 

Dystans wyścigu będzie wynosił 148 km, a po drodze będzie do pokonania kilka stromych, baskijskich podjazdów: Alto de Jaizkibel (7,5 km; 5,9%), Alto de Arkale (2,6 km; 6,7%) oraz dwukrotnie podjeżdżany Murgil Tontorra (1,9 km; 10,2%). Ze szczytu ostatniej wspinaczki pozostanie 10 km stromego zjazdu do mety w San Sebastian.

Zorganizowanie La Clasica San Sebastian Femenina ogłoszono w lipcu ubiegłego roku podczas prezentacji tamtej edycji, która padła później łupem Juliana Alaphilippe’a (Deceuninck-Quick Step). Uzasadniano to wówczas chęcią promocji zarówno kobiecego kolarstwa, jak i równości w tym sporcie.

Aprobatę dla tego wydarzenia wyraziła obecna liderka rankingu World Tour i mistrzyni świata w jeździe indywidualnej na czas Annemiek van Vleuten, która w takich oto słowach wypowiedziała się o wyścigu Clasica San Sebastian dla kobiet:

– Uwielbiam, gdy projektuje się podobne trasy dla kobiet. Po raz pierwszy ten wyścig zostanie zorganizowany dla kobiet. Kocham ścigać się w Kraju Basków, dlatego będę tam!

– napisała Holenderka.

Poprzedni artykułCritérium du Dauphiné 2019: Dylan van Baarle i Jakob Fuglsang po ostatnim etapie
Następny artykułMichał Kwiatkowski nie wystartuje w mistrzostwach Polski?
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments