Michel Hessmann (Niemcy) wygrał juniorski wyścig Trophée Centre Morbihan.

Trophée Centre Morbihan to kolejny wyścig z cyklu Pucharu Narodów juniorów. Pierwszy etap rozgrywany był wokół Plumelin i liczył niespełna 123 kilometry. Profil był lekko pagórkowaty, a w pierwszej części na młodych adeptów kolarstwa czekały trzy oznaczone podjazdy. Niestety wśród startujących nie było reprezentacji Polski.

Dopiero akcja na kilka kilometrów przed metą spowodowała, że o zwycięstwo walczyło pięciu kolarzy. Najszybszy okazał się Włoch Gregorio Butteroni i to on został pierwszym liderem wyścigu.

W drugim (i ostatnim) dniu na juniorów czekały dwa półetapy. Najpierw walczyli na trasie siedmiokilometrowej czasówki z Réguiny do Naizin.

Najlepszy czas wykręcił Michel Hessmann (Niemcy), który pokonał o dziewięć sekund Leo Haytera (Wielka Brytania). Niemiec został także nowym liderem wyścigu.

Ostatnią częścią wyścigu był 107. kilometrowy pagórkowaty odcinek z Moustoir-Ac do Locmine.

Trasa sprzyjała atakom, których mieliśmy bardzo dużo w trakcie tego etapu. Decydujący okazał się ten, który na 6 kilometrów przed metą zaprezentował Andrii Ponomar (Ukraina). Drugi był Enrico Baglioni (Włochy), a trzeci Alfred George (Wielka Brytania).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył triumfator jazdy indywidualnej na czas – Michel Hessmann (Niemcy).

Końcowa klasyfikacja generalna (TOP 10):

1 HEBMANN Michel ALLEMAGNE GER les 237,4 km en 5h27’45” (moy. 43,525 km/h)
2 WATSON Samuel GRANDE BRETAGNE GBR 17”
3 * JOHANSSON Oskar Myrestol NORVEGE NOR 23”
4 * BUTTERONI Gregorio ITALIE ITA 30”
5 * AYUSO PESQUERA Juan ESPAGNE ESP 42”
6 RODRIGUEZ CANO Carlos ESPAGNE ESP 51”
7 CORVAISIER Antonin FRANCE FRA 01’08”
8 D’HERVEZ Thibault BRETAGNE FRA 01’13”
9 AIMONETTO Pietro ITALIE ITA 01’16”
10 BODARD Damien PAYS DE LA LOIRE FRA 01’21”

Poprzedni artykułBałtyk-Karkonosze Tour 2019: Ostatni etap dla Kocha, wyścig dla Kamila Małeckiego
Następny artykułHammer Stavanger 2019: Jumbo-Visma wygrywa, świetna postawa CCC Team
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.