fot. CCC Team

Ekipa CCC Team ogłosiła skład, w jakim wystartuje w zbliżającym się Tour of California (12-18 maja). Celem polskiej drużyny będzie walka o zwycięstwa etapowe.

Po sezonie północnych klasyków przed zespołem okres walki w wyścigach etapowych. Z racji braku zawodników, mogących włączyć się do walki o wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej takich imprez, celem Pomarańczowych jest aktywna jazda i zaznaczanie swojej obecności przez inkasowanie etapowych skalpów. Taki cel postawiono przed ekipą, która niebawem rozpocznie zmagania w Giro d’Italia, podobnie jest również z tą jej częścią, którą zobaczymy w akcji w Kalifornii.

Swoich szans na sprinterskich odcinkach poszuka Szymon Sajnok. Do składu zespołu powraca po kontuzji Simon Geschke, który powinien być widoczny w odjazdach. Przed własną publicznością z pewnością dobrze zaprezentować będzie chciał się obiecujący Will Barta, a Riccardo Zoidl może sprawić miłą niespodziankę podczas któregoś z trudniejszych etapów.

Skład uzupełnią ponadto trzej inni zawodnicy, którzy nie są bez szans na triumf etapowy: Paweł Bernas, Gijs Van Hoecke i Michael Schaer.

Skład CCC Team na Tour of California: Will Barta, Szymon Sajnok, Paweł Bernas, Simon Geschke, Riccardo Zoidl, Gijs Van Hoecke, Michael Schaer

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments