Reprezentacja Francji wygrała drużynową czasówkę będącą pierwszym etapem Orlen Wyścigu Narodów. Czternaste miejsce reprezentacji Polski.

Reprezentacje siedemnastu państw wystartowały dziś w Orlen Wyścig Narodów, czyli pierwszej w Polsce imprezie należącej do Pucharu Narodów orlików. Przedsięwzięcie organizowane przez Lang Team, mające jako sponsora tytularnego PKN ORLEN liczyło dwa etapy. Na początek kolarze do lat 23 musieli zmierzyć się z bardzo trudną jazdą drużynową na czas z Jurgowa do Bukowiny Tatrzańskiej.

Na 27. kilometrowej trasie młodzi adepci kolarstwa musieli pokonać Ścianę Harnaś i Czarną Górę.

Jako pierwsi wystartowali kolarze reprezentacji Polski w składzie: Marceli Bogusławski, Piotr Pękala, Mateusz Kostański, Karol Wawrzyniak, Jakub Murias i Szymon Krawczyk. 14 kilometrów przed metą mieliśmy pomiar czasu. Polacy pierwszą część etapu pokonali w czasie 18’23”. Czesi pojechali lepiej o siedem sekund, ale wręcz po trasie płynęli Francuzi, którzy nadrobili do Czechów kolejne czterdzieści sekund.

Ładnie pojechali pierwszą część Hiszpanie, którzy byli gorsi od Francuzów tylko o siedem sekund, a kolejne trzy stracili Włosi. To były trzy najlepsze ekipy na pierwszym międzyczasie.

Na mecie Polacy zameldowali się po 42’49”. O wiele lepiej zaprezentowali się Czesi, którzy byli lepsi o 48 sekund.

Fenomenalnie pojechali Francuzi, którzy linię mety przejechali po 40 minutach i 17 sekundach. Hiszpanie stracili do nich 30 sekund. Sekundę lepiej niż Hiszpanie pojechali reprezentanci Belgii.

Ostatecznie najlepsi okazali się Francuzi, którzy wyprzedzili Duńczyków i Belgów. Niestety czternaste miejsce na szesnaście startujących drużyn zajęli Polacy.

Liderem wyścigu został wielki faworyt imprezy, Clément Champoussin.

Pełne wyniki pierwszego etapu znajdują się tutaj.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments