fot. UAE Team Emirates / bettiniphoto

Zgodnie z przewidywaniami, Fabio Aru nie wystąpi w tegorocznym Giro d’Italia. Jego rolę lidera zespołu UAE Team Emirates przejmie Fernando Gaviria.

Nie da się ukryć, że dla wzmocnionej ekipy UAE Team Emirates sezon 2019 nie jest wybitny, lecz nie można mówić też, że jest specjalnie zły. Ciekawostką jest natomiast fakt, że pierwsze skrzypce w teamie odgrywają głównie młodzi zawodnicy, którzy z przytupem weszli do zawodowego peletonu. Mimo to, podczas Giro d’Italia ich nie zobaczymy.

Giuseppe Saronni postanowił bowiem postawić na swoje największe strzelby, lecz z naciskiem na etapy sprinterskie. Praktycznie cały team został bowiem podporządkowany Fernando Gavirii, którego celem będzie powtórka znakomitych rezultatów z sezonu 2017, kiedy to wygrał aż cztery etapy.

Bardzo szybki Kolumbijczyk, który wciąż ma ochotę na dalszy rozwój, z pewnością będzie mógł liczyć na swoich kolegów. Jego “pociąg” zbudują bowiem Juan Sebastian Molano, Simone Consonni, Marco Marcato i Tom Bohli.

Co ważne, team UAE nie zapomniał jednak także o trudniejszych odcinkach. Na nich swoje umiejętności wspinaczkowe i finiszowe wykorzystywać będą bowiem Jan Polanc i Diego Ulissi.

Skład UAE Team Emirates na Giro d’Italia 2019: Fernando Gaviria, Valerio Conti, Juan Sebastian Molano, Simone Consonni, Marco Marcato, Tom Bohli, Diego Ulissi, Jan Polanc.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments