fot. Giro d'Italia

Primož Roglič (Jumbo-Visma) był najszybszy na pierwszym etapie wyścigu Giro d’Italia 2019 w Bolonii. Bardzo dobrą, szóstą lokatę zanotował Rafał Majka (BORA-hansgrohe).  

Rywalizację w 102. edycji wyścigu Giro d’Italia otworzył etap jazdy indywidualnej na czas w Bolonii na dystansie 8 kilometrów. Ostatnie 2100 metrów stanowił podjazd o średnim nachyleniu 9,7%, na którego szczycie znajdowało się Sanktuarium św. Łukasza.

Pełną zapowiedź pierwszego etapu można przeczytać tutaj.

Już na samym początku etapu, czyli około godziny 17:00, wystartowali faworyci do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Jako pierwszy Tom Dumoulin (Team Sunweb), a następnie Primož Roglič (Jumbo-Visma), Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida) oraz Miguel Angel Lopez (Astana).

Znakomity czas uzyskał Roglič – 12 min. 54 sek. Łamiąc granicę 13 minut Słoweniec na dobre rozsiadł się na tak zwanym gorącym krześle. Nibali stracił do niego 23 sekundy, zaś Lopez i Dumoulin po 28 sekund, choć minimalnie gorszy był Holender.

W istocie niewielu kolarzy zdecydowało się na zmianę roweru przed finałowym podjazdem. Widoczna była tendencja, że robili to kolarze szybcy – między innymi Arnaud Demare (Groupama-FDJ) i Davide Cimolai (Israel Cycling Academy).

Jednym z nielicznych “górali”, którzy uznali, że lepiej będzie zejść z tak zwanej kozy przed podjazdem był Bauke Mollema (Trek-Segafredo). – Na zwykłym rowerze mogę wygenerować więcej mocy niż na rowerze czasowym. Wiem, że zmiana kosztowała mnie 10, może 15 sekund, zwłaszcza że nie była najlepsza. Ale mimo to na podjeździe czułem się dobrze. To była dobra decyzja. Jestem całkiem zadowolony z tej “czasówki” – powiedział bezpośrednio po etapie Mollema.

Świetny czas “wykręcił” Rafał Majka – Polak znakomicie pojechał na górskiej części “czasówki”, tracąc 33 sekundy do Primoža Rogliča, ale już tylko 5 sekund do Lopeza i Dumoulina.

Jako ostatni z wielkich z rampy startowej zjechał Simon Yates – trzeci od końca. Brytyjczyk dobrze wyglądał na całej trasie. Na pierwszym pomiarze czasu tracił 18 sekund. Na na finałowym podjeździe, wzdłuż słynnych bolońskich arkad, dużo stał na pedałach, tańcząc niczym niegdyś Alberto “El Pistolero” Contador. Ta dynamiczna jazda dała mu ostatecznie drugie miejsce, 19 sekund za Słoweńcem.

Finałowy podjazd okazał się zbyt trudny dla mistrza Europy i jednocześnie świeżo upieczonego rekordzisty świata w jeździe godzinnej Victora Campenaertsa (Lotto-Soudal). Belg stracił do zwycięzcy

W limicie czasu nie zmieścił się kolarz drużyny Nippo – Vini Fantini Hiroki Nishimura, w związku z czym został zdyskwalifikowany z wyścigu.

Wyniki pierwszego etapu:

1 ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 100 80 37209 12:54
2 YATES Simon Mitchelton-Scott 40 50 36318 0:19
3 NIBALI Vincenzo Bahrain Merida 20 35 36136 0:23
4 LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team 12 25 35910 0:28
5 DUMOULIN Tom Team Sunweb 4 18 35910 ,,
6 MAJKA Rafał BORA – hansgrohe 15 35688 0:33
7 GEOGHEGAN HART Tao Team INEOS 12 35600 0:35
8 DE PLUS Laurens Team Jumbo-Visma 10 35600 ,,
9 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo 8 35424 0:39
10 CARUSO Damiano Bahrain Merida 6 35381 0:40
11 BILBAO Pello Astana Pro Team 5 35294 0:42
12 DE LA PARTE Víctor CCC Team 4 35165 0:45
13 JUNGELS Bob Deceuninck – Quick Step 3 35122 0:46
14 CARAPAZ Richard Movistar Team 2 35079 0:47
15 KANGERT Tanel EF Education First 1 35079 ,,
16 CARTHY Hugh EF Education First 35079 ,,
17 ULISSI Diego UAE-Team Emirates 34951 0:50
18 FORMOLO Davide BORA – hansgrohe 34951 ,,
19 POZZOVIVO Domenico Bahrain Merida 34825 0:53
20 CAMPENAERTS Victor Lotto Soudal 34825 ,,
21 HAGA Chad Team Sunweb 34783 0:54
22 KNOX James Deceuninck – Quick Step 34657 0:57
23 NAVARRO Daniel Team Katusha – Alpecin 34615 0:58
24 DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott 34615 ,,
25 CATALDO Dario Astana Pro Team 34574 0:59
26 CHAVES Esteban Mitchelton-Scott 34532 1:00
27 CONTI Valerio UAE-Team Emirates 34491 1:01
28 SIVAKOV Pavel Team INEOS 34491 ,,
29 IZAGIRRE Ion Astana Pro Team 34491 ,,
30 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale 34450 1:02
31 GASPAROTTO Enrico Team Dimension Data 34368 1:04
32 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 34368 ,,
33 BOOKWALTER Brent Mitchelton-Scott 34327 1:05
34 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott 34327 ,,
35 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma 34286 1:06
36 LANDA Mikel Movistar Team 34245 1:07
37 BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe 34164 1:09
38 O’CONNOR Ben Team Dimension Data 34043 1:12
39 POWER Robert Team Sunweb 34002 1:13
40 DOMBROWSKI Joe EF Education First 34002 ,,
41 KOREN Kristijan Bahrain Merida 34002 ,,
42 DUNBAR Eddie Team INEOS 33962 1:14
43 DAVIES Scott Team Dimension Data 33962 ,,
44 POLANC Jan UAE-Team Emirates 33882 1:16
45 CATTANEO Mattia Androni Giocattoli – Sidermec 33882 ,,
46 BAUER Jack Mitchelton-Scott 33843 1:17
47 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy 33843 ,,
48 TEN DAM Laurens CCC Team 33803 1:18
49 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 33803 ,,
50 SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step 33803 ,,
51 VERVAEKE Louis Team Sunweb 33763 1:19
52 HAMILTON Chris Team Sunweb 33724 1:20
53 ZAKARIN Ilnur Team Katusha – Alpecin 33724 ,,
54 NIEVE Mikel Mitchelton-Scott 33645 1:22
55 POLJAŃSKI Paweł BORA – hansgrohe 33645 ,,
56 VILLELLA Davide Astana Pro Team 33527 1:25
57 CARRETERO Héctor Movistar Team 33449 1:27
58 HIRT Jan Astana Pro Team 33449 ,,
59 MASNADA Fausto Androni Giocattoli – Sidermec 33449 ,,
60 ZEITS Andrey Astana Pro Team 33449 ,,
61 GHEBREIGZABHIER Amanuel Team Dimension Data 33449 ,,
62 BOARO Manuele Astana Pro Team 33449 ,,
63 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ 33449 ,,
64 CICCONE Giulio Trek – Segafredo 33411 1:28
65 HENAO Sebastián Team INEOS 33411 ,,
66 NEILANDS Krists Israel Cycling Academy 33411 ,,
67 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 33372 1:29
68 ANTUNES Amaro CCC Team 33372 ,,
69 GRADEK Kamil CCC Team 33372 ,,
70 CAPECCHI Eros Deceuninck – Quick Step 33333 1:30
71 MAS Lluís Movistar Team 33333 ,,
72 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 33333 ,,
73 PEDRERO Antonio Movistar Team 33333 ,,
74 HINDLEY Jai Team Sunweb 33295 1:31
75 CONCI Nicola Trek – Segafredo 33256 1:32
76 BOHLI Tom UAE-Team Emirates 33256 ,,
77 AMADOR Andrey Movistar Team 33256 ,,
78 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF 33218 1:33
79 JUUL-JENSEN Christopher Mitchelton-Scott 33218 ,,
80 MCCARTHY Jay BORA – hansgrohe 33180 1:34
81 WARBASSE Larry AG2R La Mondiale 33180 ,,
82 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 33065 1:37
83 DE BUYST Jasper Lotto Soudal 33028 1:38
84 VENDRAME Andrea Androni Giocattoli – Sidermec 33028 ,,
85 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale 33028 ,,
86 NIBALI Antonio Bahrain Merida 32990 1:39
87 DE GENDT Thomas Lotto Soudal 32990 ,,
88 ČERNÝ Josef CCC Team 32990 ,,
89 BENNETT Sean EF Education First 32952 1:40
90 BATTAGLIN Enrico Team Katusha – Alpecin 32952 ,,
91 MONTAGUTI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 32952 ,,
92 BAKELANTS Jan Team Sunweb 32914 1:41
93 KUSS Sepp Team Jumbo-Visma 32914 ,,
94 VENTOSO Francisco José CCC Team 32914 ,,
95 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team 32914 ,,
96 TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma 32914 ,,
97 PUCCIO Salvatore Team INEOS 32839 1:43
98 BROWN Nathan EF Education First 32765 1:45
99 PETERS Nans AG2R La Mondiale 32765 ,,
100 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec 32727 1:46
101 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy 32690 1:47
102 OOMEN Sam Team Sunweb 32690 ,,
103 AGNOLI Valerio Bahrain Merida 32653 1:48
104 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 32653 ,,
105 ROJAS José Joaquín Movistar Team 32653 ,,
106 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha – Alpecin 32616 1:49
107 GIBBONS Ryan Team Dimension Data 32542 1:51
108 MARTENS Paul Team Jumbo-Visma 32506 1:52
109 NARVÁEZ Jhonatan Team INEOS 32506 ,,
110 MADOUAS Valentin Groupama – FDJ 32506 ,,
111 GOGL Michael Trek – Segafredo 32469 1:53
112 LE GAC Olivier Groupama – FDJ 32432 1:54
113 SCOTSON Miles Groupama – FDJ 32432 ,,
114 GAROSIO Andrea Bahrain Merida 32396 1:55
115 BIDARD François AG2R La Mondiale 32396 ,,
116 SOSA Iván Ramiro Team INEOS 32360 1:56
117 STRAKHOV Dmitry Team Katusha – Alpecin 32360 ,,
118 GAVIRIA Fernando UAE-Team Emirates 32323 1:57
119 BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma 32323 ,,
120 BOLE Grega Bahrain Merida 32287 1:58
121 COVILI Luca Bardiani – CSF 32287 ,,
122 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 32251 1:59
123 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ 32251 ,,
124 SABATINI Fabio Deceuninck – Quick Step 32179 2:01
125 DENZ Nico AG2R La Mondiale 32179 ,,
126 KNEES Christian Team INEOS 32179 ,,
127 GEBREMEDHIN Awet Israel Cycling Academy 32143 2:02
128 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè 32143 ,,
129 OWSIAN Łukasz CCC Team 32071 2:04
130 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec 32071 ,,
131 LOBATO Juan José Nippo Vini Fantini Faizanè 32071 ,,
132 VANENDERT Jelle Lotto Soudal 32036 2:05
133 BIERMANS Jenthe Team Katusha – Alpecin 32000 2:06
134 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 32000 ,,
135 KLUGE Roger Lotto Soudal 32000 ,,
136 HANSEN Adam Lotto Soudal 32000 ,,
137 BOIVIN Guillaume Israel Cycling Academy 31964 2:07
138 MAESTRI Mirco Bardiani – CSF 31894 2:09
139 CONSONNI Simone UAE-Team Emirates 31823 2:11
140 MARCATO Marco UAE-Team Emirates 31788 2:12
141 LONARDI Giovanni Nippo Vini Fantini Faizanè 31788 ,,
142 VIVIANI Elia Deceuninck – Quick Step 31648 2:16
143 CAICEDO Jonathan Klever EF Education First 31579 2:18
144 BAGIOLI Nicola Nippo Vini Fantini Faizanè 31579 ,,
145 NIV Guy Israel Cycling Academy 31579 ,,
146 SANTAROMITA Ivan Nippo Vini Fantini Faizanè 31544 2:19
147 KUZNETSOV Viacheslav Team Katusha – Alpecin 31544 ,,
148 CIMOLAI Davide Israel Cycling Academy 31544 ,,
149 ROTA Lorenzo Bardiani – CSF 31475 2:21
150 IRIZAR Markel Trek – Segafredo 31407 2:23
151 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ 31407 ,,
152 WYSS Danilo Team Dimension Data 31373 2:24
153 HALLER Marco Team Katusha – Alpecin 31373 ,,
154 DUNNE Conor Israel Cycling Academy 31338 2:25
155 ORSINI Umberto Bardiani – CSF 31236 2:28
156 MOLANO Juan Sebastián UAE-Team Emirates 31236 ,,
157 FLOREZ Miguel Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec 31236 ,,
158 NIZZOLO Giacomo Team Dimension Data 31169 2:30
159 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal 31135 2:31
160 SIMION Paolo Bardiani – CSF 31102 2:32
161 LEEZER Tom Team Jumbo-Visma 31068 2:33
162 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe 31034 2:34
163 MODOLO Sacha EF Education First 31001 2:35
164 MOSCHETTI Matteo Trek – Segafredo 30968 2:36
165 BARBIN Enrico Bardiani – CSF 30835 2:40
166 RENSHAW Mark Team Dimension Data 30736 2:43
167 EWAN Caleb Lotto Soudal 30736 ,,
168 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè 30704 2:44
169 SENNI Manuel Bardiani – CSF 30638 2:46
170 HATSUYAMA Sho Nippo Vini Fantini Faizanè 30606 2:47
171 BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec 30252 2:58
172 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 30063 3:04
173 CLARKE Will Trek – Segafredo 29938 3:08
174 MARECZKO Jakub CCC Team 29478 3:23
175 BRESCHEL Matti EF Education First 29268 3:30
OTL NISHIMURA Hiroki Nippo Vini Fantini Faizanè 27429 4:36

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 20 12:54
2 YATES Simon Mitchelton-Scott 0:19
3 NIBALI Vincenzo Bahrain Merida 0:23
4 LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team 0:28
5 DUMOULIN Tom Team Sunweb ,,
6 MAJKA Rafał BORA – hansgrohe 0:33
7 GEOGHEGAN HART Tao Team INEOS 0:35
8 DE PLUS Laurens Team Jumbo-Visma ,,
9 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo 0:39
10 CARUSO Damiano Bahrain Merida 0:40
11 BILBAO Pello Astana Pro Team 0:42
12 DE LA PARTE Víctor CCC Team 0:45
13 JUNGELS Bob Deceuninck – Quick Step 0:46
14 CARAPAZ Richard Movistar Team 0:47
15 KANGERT Tanel EF Education First ,,
16 CARTHY Hugh EF Education First ,,
17 ULISSI Diego UAE-Team Emirates 0:50
18 FORMOLO Davide BORA – hansgrohe ,,
19 POZZOVIVO Domenico Bahrain Merida 0:53
20 CAMPENAERTS Victor Lotto Soudal ,,
21 HAGA Chad Team Sunweb 0:54
22 KNOX James Deceuninck – Quick Step 0:57
23 NAVARRO Daniel Team Katusha – Alpecin 0:58
24 DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott ,,
25 CATALDO Dario Astana Pro Team 0:59
26 CHAVES Esteban Mitchelton-Scott 1:00
27 CONTI Valerio UAE-Team Emirates 1:01
28 SIVAKOV Pavel Team INEOS ,,
29 IZAGIRRE Ion Astana Pro Team ,,
30 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale 1:02
31 GASPAROTTO Enrico Team Dimension Data 1:04
32 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step ,,
33 BOOKWALTER Brent Mitchelton-Scott 1:05
34 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott ,,
35 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma 1:06
36 LANDA Mikel Movistar Team 1:07
37 BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe 1:09
38 O’CONNOR Ben Team Dimension Data 1:12
39 POWER Robert Team Sunweb 1:13
40 DOMBROWSKI Joe EF Education First ,,
41 KOREN Kristijan Bahrain Merida ,,
42 DUNBAR Eddie Team INEOS 1:14
43 DAVIES Scott Team Dimension Data ,,
44 POLANC Jan UAE-Team Emirates 1:16
45 CATTANEO Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ,,
46 BAUER Jack Mitchelton-Scott 1:17
47 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy ,,
48 TEN DAM Laurens CCC Team 1:18
49 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ ,,
50 SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step ,,
51 VERVAEKE Louis Team Sunweb 1:19
52 HAMILTON Chris Team Sunweb 1:20
53 ZAKARIN Ilnur Team Katusha – Alpecin ,,
54 NIEVE Mikel Mitchelton-Scott 1:22
55 POLJAŃSKI Paweł BORA – hansgrohe ,,
56 VILLELLA Davide Astana Pro Team 1:25
57 CARRETERO Héctor Movistar Team 1:27
58 HIRT Jan Astana Pro Team ,,
59 MASNADA Fausto Androni Giocattoli – Sidermec ,,
60 ZEITS Andrey Astana Pro Team ,,
61 GHEBREIGZABHIER Amanuel Team Dimension Data ,,
62 BOARO Manuele Astana Pro Team ,,
63 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ ,,
64 CICCONE Giulio Trek – Segafredo 1:28
65 HENAO Sebastián Team INEOS ,,
66 NEILANDS Krists Israel Cycling Academy ,,
67 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 1:29
68 ANTUNES Amaro CCC Team ,,
69 GRADEK Kamil CCC Team ,,
70 CAPECCHI Eros Deceuninck – Quick Step 1:30
71 MAS Lluís Movistar Team ,,
72 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step ,,
73 PEDRERO Antonio Movistar Team ,,
74 HINDLEY Jai Team Sunweb 1:31
75 CONCI Nicola Trek – Segafredo 1:32
76 BOHLI Tom UAE-Team Emirates ,,
77 AMADOR Andrey Movistar Team ,,
78 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF 1:33
79 JUUL-JENSEN Christopher Mitchelton-Scott ,,
80 MCCARTHY Jay BORA – hansgrohe 1:34
81 WARBASSE Larry AG2R La Mondiale ,,
82 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 1:37
83 DE BUYST Jasper Lotto Soudal 1:38
84 VENDRAME Andrea Androni Giocattoli – Sidermec ,,
85 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale ,,
86 NIBALI Antonio Bahrain Merida 1:39
87 DE GENDT Thomas Lotto Soudal ,,
88 ČERNÝ Josef CCC Team ,,
89 BENNETT Sean EF Education First 1:40
90 BATTAGLIN Enrico Team Katusha – Alpecin ,,
91 MONTAGUTI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
92 BAKELANTS Jan Team Sunweb 1:41
93 KUSS Sepp Team Jumbo-Visma ,,
94 VENTOSO Francisco José CCC Team ,,
95 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team ,,
96 TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma ,,
97 PUCCIO Salvatore Team INEOS 1:43
98 BROWN Nathan EF Education First 1:45
99 PETERS Nans AG2R La Mondiale ,,
100 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec 1:46
101 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy 1:47
102 OOMEN Sam Team Sunweb ,,
103 AGNOLI Valerio Bahrain Merida 1:48
104 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,
105 ROJAS José Joaquín Movistar Team ,,
106 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha – Alpecin 1:49
107 GIBBONS Ryan Team Dimension Data 1:51
108 MARTENS Paul Team Jumbo-Visma 1:52
109 NARVÁEZ Jhonatan Team INEOS ,,
110 MADOUAS Valentin Groupama – FDJ ,,
111 GOGL Michael Trek – Segafredo 1:53
112 LE GAC Olivier Groupama – FDJ 1:54
113 SCOTSON Miles Groupama – FDJ ,,
114 GAROSIO Andrea Bahrain Merida 1:55
115 BIDARD François AG2R La Mondiale ,,
116 SOSA Iván Ramiro Team INEOS 1:56
117 STRAKHOV Dmitry Team Katusha – Alpecin ,,
118 GAVIRIA Fernando UAE-Team Emirates 1:57
119 BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma ,,
120 BOLE Grega Bahrain Merida 1:58
121 COVILI Luca Bardiani – CSF ,,
122 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 1:59
123 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
124 SABATINI Fabio Deceuninck – Quick Step 2:01
125 DENZ Nico AG2R La Mondiale ,,
126 KNEES Christian Team INEOS ,,
127 GEBREMEDHIN Awet Israel Cycling Academy 2:02
128 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
129 OWSIAN Łukasz CCC Team 2:04
130 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
131 LOBATO Juan José Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
132 VANENDERT Jelle Lotto Soudal 2:05
133 BIERMANS Jenthe Team Katusha – Alpecin 2:06
134 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe ,,
135 KLUGE Roger Lotto Soudal ,,
136 HANSEN Adam Lotto Soudal ,,
137 BOIVIN Guillaume Israel Cycling Academy 2:07
138 MAESTRI Mirco Bardiani – CSF 2:09
139 CONSONNI Simone UAE-Team Emirates 2:11
140 MARCATO Marco UAE-Team Emirates 2:12
141 LONARDI Giovanni Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
142 VIVIANI Elia Deceuninck – Quick Step 2:16
143 CAICEDO Jonathan Klever EF Education First 2:18
144 BAGIOLI Nicola Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
145 NIV Guy Israel Cycling Academy ,,
146 SANTAROMITA Ivan Nippo Vini Fantini Faizanè 2:19
147 KUZNETSOV Viacheslav Team Katusha – Alpecin ,,
148 CIMOLAI Davide Israel Cycling Academy ,,
149 ROTA Lorenzo Bardiani – CSF 2:21
150 IRIZAR Markel Trek – Segafredo 2:23
151 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ ,,
152 WYSS Danilo Team Dimension Data 2:24
153 HALLER Marco Team Katusha – Alpecin ,,
154 DUNNE Conor Israel Cycling Academy 2:25
155 ORSINI Umberto Bardiani – CSF 2:28
156 MOLANO Juan Sebastián UAE-Team Emirates ,,
157 FLOREZ Miguel Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
158 NIZZOLO Giacomo Team Dimension Data 2:30
159 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal 2:31
160 SIMION Paolo Bardiani – CSF 2:32
161 LEEZER Tom Team Jumbo-Visma 2:33
162 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe 2:34
163 MODOLO Sacha EF Education First 2:35
164 MOSCHETTI Matteo Trek – Segafredo 2:36
165 BARBIN Enrico Bardiani – CSF 2:40
166 RENSHAW Mark Team Dimension Data 2:43
167 EWAN Caleb Lotto Soudal ,,
168 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè 2:44
169 SENNI Manuel Bardiani – CSF 2:46
170 HATSUYAMA Sho Nippo Vini Fantini Faizanè 2:47
171 BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec 2:58
172 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 3:04
173 CLARKE Will Trek – Segafredo 3:08
174 MARECZKO Jakub CCC Team 3:23
175 BRESCHEL Matti EF Education First 3:30