Fot. Canyon-SRAM / Velofocus

Już w czwartek Katarzyna Niewiadoma rozpocznie rywalizację w Tour of California. Dla Polki to powrót do rywalizacji po niemal trzytygodniowej przerwie. Jak sama przyznała, póki co nie jest w stanie określić swoich celów na ten wyścig.

24-latka z Ochotnicy Górnej ma za sobą bardzo udaną kampanię wiosenną, okraszoną między innymi triumfem w Amstel Gold Race, co uważać można za jej największy sukces w dotychczasowej karierze. Tour of California będzie jej pierwszą „etapówką” w tym sezonie i, jak Niewiadoma przyznała, nie jest w stanie jasno sprecyzować, na co będzie ją stać.

Czuję, że będzie to dla mnie nieprzewidywalny wyścig. Nie mam pojęcia, jak może zareagować moje ciało podczas wspinaczki na Mount Baldy (1959 m.n.p.m), która czeka nas podczas drugiego etapu. Na pewno czymś wspaniałym byłoby jednak przywiezienie do domu wygranej

– mówiła Polka, cytowana przez oficjalną stronę swojej ekipy.

Przed rokiem Niewiadoma zajęła w Tour of California trzecie miejsce, przegrywając tylko z duetem Amerykanek: Katie Hall (UnitedHealthCare) i Tayler Wiles (Trek).

Trasa kobiecej edycji Tour of California 2019:

1. etap:

2. etap:

3. etap:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments