fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Jak wiadomo, wiosenne klasyki nie poszły po myśli Grega van Avermaeta i ekipy CCC. Szef zespołu Jim Ochowicz zapowiedział więc, że w przyszłym roku “pomarańczowi” wyślą na bruki mocniejszy skład.

Choć sam Greg van Avermaet był tej wiosny w bardzo przyzwoitej formie, nie udało mu się odnieść żadnego zwycięstwa w wyścigu jednodniowym. Wielu kibiców i specjalistów zauważyło, że w dużej mierze winni byli temu koledzy GvA, których w najważniejszych momentach po prostu brakowało. Zauważył to też Jim Ochowicz, który zapowiedział wzmocnienie ekipy zbudowanej wokół mistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro.

Nie mamy odpowiednio silnego zespołu, by walczyć z najlepszymi zespołami na świecie. W najważniejszych momentach po prostu brakowało nam amunicji. Jeden zawodnik, podczas finałowej rozgrywki nie ma wielkich szans do walki z najmocniejszymi ekipami. Oczywiście mamy potencjał i postaramy się go wykorzystać, by w przyszłym roku wszystko wyglądało już zupełnie inaczej. Wzmocnienia także są przewidziane

– zapowiedział Jim Ochowicz, obecny podczas Tour of California.

Nie da się ukryć, że w sezonie 2019 ekipa CCC odczuwa na swoich barkach problemy, z jakimi wiąże się dołączenie do ekip World Tour na kilkanaście dni przed otwarciem okienka transferowego. Idąc drogą Dimension Data czy BORa – hansgrohe, polski team powinien jednak być coraz mocniejszy.