Foto: The Women's Tour

Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) wygrała czwarty etap OVO Energy Women’s Tour! Nową liderką została Liane Lippert (Team Sunweb).

Czwarty dzień rywalizacja w Wielkiej Brytanii przyniósł etap z Warwick do Burton Dassett d długości prawie 159 kilometrów. W drugiej części odcinka na panie czekało kilka krótkich podjazdów.

30 kilometrów po starcie na atak zdecydowała się Sarah Roy (Mitchelton-Scott). Za Australijką w kontrę zabrały się Charlotte Becker (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) i Femke Markus (Parkhotel Valkenburg). Po pierwszej lotnej premii wygranej przez Roy pozostała dwójka dojechała do zawodniczki Mitchelton-Scott.

Na 100 kilometrów przed metą prowadząca trójka miała ponad sześć minut przewagi nad peletonem i dość nieoczekiwanie sukcesywnie ją zwiększała. Peleton zabrał się do pracy na poważnie 50 kilometrów przed metą.

Na jednym z podjazdów tempa w ucieczce nie wytrzymała Becker, więc na czele zostały dwie zawodniczki. 13 kilometrów przed metą grupka faworytek skasowała ostatecznie ten odjazd.

Ostatnią górską premię wygrała Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing), a na jej kole trzymały się Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo Women) i Liane Lippert (Team Sunweb).

Tempa Niewiadomej i Lippert nie wytrzymała Włoszka i w walce o zwycięstwo liczyła się tylko dwójka. W finiszu pod górę bezkonkurencyjna okazała się nasza Kasia Niewiadoma!

Druga była Liane Lippert (Team Sunweb), która została nową liderką wyścigu (z tym samym czasem co Niewiadoma). Na trzecim miejscu finiszowała Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo Women).

Wynik czwartego etapu:

1 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon//SRAM Racing 4:18:29
2 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:00
3 Elizabeth Deignan (GBr) Trek – Segafredo 0:00:07
4 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:09
5 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:11
6 Elizabeth Banks (GBr) Bigla 0:00:11
7 Leah Thomas (USA) Bigla 0:00:11
8 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:11
9 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:13
10 Marta Cavalli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:16
11 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:16
12 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:18
13 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:00:18
14 Grace Brown (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:22
15 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:22
16 Rachel Neylan (Aus) Team Virtu Cycling 0:00:22
17 Erica Magnaldi (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:22
18 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:22
19 Ellen Van Dijk (Ned) Trek – Segafredo 0:00:28
20 Brodie Chapman (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:28
21 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:34
22 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:00:38
23 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:41
24 Janneke Ensing (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:41
25 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek – Segafredo 0:00:43
26 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:01:18
27 Hannah Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:01:18
28 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cycling Team 0:01:25
29 Eleanor Dickinson (GBr) Drops 0:02:12
30 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Movistar Women’s Team 0:02:15
31 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:02:15
32 Roxane Knetemann (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:02:18
33 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:02:18
34 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:18
35 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:02:18
36 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:02:23
37 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:02:26
38 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:02:26
39 Anna Christian (GBr) Drops 0:02:26
40 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:26
41 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:02:26
42 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:32
43 Femke Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:02:37
44 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:39
45 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:02:39
46 Nadia Quagliotto (Ita) Alé Cipollini 0:02:39
47 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:54
48 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:03:54
49 Jolien D`Hoore (Bel) Boels Dolmans Cycling Team 0:07:14
50 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:07:14
51 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:07:18
52 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:07:18
53 Georgia Williams (NZl) Mitchelton – Scott 0:07:25
54 Martina Alzini (Ita) Bigla 0:08:54
55 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:08:54
56 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team 0:08:54
57 Asja Paladin (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:08:54
58 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:08:54
59 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:08:54
60 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:08:54
61 Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:08:54
62 Dalia Muccioli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:08:54
63 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:08:54
64 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:09:03
65 Jessica Allen (Aus) Mitchelton – Scott 0:09:08
66 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:09:08
67 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:09:08
68 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:09:08
69 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:09:08
70 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:09:32
71 Abigail Van Twisk (GBr) Trek – Segafredo 0:15:48
72 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:15:48
73 Hannah Payton (GBr) Drops 0:15:52
74 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 0:15:52
75 Sarah Rijkes (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:16:15
76 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:17:51
DNF Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank
DNF Elizabeth Holden (GBr) Drops
DNF Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg
DNF Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott
DNF Sofia Bertizzolo (Ita) Team Virtu Cycling
DNF Maria Apolonia Van’t Geloof (Ned) Alé Cipollini
DNS Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC – Liv
DNS Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 13:47:56
2 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon//SRAM Racing 0:00:00
3 Elizabeth Deignan (GBr) Trek – Segafredo 0:00:03
4 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:07
5 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:09
6 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:24
7 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:26
8 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:28
9 Elizabeth Banks (GBr) Bigla 0:00:31
10 Leah Thomas (USA) Bigla 0:00:31
11 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:32
12 Marta Cavalli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:36
13 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:36
14 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:38
15 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:00:38
16 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:40
17 Grace Brown (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:42
18 Rachel Neylan (Aus) Team Virtu Cycling 0:00:42
19 Brodie Chapman (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:48
20 Ellen Van Dijk (Ned) Trek – Segafredo 0:00:48
21 Erica Magnaldi (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:53
22 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:54
23 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek – Segafredo 0:00:55
24 Janneke Ensing (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:01:12
25 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:01:38
26 Hannah Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:01:38
27 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Movistar Women’s Team 0:02:25
28 Eleanor Dickinson (GBr) Drops 0:02:28
29 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:35
30 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:02:35
31 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:02:35
32 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:02:43
33 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:02:46
34 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:02:46
35 Roxane Knetemann (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:02:49
36 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:02:50
37 Femke Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:02:53
38 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:57
39 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:02:57
40 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:02:59
41 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:03
42 Nadia Quagliotto (Ita) Alé Cipollini 0:03:11
43 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:03:11
44 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:04:00
45 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:04
46 Anna Christian (GBr) Drops 0:04:22
47 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cycling Team 0:04:46
48 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:05:15
49 Jolien D`Hoore (Bel) Boels Dolmans Cycling Team 0:07:18
50 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:07:25
51 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:07:47
52 Georgia Williams (NZl) Mitchelton – Scott 0:07:56
53 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:09:14
54 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team 0:09:14
55 Martina Alzini (Ita) Bigla 0:09:22
56 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:09:23
57 Dalia Muccioli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:09:25
58 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:09:26
59 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:09:39
60 Jessica Allen (Aus) Mitchelton – Scott 0:09:51
61 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:09:56
62 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:09:57
63 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:10:23
64 Asja Paladin (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:10:28
65 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:10:57
66 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:10:59
67 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:12:25
68 Sarah Rijkes (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:16:46
69 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:17:14
70 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:17:16
71 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:19:37
72 Abigail Van Twisk (GBr) Trek – Segafredo 0:20:29
73 Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:23:00
74 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 0:27:26
75 Hannah Payton (GBr) Drops 0:31:36
76 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:34:55