fot. Michał Kapusta / Lang Team

W dniach 15-16 czerwca przy Pałacu w Wilanowie odbędzie się Wielki Warszawski Weekend Rowerowy. W sobotę 15 czerwca zostanie rozegrany Maraton Rowerowy Lang Team, w niedzielę 16 czerwca chętni będą mogli wystartować w wyścigu szosowym dla amatorów Fiat Lang Team Race. Zwieńczeniem weekendu będzie wielki finał akcji Rowerowy Maj.

Cieszę się bardzo, że po raz kolejny będziemy mogli spotkać się na Wielkim Warszawskim Weekendzie Rowerowym w Wilanowie. Zapraszam wszystkich, którzy lubią aktywność i jazdę na rowerze. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie – mamy długi dystans Grand Fondo, a także przyjazną dzieciom Paradę Rodzinną, mamy Maraton Rowerowy w kolarstwie górskim i Fiat Lang Team Race na rowerach szosowych, a na koniec finał akcji Rowerowy Maj. Ci, którzy pojawią się w weekend 15-16 czerwca w Wilanowie mogą się spodziewać wielu atrakcji

– mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

Organizowane przez Czesława Langa maratony rowerowe to już stały punkt w wiosennym kalendarzu sportowych imprez w Wilanowie. W tym roku miłośnicy rowerów górskich już po raz piąty z rzędu pojawią się w jednym z najpiękniejszych miejsc w Warszawie. Istotą maratonów rowerowych jest to, iż może w nich wystartować każdy – wystarczy mieć rower i kask. Dla najbardziej wytrwałych przeznaczony jest dystans Grand Fondo, można również wystartować na dystansie Medio lub Mini. Wszystkie dystanse łączy wspólna, płaska i dynamiczna trasa na południe od Wilanowa z nową, nadwiślańską rundą w rejonach Kępy Oborskiej. W tym roku większa część trasy będzie wiodła przez drogi szutrowe. Miasteczko wyścigu, start oraz meta przy Pałacu w Wilanowie. Także tam odbędzie się Parada Rodzinna – specjalny, krótki dystans dla najmłodszych, który dla wielu jest pierwszą okazją do rowerowej przygody.

Niedziela w Wilanowie będzie stała pod znakiem Fiat Lang Team Race, wyścigu dla wszystkich, którzy kochają kolarstwo szosowe. Na rowerach szosowych jeździ coraz więcej Polaków, a Fiat Lang Team Race daje im możliwość startu w profesjonalnych warunkach, na doskonale przygotowanej trasie i w oprawie z Tour de Pologne. Kolarze mają do wyboru dwa dystanse – Mini oraz Maxi. Trasa wiedzie również na południe od Wilanowa. Po starcie sprzed Pałacu peleton pojedzie ulicą Przyczółkową. Niedługo po skręcie w stronę Wisły rozpocznie się runda przez Konstancin-Jeziornę, Borowinę, Kawęczynek, Słomczyn i Gassy. Meta przy Pałacu w Wilanowie.

 

Oba wyścigi – sobotni Maraton Rowerowy Lang Team i niedzielny Fiat Lang Team Race rozpoczną się o godzinie 11. Trwają zapisy internetowe – szczegóły na www.langteammaratony.pl oraz www.langteamrace.pl. Do startu w zawodach będzie można także zapisywać się w Biurze Zawodów dzień przed zawodami oraz w dniu zawodów rano. Szczegółowe godziny podane są poniżej.

Na zakończenie Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego odbędzie się w Wilanowie finał akcji Rowerowy Maj. To największa w Polsce kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród przedszkolaków, uczniów i nauczycieli. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Maraton Rowerowy Lang Team – Warszawa, Wilanów
Start: 15 czerwca, sobota, godzina 11:00
Zapisy – Biuro Zawodów – ul. Kostki Potockiego, Wilanów
– 14 czerwca, piątek 16:00-19:00
– 15 czerwca, sobota 8:00-10:30
Fiat Lang Team Race – Warszawa, Wilanów
Start: 16 czerwca, niedziela, godzina 11:00
Zapisy – Biuro Zawodów – ul. Kostki Potockiego, Wilanów
– 15 czerwca, sobota 16:30-18:30
– 16 czerwca, niedziela 8:00-10:30

fot. Lang Team