W dniach 11-12 maja w Zamościu zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w Pucharze Polski w kolarstwie szosowym. Ze zwycięstw cieszyć się mogli między innymi Filip Gruszczyński (Grupa Kolarska Gliwice), Julia Rusnarczyk (WLKS Krakus – BBC Czaja) czy Marta Marek (CZKKS Kolejarz Jura Częstochowa).

Juniorzy i juniorzy młodsi:

Wyścig juniorów ze startu wspólnego (105km) wygrał Gruzin, Saba Rostiaszwilij, na finiszu wyprzedzając swojego rodaka, Awtandila Nisiszwilija. Trzecie miejsce zajął Maciej Noceń (GKK Opty-Mazowsze). W jeździe indywidualnej na czas (15km) najlepszy okazał się zawodnik WLKS Krakus – BBC Czaja, Kacper Krawiec, który wyprzedził Jakuba Soszkę (GKK Opty-Mazowsze) i Sebastiana Żurka (Mayday Team Lublin).

Juniorzy młodsi w wyścigu ze startu wspólnego rywalizowali na dystansie 73 kilometrów. Podobnie jednak, jak w przypadku juniorów, o wyniku rozstrzygnął sprint z peletonu. W nim najlepszy okazał się Mikołaj Szulik (UKS Avatar), wyprzedzając Antoniego Świderskiego (GKK Opty-Mazowsze) i Giorgija Korguaniego (Reprezentacja Gruzji). Na czas (10km) triumfował Mateusz Gadulewicz (Warszawski Klub Kolarski), zaś kolejne miejsca zajęli: Kacper Maciejuk (KS Pogoń Puławy) oraz Ignacy Chmielewski (Sokół Kęty).

Młodzicy:

Wyścig ze startu wspólnego padł łupem Bartosza Ungiera (MKS Cyclo Korona Kielce), który pokonał Filipa Gruszczyńskiego (Grupa Kolarska Gliwice) i Łukasza Nowaka (UKKS Imielin Team). W jeździe na czas triumfował Gruszczyński, pokonując Jana Łukowa (LKS Błękitni Mexxler) oraz Nowaka. Młodzicy rywalizowali na dystansach: 40,8km (start wspólny) i 5km („czasówka”).

Młodziczki i juniorki młodsze:

40-kilometrową trasę wyścigu ze startu wspólnego młodziczek najszybciej pokonała Marta Marek (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa). Drugie miejsce zajęła Katarzyna Pośpiech (LKK GOS Mszana Fuji), a trzecie – Kinga Marek (Mayday Team Lublin). W kategorii juniorek młodszych (również 40km) wygrała z kolei Malwina Mul (KLKS „Azalia”Brzóza Królewska). Druga była Laura Rybkiewicz (LKK Zakłady Mięsne „Warmia” Biskupiec), a trzecia – Waleria Stsjepaniec (Białoruś Brześć). W jeździe indywidualnej na czas najlepsze okazały się z kolei: Joanna Muskus (KLKS „Azalia” – kat. młodziczki) i Amelia Rusinek (Mayday Team Lublin – juniorki młodsze).

Kobiety OPEN:

W wyścigu ze startu wspólnego (73km) jako pierwsza linię mety przecięła startująca w barwach reprezentacji Ukrainy Wiktoria Parkomiuk, która na ostatnich metrach pokonała Weronikę Grosicką (WLKS Krakus – BBC Czaja) i swoją rodaczkę, Sofię Szewczenko. Na czas wygrała Julia Rusnarczyk (WLKS Krakus), zdecydowanie pokonując Karolinę Stępień (LSKK Bełchatów) oraz Martinę Stecką (WLKS Krakus).

Pełne wyniki zawodów dostępne są TUTAJ.

Poprzedni artykułDanilo Hondo w przeszłości stosował doping
Następny artykułMoreno Moser kończy karierę
Pasją do kolarstwa zarażony ponad dekadę temu, sił próbuje nie tylko jako dziennikarz, ale i zawodnik – amator, gdyż jest zdania, że specyfikę tego sportu poznać można jedynie samemu go uprawiając. Obok szosy rozkochany w astronomii.