fot. MWG

Anatolij Budiak (Wibatech Merx Wrocław) wygrał pierwszy etap tegorocznej edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

Pierwszy etap tegorocznej edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego liczył 120 kilometrów. Po starcie w Myślenicach, kolarze przemierzali pagórkowate tereny Pogórza Wielickiego i okolic, by finiszować już w samym, słynnym z kopalni soli mieście. W koszulce lidera wyścigu wystartował zwycięzca czwartkowego Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa – Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław).

Od samego startu tempo było bardzo wysokie, a prób odjazdu nie brakowało. Po 30 kilometrach zapas udało się w końcu wypracować dwójce: Emanuel Piaskowy (Hurom)/Tomas Jakoubek (CK Pribram). Po nieco ponad połowie dystansu na kontratak z zasadniczej grupy zdecydowała się piątka zawodników: Andrea Di Renzo (VPM Porto), Vitalij Buts (Reprezentacja Ukrainy), Anatolij Budiak (Wibatech Merx Wrocław), Adam Stachowiak (Voster ATS) i Karol Domagalski (Hurom).

Siódemka kolarzy wypracowała sobie spory, ponad czterominutowy zapas. Około 20 kilometrów przed “kreską” grupka się podzieliła. Na czele pozostali: Domagalski, Budiak, Di Renzo i Stachowiak, przed finiszem zdołał do niej dołączyć jeszcze Piaskowy.

Losy etapowego zwycięstwa i koszulki lidera rozstrzygnęły się w samej końcówce, na trudnym, brukowanym podjeździe ulicą Kopernika w Wieliczce. Najlepiej na nim spisał się Budiak, który wyprzedził Stachowiaka. Trzecie miejsce zajął Domagalski.

Budiak jest również liderem klasyfikacji generalnej.

Pełne wyniki znajdują się tutaj.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments