Foto: Tour of Norway

Cees Bol (Team Sunweb) wygrał pierwszy etap i został liderem wyścigu w Norwegii. 

W weekend miejscowość Stavanger gościła kolarzy walczących o zwycięstwo w Hammer Series. Dzisiaj rozpoczynała się tutaj batalia w Tour of Norway. Lekko pagórkowaty etap liczył 168 kilometrów i kończył się w Egersund. Po drodze na zawodników czekały dwa oznaczone podjazdy.

Na liście startowej było dwóch Polaków: Michał Gołaś (Team Ineos) i Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence).

Pierwszą ucieczkę wyścigu utworzyli: Fridtjof Røinås (Joker Fuel of Norway), Elmar Reinders (Roompot – Charles), Jacob Eriksson (Team Coop) i Torstein Traeen (Uno-X Norwegian Development Team).

Obie górskie premie wygrał Røinås i to on został pierwszym liderem tej klasyfikacji. Peleton starał się kontrolować sytuację i nie pozwalał na przewagę większą niż trzy minuty.

20 kilometrów przed metą w peletonie doszło do sporej kraksy w grupie, w którą zaplątał się między innymi Sondre Holst Enger (Israel Cycling Academy).

Wszystko zjechało się na trzy kilometry przed metą. Zgodnie z oczekiwaniami o zwycięstwie zadecydowała więc walka sprinterów.

Najszybszy okazał się Cees Bol (Team Sunweb). Dla młodego Holendra to już trzeci triumf w tym sezonie. Kolejne miejsca zajęli Eduard Michael Grosu (Delko Marseille Provence) i Alexander Kristoff (UAE Team Emirates).

Wyniki pierwszego etapu:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 BOL Cees Team Sunweb 3:55:12
2 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence ,,
3 KRISTOFF Alexander UAE-Team Emirates ,,
4 NAESEN Lawrence Lotto Soudal ,,
5 HALVORSEN Kristoffer Team INEOS ,,
6 HOFLAND Moreno EF Education First ,,
7 TRONDSEN Trond Team Coop ,,
8 VAN ASBROECK Tom Israel Cycling Academy ,,
9 MALUCELLI Matteo Caja Rural – Seguros RGA ,,
10 WELLENS Tim Lotto Soudal ,,
11 KIRSCH Alex Trek – Segafredo ,,
12 HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step ,,
13 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates ,,
14 AFFINI Edoardo Mitchelton-Scott ,,
15 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team ,,
16 MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise ,,
17 MEZGEC Luka Mitchelton-Scott ,,
18 VAN POPPEL Boy Roompot – Charles ,,
19 DELTOMBE Kevin Sport Vlaanderen – Baloise ,,
20 BOASSON HAGEN Edvald Team Dimension Data ,,
21 WÆRENSKJOLD Søren Joker Fuel of Norway ,,
22 WELTEN Bram Team Arkéa Samsic ,,
23 KASPERKIEWICZ Przemysław Delko Marseille Provence ,,
24 LAMBRECHT Bjorg Lotto Soudal ,,
25 BENDIXEN Louis Team Coop ,,
26 CURVERS Roy Team Sunweb ,,
27 CHERNETSKI Sergei Caja Rural – Seguros RGA ,,
28 BONNAMOUR Franck Team Arkéa Samsic ,,
29 ENGER Sondre Holst Israel Cycling Academy ,,
30 JENSEN August Israel Cycling Academy ,,
31 AASVOLD Kristian Team Coop ,,
32 HAGEN Krister Riwal Readynez Cycling Team ,,
33 VANMARCKE Sep EF Education First ,,
34 DAHL Herman Joker Fuel of Norway ,,
35 HIRSCHI Marc Team Sunweb ,,
36 LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step ,,
37 HAGEN Carl Fredrik Lotto Soudal ,,
38 VAN DER HOORN Taco Team Jumbo-Visma ,,
39 SWIFT Ben Team INEOS ,,
40 LINDEMAN Bert-Jan Team Jumbo-Visma ,,
41 HOELGAARD Markus Uno-X Norwegian Development Team ,,
42 STANNARD Robert Mitchelton-Scott ,,
43 LAWLESS Chris Team INEOS ,,
44 MORA Sebastián Caja Rural – Seguros RGA ,,
45 SKJERPING Kristoffer Uno-X Norwegian Development Team ,,
46 ERIKSSON Lucas Riwal Readynez Cycling Team ,,
47 VAN GESTEL Dries Sport Vlaanderen – Baloise ,,
48 NIEUWENHUIS Joris Team Sunweb ,,
49 SÁNCHEZ Luis León Astana Pro Team ,,
50 STALNOV Nikita Astana Pro Team ,,
51 DE TIER Floris Team Jumbo-Visma ,,
52 BYSTRØM Sven Erik UAE-Team Emirates ,,
53 GOLDSTEIN Omer Israel Cycling Academy ,,
54 ARANBURU Alex Caja Rural – Seguros RGA ,,
55 ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Norwegian Development Team ,,
56 ERIKSSON Jacob Team Coop ,,
57 TUREK Daniel Israel Cycling Academy ,,
58 VERMOTE Julien Team Dimension Data 0:07
59 VANGSTAD Andreas Joker Fuel of Norway ,,
60 QUAADE Rasmus Riwal Readynez Cycling Team ,,
61 BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team ,,
62 MARTINELLI Davide Deceuninck – Quick Step ,,
63 TILLER Rasmus Team Dimension Data ,,
64 BANASZEK Alan Caja Rural – Seguros RGA ,,
65 SWIFT Connor Team Arkéa Samsic ,,
66 KIRYIENKA Vasil Team INEOS ,,
67 WHELAN James EF Education First ,,
68 TRAEEN Torstein Uno-X Norwegian Development Team ,,
69 WEENING Pieter Roompot – Charles ,,
70 SCOTSON Callum Mitchelton-Scott ,,
71 BEPPU Fumiyuki Trek – Segafredo ,,
72 VALGREN Michael Team Dimension Data ,,
73 DE KORT Koen Trek – Segafredo ,,
74 SKAARSETH Anders Uno-X Norwegian Development Team ,,
75 LANGEVELD Sebastian EF Education First ,,
76 MAES Nikolas Lotto Soudal ,,
77 JONES Brenton Delko Marseille Provence ,,
78 RØINÅS Fridtjof Joker Fuel of Norway ,,
79 EVENSEN Henrik Joker Fuel of Norway ,,
80 ARMÉE Sander Lotto Soudal ,,
81 REINDERS Elmar Roompot – Charles ,,
82 STORK Florian Team Sunweb ,,
83 EDMONDSON Alex Mitchelton-Scott ,,
84 VAKOČ Petr Deceuninck – Quick Step ,,
85 MÄDER Gino Team Dimension Data ,,
86 DECLERCQ Tim Deceuninck – Quick Step ,,
87 GOŁAŚ Michał Team INEOS ,,
88 RESELL Erik Nordsaeter Uno-X Norwegian Development Team ,,
89 LUNDER Erik Team Coop ,,
90 VAN HECKE Preben Sport Vlaanderen – Baloise ,,
91 BOHÓRQUEZ Hernando Astana Pro Team ,,
92 NATAROV Yuriy Astana Pro Team 0:20
93 KRAGH ANDERSEN Asbjørn Team Sunweb ,,
94 SOTBERG Andre Team Coop ,,
95 KAMP Alexander Riwal Readynez Cycling Team 0:21
96 STANNARD Ian Team INEOS ,,
97 FORFANG Ole Joker Fuel of Norway ,,
98 FILOSI Iuri Delko Marseille Provence 0:24
99 WEEMAES Sasha Sport Vlaanderen – Baloise 0:28
100 WYNANTS Maarten Team Jumbo-Visma 0:29
101 VAN DEN BERG Julius EF Education First ,,
102 MOINARD Amaël Team Arkéa Samsic ,,
103 VACHON Florian Team Arkéa Samsic ,,
104 MULLEN Ryan Trek – Segafredo 0:33
105 SCULLY Tom EF Education First ,,
106 FERRARI Roberto UAE-Team Emirates 0:45
107 LUNKE Sindre Riwal Readynez Cycling Team 1:20
108 FRAME Alex Trek – Segafredo 1:31
109 PEDERSEN Mads Trek – Segafredo ,,
110 FEDELI Alessandro Delko Marseille Provence 0:07
111 MORI Manuele UAE-Team Emirates 2:13
112 VEYHE Torkil Riwal Readynez Cycling Team ,,
113 DE KETELE Kenny Sport Vlaanderen – Baloise ,,
114 BOOM Lars Roompot – Charles 2:14
115 SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates ,,
116 CUMMINGS Steve Team Dimension Data ,,
117 EVENEPOEL Remco Deceuninck – Quick Step 0:07
118 DANIEL Maxime Team Arkéa Samsic 3:40
119 SOTO Nelson Andrés Caja Rural – Seguros RGA 0:07
120 VAN POPPEL Danny Team Jumbo-Visma 10:53
121 VINGEGAARD Jonas Team Jumbo-Visma ,,
122 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy 17:11
DNF LAMMERTINK Maurits Roompot – Charles -0
DNF VAN DER LIJKE Nick Roompot – Charles ,,

 

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 BOL Cees Team Sunweb 3:55:02
2 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 0:04
3 KRISTOFF Alexander UAE-Team Emirates 0:06
4 ERIKSSON Jacob Team Coop 0:09
5 NAESEN Lawrence Lotto Soudal 0:10
6 HALVORSEN Kristoffer Team INEOS ,,
7 HOFLAND Moreno EF Education First ,,
8 TRONDSEN Trond Team Coop ,,
9 VAN ASBROECK Tom Israel Cycling Academy ,,
10 MALUCELLI Matteo Caja Rural – Seguros RGA ,,
11 WELLENS Tim Lotto Soudal ,,
12 KIRSCH Alex Trek – Segafredo ,,
13 HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step ,,
14 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates ,,
15 AFFINI Edoardo Mitchelton-Scott ,,
16 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team ,,
17 MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise ,,
18 MEZGEC Luka Mitchelton-Scott ,,
19 VAN POPPEL Boy Roompot – Charles ,,
20 DELTOMBE Kevin Sport Vlaanderen – Baloise ,,
21 BOASSON HAGEN Edvald Team Dimension Data ,,
22 WÆRENSKJOLD Søren Joker Fuel of Norway ,,
23 WELTEN Bram Team Arkéa Samsic ,,
24 KASPERKIEWICZ Przemysław Delko Marseille Provence ,,
25 LAMBRECHT Bjorg Lotto Soudal ,,
26 BENDIXEN Louis Team Coop ,,
27 CURVERS Roy Team Sunweb ,,
28 CHERNETSKI Sergei Caja Rural – Seguros RGA ,,
29 BONNAMOUR Franck Team Arkéa Samsic ,,
30 ENGER Sondre Holst Israel Cycling Academy ,,
31 JENSEN August Israel Cycling Academy ,,
32 AASVOLD Kristian Team Coop ,,
33 HAGEN Krister Riwal Readynez Cycling Team ,,
34 VANMARCKE Sep EF Education First ,,
35 DAHL Herman Joker Fuel of Norway ,,
36 HIRSCHI Marc Team Sunweb ,,
37 LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step ,,
38 HAGEN Carl Fredrik Lotto Soudal ,,
39 VAN DER HOORN Taco Team Jumbo-Visma ,,
40 SWIFT Ben Team INEOS ,,
41 LINDEMAN Bert-Jan Team Jumbo-Visma ,,
42 HOELGAARD Markus Uno-X Norwegian Development Team ,,
43 STANNARD Robert Mitchelton-Scott ,,
44 LAWLESS Chris Team INEOS ,,
45 MORA Sebastián Caja Rural – Seguros RGA ,,
46 SKJERPING Kristoffer Uno-X Norwegian Development Team ,,
47 ERIKSSON Lucas Riwal Readynez Cycling Team ,,
48 VAN GESTEL Dries Sport Vlaanderen – Baloise ,,
49 NIEUWENHUIS Joris Team Sunweb ,,
50 SÁNCHEZ Luis León Astana Pro Team ,,
51 STALNOV Nikita Astana Pro Team ,,
52 DE TIER Floris Team Jumbo-Visma ,,
53 BYSTRØM Sven Erik UAE-Team Emirates ,,
54 GOLDSTEIN Omer Israel Cycling Academy ,,
55 ARANBURU Alex Caja Rural – Seguros RGA ,,
56 ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Norwegian Development Team ,,
57 TUREK Daniel Israel Cycling Academy ,,
58 RØINÅS Fridtjof Joker Fuel of Norway 0:11
59 REINDERS Elmar Roompot – Charles 0:13
60 TRAEEN Torstein Uno-X Norwegian Development Team 0:16
61 VERMOTE Julien Team Dimension Data 0:17
62 VANGSTAD Andreas Joker Fuel of Norway ,,
63 QUAADE Rasmus Riwal Readynez Cycling Team ,,
64 BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team ,,
65 MARTINELLI Davide Deceuninck – Quick Step ,,
66 TILLER Rasmus Team Dimension Data ,,
67 BANASZEK Alan Caja Rural – Seguros RGA ,,
68 SWIFT Connor Team Arkéa Samsic ,,
69 KIRYIENKA Vasil Team INEOS ,,
70 WHELAN James EF Education First ,,
71 WEENING Pieter Roompot – Charles ,,
72 SCOTSON Callum Mitchelton-Scott ,,
73 BEPPU Fumiyuki Trek – Segafredo ,,
74 VALGREN Michael Team Dimension Data ,,
75 DE KORT Koen Trek – Segafredo ,,
76 SKAARSETH Anders Uno-X Norwegian Development Team ,,
77 LANGEVELD Sebastian EF Education First ,,
78 MAES Nikolas Lotto Soudal ,,
79 JONES Brenton Delko Marseille Provence ,,
80 EVENSEN Henrik Joker Fuel of Norway ,,
81 ARMÉE Sander Lotto Soudal ,,
82 STORK Florian Team Sunweb ,,
83 EDMONDSON Alex Mitchelton-Scott ,,
84 VAKOČ Petr Deceuninck – Quick Step ,,
85 MÄDER Gino Team Dimension Data ,,
86 DECLERCQ Tim Deceuninck – Quick Step ,,
87 GOŁAŚ Michał Team INEOS ,,
88 RESELL Erik Nordsaeter Uno-X Norwegian Development Team ,,
89 LUNDER Erik Team Coop ,,
90 VAN HECKE Preben Sport Vlaanderen – Baloise ,,
91 BOHÓRQUEZ Hernando Astana Pro Team ,,
92 FEDELI Alessandro Delko Marseille Provence ,,
93 EVENEPOEL Remco Deceuninck – Quick Step ,,
94 SOTO Nelson Andrés Caja Rural – Seguros RGA ,,
95 NATAROV Yuriy Astana Pro Team 0:30
96 KRAGH ANDERSEN Asbjørn Team Sunweb ,,
97 SOTBERG Andre Team Coop ,,
98 KAMP Alexander Riwal Readynez Cycling Team 0:31
99 STANNARD Ian Team INEOS ,,
100 FORFANG Ole Joker Fuel of Norway ,,
101 FILOSI Iuri Delko Marseille Provence 0:34
102 WEEMAES Sasha Sport Vlaanderen – Baloise 0:38
103 WYNANTS Maarten Team Jumbo-Visma 0:39
104 VAN DEN BERG Julius EF Education First ,,
105 MOINARD Amaël Team Arkéa Samsic ,,
106 VACHON Florian Team Arkéa Samsic ,,
107 MULLEN Ryan Trek – Segafredo 0:43
108 SCULLY Tom EF Education First ,,
109 FERRARI Roberto UAE-Team Emirates 0:55
110 LUNKE Sindre Riwal Readynez Cycling Team 1:30
111 FRAME Alex Trek – Segafredo 1:41
112 PEDERSEN Mads Trek – Segafredo ,,
113 MORI Manuele UAE-Team Emirates 2:23
114 VEYHE Torkil Riwal Readynez Cycling Team ,,
115 DE KETELE Kenny Sport Vlaanderen – Baloise ,,
116 BOOM Lars Roompot – Charles 2:24
117 SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates ,,
118 CUMMINGS Steve Team Dimension Data ,,
119 DANIEL Maxime Team Arkéa Samsic 3:50
120 VAN POPPEL Danny Team Jumbo-Visma 11:03
121 VINGEGAARD Jonas Team Jumbo-Visma ,,
122 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy 17:41