Dorian Godon (AG2R La Mondiale) wygrał prolog i został liderem francuskiej “etapówki”. 

45. edycja Boucles de la Mayenne rozpoczęła się dzisiaj prologiem w Laval. Kolarze mieli do przejechania 4500 metrów, a pod koniec czekało na nich 650 metrów o średnim nachyleniu 5 %.

Najlepszy czas (5’47”) wykręcił Dorian Godon (AG2R La Mondiale), który tym samym powtórzył ubiegłoroczny sukces w tym wyścigu.

Kolejne miejsca zajęli Bryan Coquard (Vital Concept – B&B Hotels) i Thibault Ferasse (Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole).

Wyniki prologu:

1 GODON Dorian AG2R La Mondiale  05’47”89
2 COQUARD Bryan Vital Concept-B&b Hotels  05’51”43
3 FERASSE Thibault Natura4ever-Roubaix-Lille Métropole  05’54”40
4 PAILLOT Yoann St Michel-Auber 93  05’54”71
5 JARRIER Benoit Team Arkea-Samsic  05’56”94
6 SEIGLE Romain Groupama-FDJ  05’58”03
7 SARREAU Marc Groupama-FDJ  05’58”24
8 ANTOMARCHI Julien Natura4ever-Roubaix-Lille Métropole  05’59”00
9 HEINSCHKE Leon Development Team Sunweb  05’59”24
10 CARDIS Romain Total Direct Energie  05’59”39
11 LEROUX Samuel Natura4ever-Roubaix-Lille Métropole  05’59”50
12 NOPPE Christophe Sport Vlaanderen-Baloise  06’00”59
13 MOTTIER Justin Vital Concept-B&b Hotels  06’01”01
14 VAUGRENARD Benoit Groupama-FDJ  06’01”35
15 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Credits  06’02”46
16 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept-B&b Hotels  06’02”85
17 REZA Kevin Vital Concept-B&b Hotels  06’03”11
18 TOUZE Damien Cofidis, Solutions Credits  06’03”29
19 DELTOMBE Kevin Sport Vlaanderen-Baloise  06’03”32
20 DUVAL Julien AG2R La Mondiale  06’03”36
21 MARKL Niklas Development Team Sunweb  06’03”93
22 ARMIRAIL Bruno Groupama-FDJ  06’03”96
23 HOELGAARD Daniel Groupama-FDJ  06’04”08
24 KULIKOV Vladislav Gazprom-Rusvelo  06’04”63
25 FEILLU Brice Team Arkea-Samsic  06’04”71
26 JAUREGUI Quentin AG2R La Mondiale  06’04”83
27 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale  06’05”52
28 LE CUNFF Kevin St Michel-Auber 93  06’05”56
29 TRARIEUX Julien Delko Marseille Provence  06’05”72
30 DOWNEY Mark Evopro Racing  06’05”98
31 MORICE Julien Vital Concept-B&b Hotels  06’06”02
32 LUSCHER Damian Swiss Racing Academy  06’06”14
33 SIMON Julien Cofidis, Solutions Credits  06’07”62
34 PICHOT Alexandre Total Direct Energie  06’07”81
35 RIOU Alan Team Arkea-Samsic  06’08”45
36 SCHÄPPI Martin Iam Excelsior  06’08”48
37 GOUAULT Pierre Natura4ever-Roubaix-Lille Métropole  06’08”54
38 JONES Brenton Delko Marseille Provence  06’08”73
39 GONCALVES Domingos Caja Rural-Seguros RGA  06’08”86
40 MORABITO Steve Groupama-FDJ  06’09”04
41 MADRAZO RUIZ Angel Burgos-BH  06’09”20
42 GEDIMINAS Bagdonas AG2R La Mondiale  06’09”22
43 GAREL Adrien Vital Concept-B&b Hotels  06’09”38
44 JAKIN Alo St Michel-Auber 93  06’09”89
45 GENE Yohann Total Direct Energie  06’10”64
46 IRIZAR LASKURAIN Julen Euskadi Basque Country-Murias  06’10”72
47 FRAPPORTI Mattia Androni Giocattoli-Sidermec  06’10”73
48 MOREIRA Mauricio Caja Rural-Seguros RGA  06’10”98
49 MAAS Edo Development Team Sunweb  06’11”04
50 EVTUSHENKO Alexander Gazprom-Rusvelo  06’11”06
51 KURIYANOV Stepan Gazprom-Rusvelo  06’11”23
52 VAN LERBERGHE Bert Cofidis, Solutions Credits  06’11”31
53 ABERASTURI IZAGA Jon Caja Rural-Seguros RGA  06’11”72
54 PAGE Dylan Iam Excelsior  06’11”91
55 HARDY Romain Team Arkea-Samsic  06’12”11
56 VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale  06’12”59
57 LEVEAU Jérémy Delko Marseille Provence  06’12”78
58 VAN GESTEL Dries Sport Vlaanderen-Baloise  06’12”81
59 LIENHARD Fabian Iam Excelsior  06’12”81
60 VERVLOESEM Xandres Development Team Sunweb  06’13”26
61 SALMON Martin Alexander Development Team Sunweb  06’13”76
62 GONZALEZ LOPEZ David Caja Rural-Seguros RGA  06’13”85
63 BARTHE Cyril Euskadi Basque Country-Murias  06’13”89
64 SUREDA MOREY Jaume Burgos-BH  06’14”04
65 HOFSTETTER Hugo Cofidis, Solutions Credits  06’14”19
66 BONIFAZIO Niccolò Total Direct Energie  06’14”32
67 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence  06’14”92
68 BARBIER Pierre Natura4ever-Roubaix-Lille Métropole  06’15”38
69 SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo Caja Rural-Seguros RGA  06’15”54
70 DANIEL Maxime Team Arkea-Samsic  06’15”58
71 QUEMENEUR Perrig Total Direct Energie  06’15”81
72 NAVARDAUSKAS Ramunas Delko Marseille Provence  06’15”94
73 REUTIMANN Matthias Swiss Racing Academy  06’15”96
74 PAUMANN Fabian Swiss Racing Academy  06’16”50
75 MAURELET Flavien St Michel-Auber 93  06’16”57
76 VANTHOURENHOUT Michael Pauwels Sauzen–Bingoal  06’17”37
77 LASTRA MARTINEZ Jonathan Caja Rural-Seguros RGA  06’17”46
78 LOPEZ PARADA Daniel Burgos-BH  06’17”49
79 HUREL Tony St Michel-Auber 93  06’18”10
80 NABERMAN Tim Development Team Sunweb  06’18”96
81 BAGUES KALPARSORO Aritz Euskadi Basque Country-Murias  06’19”02
82 VAUBOURZEIX Thomas Natura4ever-Roubaix-Lille Métropole  06’19”66
83 PORSEV Alexander Gazprom-Rusvelo  06’20”05
84 JOURNIAUX Axel Total Direct Energie  06’20”30
85 SWEENY Harrison Evopro Racing  06’20”58
86 BUSATO Matteo Androni Giocattoli-Sidermec  06’20”96
87 SCHMIDT Fabien Delko Marseille Provence  06’21”12
88 WILLEMS Thimo Sport Vlaanderen-Baloise  06’21”27
89 BOEV Igor Gazprom-Rusvelo  06’21”47
90 RUMAC Josip Androni Giocattoli-Sidermec  06’22”93
91 ARISTI GARDOKI Mikel Euskadi Basque Country-Murias  06’23”48
92 CUBERO GALVEZ Jorge Burgos-BH  06’23”48
93 UDONDO Gotzon Euskadi Basque Country-Murias  06’23”57
94 RAPPO Anthony Iam Excelsior  06’23”60
95 VANTHOURENHOUT Dieter Pauwels Sauzen–Bingoal  06’25”67
96 DE PAUW Moreno Sport Vlaanderen-Baloise  06’26”33
97 WIPPERT Wouter Evopro Racing  06’26”42
98 RUEGG Timon Swiss Racing Academy  06’26”61
99 THOMINET Camille St Michel-Auber 93  06’26”78
100 VOROBYEV Anton Gazprom-Rusvelo  06’26”92
101 PEETERS Yannick Pauwels Sauzen–Bingoal  06’27”55
102 SWEECK Diether Pauwels Sauzen–Bingoal  06’28”19
103 LÜTOLF Yves Swiss Racing Academy  06’30”01
104 TEGGART Matthew Evopro Racing  06’30”75
105 LEROUX Romain Team Arkea-Samsic  06’31”24
106 KEARNEY Aaron Evopro Racing  06’32”50
107 GUINCHARD Benoît Swiss Racing Academy  06’32”67
108 SESSLER Nicolas Burgos-BH  06’35”17
109 GUEX Quentin Iam Excelsior  06’37”56
110 MITRI James Burgos-BH  06’37”87
111 FEELEY Daire Evopro Racing  06’38”27
112 PLANCKAERT Emiel Sport Vlaanderen-Baloise  06’38”64
113 BENFATTO Marco Androni Giocattoli-Sidermec  06’44”69
114 MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Credits  06’47”68
115 VANDEBOSCH Toon Pauwels Sauzen–Bingoal  06’48”56
116 BARRENETXEAAnder Euskadi Basque Country-Murias  06’53”90
117 DE CLERCQ Angelo Pauwels Sauzen–Bingoal  06’55”47