Już w najbliższą niedzielę odbędzie się druga edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Zapowiada się rekordowa frekwencja i znakomita obsada.

Wszystkie pakiety startowe zostały sprzedane i na starcie stanie łącznie 250 zawodników i zawodniczek. Start wyścigu zaplanowano na godzinę 12:00 dla dystansu PRO – 92 km oraz 12:05 dla dystansu AMATOR – 46 km. Do miasteczka zawodów zapraszamy już znacznie wcześniej do strefy zabawy dla dzieci oraz do zwiedzania Muzeum Henryka Sienkiewicza. Na godzinę 11.00 zaplanowany jest koncert Orkiestry Dętej Łuków. Podczas trwania wyścigu, będzie można spróbować lokalnych przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń z Gminy Krzywda. Dekoracje zwycięzców są zaplanowane na 15:30. Chcemy przypomnieć że podczas Biegu Kolarskiego będzie prowadzona zbiórka charytatywna o numerze 2019/1982/OR dla Kuby Koryckiego. 14-letni Jakub zmaga się z postępującym zanikiem mięśni, jest podopiecznym Fundacji Ciegiełkowo Pasja i Pomoc. Część dochodu z pakietów startowych zostanie przeznaczona w formie cegiełki. Na imprezie będą wolontariusze z puszkami, więc prosimy o okazanie szczodrego serca. Będzie można nabyć limitowany plakat wyścigu wykonane przez Neona Neonova i całość dochodu zostanie przekazany do puszki dla Kuby.

Listy startowe to mieszanka krajowej czołówki kolarstwa amatorskiego i kolarskich amatorów entuzjastów. Każdy z uczestników i kibiców na pewno doświadczy niezapomnianych, kolarskich emocji. A kto wygra? W gronie faworytów stawiamy obrońcę pierwszego miejsca z zeszłego roku, Pawła Tetera z Lublina, zdecydowanie drużynę Inżyniera Rowerowa również z Lublina, w której wystąpią amatorscy mistrzowie i medaliści mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym i jeździe na czas oraz aktualny wice Mistrz Świata w Jeździe na czas Piotr Klin. Ostrą walkę zapowiada też drużyna MyBike Road Team i wydaje nam się, że to właśnie pomiędzy zawodnikami tych dwóch drużyn może rozegrać się walka o miejsca na podium. Nie należy też zapominać o byłym Mistrzu Polski Amatorów oraz zdobywcy 3. miejsca poprzedniej edycji, Mateuszu Mikulskim z V-MAX Mińsk Mazowiecki. Z tego co wiemy, też chce się zaprezentować z jak najlepszej strony. Czarnym koniem zawodów naszego królewskiego dystansu, może być Adam Wolny reprezentujący Klub Kolarstwa Torowego Wiraż. A może niespodziankę sprawią Marcin Cichosz i Daniel Świerczewski z Rowerowego Łukowa?

Może się okazać, że nasze przewidywania okażą się chybione i ktoś z grona pozostałych zawodników sięgnie po zwycięstwo. I mówiąc szczerze, kolarstwo widziało już takie sytuacje, bo jest duża grupa naprawdę znakomitych zawodników.

Nie możemy zapomnieć o Paniach, gdzie przewidujemy walkę o zwycięstwo na dystansie 92 km pomiędzy Sylwia Stoń VMAX Mińsk Mazowiecki, Dorotą Rajską z Klubu Kolarstwa Torowego Wiraż, a Agatą Kąkiel z Grupetto Warszawa.

Peter Sagan, trzykrotny Mistrz Świata w kolarstwie, komentując przebieg wyścigów, których brał udział często używa określenia, że każdy wyścig to 100 historii i każdy zawodnik ma swoją własną. Druga edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza to 250 historii, 100 na dystansie PRO i 150 na dystansie AMATOR. Każda z tych historii będzie inna, indywidualna i własna. Pełna wysiłku i emocji. A na podium stanie zaledwie 12 pań i 12 panów – nasi kolarscy idole, na wyciągnięcie ręki już w tę niedzielę. Zapraszamy do kibicowania!


Data i miejsce wydarzenia: 19 maja 2019, Wola Okrzejska
Organizator: Rowerowy Łuków
Partnerzy: Gmina Krzywda, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, OSP Gminy Krzywda
Sponsor Główny: Agro-Top
Sponsorzy: Drogbud Łuków, abcrowery.pl, Kawa dla Kolarzy, People Group, AD Ubezpieczenia, Przedsiębiorstwo handlowe Alaska, Trezado, Token Polska, Zakład Mięsny “Kożuchówka”
Wspierają nas: Grupa Azoty Puławy, Fundacja LOTTO, Powiat Łukowski, Neon Neonov, Leniva Full Metal Agency, Body Mafia