Dzisiaj rozegrano dwa etapy Wyścigu Pokoju Juniorów. Najlepsi na nich okazali się Włosi. Czasówkę wygrał Antonio Tiberi, a etap ze startu wspólnego Tomas Trainini.

Drugiego dnia juniorskiego wyścigu rozegrano dwa etapy. Rano kolarze musieli się zmierzyć z 11-kilometrową trasą czasówki dookoła Trebenic. Po południu czekał na nich pagórkowaty etap dookoła Rudnic o długości 80 kilometrów.

Czasówkę wygrał Antonio Tiberi. Włoch uzyskał czas 14:21. Tiberi okazał się lepszy o 9 sekund od Maurice’a Ballerstedta i o 17 sekund od Andrei Piccolo. Najlepszy z Polaków, Dominik Górak zajął 47. miejsce. Liderem pozostał zwycięzca pierwszego etapu Hugo Toumire, który był 7.

Wyniki – Etap 2a (11,2 km):

1. Antonio Tiberi (ITA) 14:21
2. Maurice Balerstedt (GER) +0:09
3. Andrea Piccolo (Ita) +0:17
4. William Blume Levy (DEN) +0:17

5. Michel Hessman (GER) +0:24

Po południu rozegrano etap ze startu wspólnego. Jako pierwszy od peletonu zdołał odjechać Joha Staune-Mittet. Reprezentant Norwegii został szybko doścignięty. Potem zaatakowała trójka zawodników: Sakarias Loland (Norwegia), Robin Skivild (Dania) i Davide Persico (Włochy). Ich akcja także została skasowana.

Wszystko rozstrzygnęło się na finiszu. Po dublet sięgnęli kolarze z Włoch. Wygrał Tomas Trainini przed Francesco Dellą Lunga oraz Francuzem Paulem Penhoetem. Liderem pozostał Hugo Toumire.