fot. Wyścig Pokoju Juniorów

Antonio Tiberi wygrał 3. etap Wyścigu Pokoju Juniorów. Odcinek ten określany był mianem królewskiego. Liderem pozostał Hugo Toumire.

Trzeci etap prowadził z Teplic do niemieckiego Altenbergu. Do pokonania było blisko 100 kilometrów po wymagającej trasie. Juniorzy dwukrotnie musieli się zmierzyć z podjazdem na Vitiskę.

Antonio Tiberi zdecydował się na atak na ostatnich kilometrach. Wówczas na czele jechała grupa najmocniejszych kolarzy. Włoch sięgnął po samotne zwycięstwo i zyskał 20 sekund przewagi nad grupą faworytów. Przyprowadził ją Jago Willems.

Ósme miejsce zajął Hugo Toumire. Francuz pozostał liderem wyścigu przed ostatnim etapem. W grupie lidera przyjechał także Antoni Olszar. Polski kolarz zajął 15. miejsce. W klasyfikacji generalnej zajmuje 22. miejsce ze stratą blisko 3 minut.

Wyniki 3. etapu:

1 Antonio Tiberi (Ita) Nationalmannschaft Italien 2:35:35
2 Jago Willems (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:20
3 Michel Heßmann (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:20
4 Andrea Piccolo (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:20
5 Maurice Ballerstedt (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:20
6 Robin Juel Skivild (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:20
7 Alex Baudin (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:00:20
8 Hugo Toumire (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:00:20
9 Dennis Gråsvold (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:20
10 Marco Brenner (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:20
11 Andrii Ponomar (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:00:20
12 Lennert Van Eetvelt (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:20
13 Maksim Kulakov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:20
14 Tom Lindner (GER) Euroregion Team 0:00:20
15 Antoni Olszar (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:00:20
16 Fredrik Gjesteland Finnesand (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:20
17 Ramses Debruyne (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:20
18 Mathias Vacek (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:00:39
19 Pavel Bittner (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:00:46
20 Anton Dahlblom (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:01:23
21 William Blume Levy (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:01:28
22 Vegard Stokke (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:35
23 Federico Guzzo (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:35
24 Iakov Gusev (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:02:18
25 Casper Van Uden (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:02:29
26 Valentin Paret-Peintre (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:02:35
27 Hannes Wilksch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:03:33
28 Thibault D’Hervez (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:03:41
29 Toon Clynhens (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:03:41
30 Lars Droogmans (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:03:41
31 Carlo Jurisevic (Cro) Nationalmannschaft Kroatien 0:05:17
32 Emil Schandorff Iwersen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:05:17
33 Jakub Boucek (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:05:17
34 Andreas Byskov Sarbo (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:05:17
35 Wincent Wallinder (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:05:30
36 Bruno Stocek (Cze) Euroregion Team 0:05:30
37 Johannes Staune-Mittet (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:05:30
38 Marko Jeretina (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:05:30
39 Gal Glivar (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:05:30
40 Loïc Bettendorff (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:05:38
41 Maksim Bilyi (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:05:38
42 Jakub Hník (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:05:38
43 Admir Kolašinac (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:05:46
44 Nermin Catovic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:05:46
45 Sakarias Koller Løland (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:06:01
46 Linus Rosner (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:06:01
47 Eric Lutter (GER) Euroregion Team 0:06:01
48 Filip Reha (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:06:01
49 Axel Van Der Tuuk (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:06:01
50 Tobias Lund Andresen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:06:01
51 Michal Jaskot (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:06:01
52 Alex Vandenbulcke (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:06:01
53 Jonathan Ahlsson (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:06:01
54 Dominik Gorak (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:06:12
55 Jakub Toupalík (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:06:12
56 Tim Oelke (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:07:24
57 Fran Miholjevic (Cro) Nationalmannschaft Kroatien 0:09:14
58 Nikita Strelkov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:09:14
59 Andrii Movchan (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:09:22
60 Lukáš Kolarík (Cze) Euroregion Team 0:09:22
61 Pavol Rovder (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:09:29
62 Stevan Jovanov (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:09:29
63 Marek Gajdula (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:09:29
64 Matúš Baniar (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:09:29
65 Rafael Pereira Marques (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:09:29
66 Huub Artz (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:09:41
67 Roy Duijvesteijn (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:10:45
68 Aljaž Colnar (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:10:45
69 Gilles Miny (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:10:45
70 Milosz Osko (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:10:51
71 Artem Gomozkov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:11:38
72 Sindre Hvesser Brein (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:11:48
73 Hjalmar Klyver (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:13:57
74 Lev Tretyakov (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:13:57
75 Paul Penhoet (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:13:57
76 David Lukovic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:13:57
77 Oleksander Smetaniuk (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:13:57
78 Artsiom Kudravets (Blr) Nationalmannschaft Weißrussland 0:13:57
79 Kamil Ryszewski (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:13:57
80 Orken Slamzhanov (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:13:57
81 Boštjan Murn (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:13:57
82 Peter Asbjørn Hansen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:13:57
83 Edvin Lovidius (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:13:57
84 Francesco Della Lunga (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:13:57
85 Axel Huens (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:13:57
86 Tomas Trainini (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:13:57
87 Jakub Musialik (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:13:57
88 Davide Persico (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:13:57
89 Matija Lojen (Cro) Nationalmannschaft Kroatien 0:13:57
90 Tobias Vanco (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:13:57
91 Pierre-Pascal Keup (GER) Euroregion Team 0:13:57
92 Pablo Blatt (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:13:57
93 Bodi Del Grosso (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:13:57
DSQ Yan Viarshynin (Blr) Nationalmannschaft Weißrussland
DNF Ilkhan Dostiyev (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan
DNF Nurzhan Khatpin (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan
DNF Bruno Paškalin (Cro) Nationalmannschaft Kroatien
DNF Jakub Hodás (Svk) Nationalmannschaft Slowakei
DNF Andrej Zelina (Svk) Nationalmannschaft Slowakei
DNF Ivan Savchuk (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine
DNF Jacques Gloesener (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg
DNF Kiryl Prymakou (Blr) Nationalmannschaft Weißrussland
DNF Blaž Avbelj (Slo) Nationalmannschaft Slowenien
DNF Matic Macek (Slo) Nationalmannschaft Slowenien

Klasyfikacja generalna:

1 Hugo Toumire (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 7:16:22
2 Maurice Ballerstedt (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:08
3 Andrea Piccolo (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:16
4 Michel Heßmann (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:20
5 Marco Brenner (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:23
6 Andrii Ponomar (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:00:31
7 Antonio Tiberi (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:41
8 Lennert Van Eetvelt (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:46
9 Ramses Debruyne (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:48
10 Fredrik Gjesteland Finnesand (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:54
11 Robin Juel Skivild (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:55
12 Tom Lindner (GER) Euroregion Team 0:00:59
13 Alex Baudin (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:00:59
14 Mathias Vacek (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:01:02
15 Dennis Gråsvold (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:17
16 Pavel Bittner (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:01:20
17 William Blume Levy (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:01:26
18 Jago Willems (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:51
19 Vegard Stokke (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:02:05
20 Federico Guzzo (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:02:21
21 Casper Van Uden (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:02:31
22 Antoni Olszar (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:02:44
23 Iakov Gusev (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:03:15
24 Valentin Paret-Peintre (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:03:55
25 Anton Dahlblom (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:04:18
26 Thibault D’Hervez (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:04:27
27 Toon Clynhens (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:05:00
28 Andreas Byskov Sarbo (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:05:31
29 Jakub Boucek (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:05:58
30 Hannes Wilksch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:05:58
31 Loïc Bettendorff (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:06:02
32 Emil Schandorff Iwersen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:06:03
33 Axel Van Der Tuuk (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:06:21
34 Gal Glivar (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:06:26
35 Linus Rosner (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:06:27
36 Marko Jeretina (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:06:45
37 Wincent Wallinder (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:06:56
38 Tobias Lund Andresen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:06:59
39 Lars Droogmans (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:07:09
40 Eric Lutter (GER) Euroregion Team 0:07:10
41 Michal Jaskot (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:07:12
42 Sakarias Koller Løland (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:07:24
43 Jakub Hník (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:07:34
44 Johannes Staune-Mittet (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:07:39
45 Admir Kolašinac (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:07:50
46 Carlo Jurisevic (Cro) Nationalmannschaft Kroatien 0:07:59
47 Alex Vandenbulcke (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:08:01
48 Tim Oelke (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:08:20
49 Maksim Bilyi (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:08:21
50 Jakub Toupalík (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:08:55
51 Dominik Gorak (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:09:12
52 Nermin Catovic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:09:25
53 Fran Miholjevic (Cro) Nationalmannschaft Kroatien 0:09:39
54 Huub Artz (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:11:06
55 Rafael Pereira Marques (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:11:12
56 Marek Gajdula (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:12:08
57 Aljaž Colnar (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:12:09
58 Andrii Movchan (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:13:05
59 Artem Gomozkov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:13:10
60 Lukáš Kolarík (Cze) Euroregion Team 0:13:26
61 Roy Duijvesteijn (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:13:55
62 Sindre Hvesser Brein (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:14:14
63 Milosz Osko (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:14:16
64 Paul Penhoet (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:14:35
65 Gilles Miny (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:14:36
66 Boštjan Murn (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:14:40
67 Pierre-Pascal Keup (GER) Euroregion Team 0:15:11
68 Axel Huens (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:15:22
69 Jonathan Ahlsson (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:15:49
70 Bruno Stocek (Cze) Euroregion Team 0:16:10
71 Oleksander Smetaniuk (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:16:36
72 Edvin Lovidius (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:16:53
73 Bodi Del Grosso (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:16:58
74 Peter Asbjørn Hansen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:17:09
75 Francesco Della Lunga (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:17:15
76 Tobias Vanco (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:17:22
77 Tomas Trainini (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:17:22
78 Kamil Ryszewski (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:17:23
79 Maksim Kulakov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:17:31
80 Jakub Musialik (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:17:43
81 Pablo Blatt (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:17:46
82 Matúš Baniar (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:19:44
83 Stevan Jovanov (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:20:27
84 Davide Persico (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:20:55
85 Filip Reha (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:23:00
86 Hjalmar Klyver (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:24:20
87 Nikita Strelkov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:29:59
88 David Lukovic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:32:08
89 Pavol Rovder (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:32:22
90 Lev Tretyakov (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:32:33
91 Artsiom Kudravets (Blr) Nationalmannschaft Weißrussland 0:32:57
92 Orken Slamzhanov (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:34:44
93 Matija Lojen (Cro) Nationalmannschaft Kroatien 0:43:08