fot. Tour de Yorkshire

Edgar Pinto (W52/FC Porto) po samotnym ataku wygrał ostatni etap Vuelta Asturias. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Richard Carapaz (Movistar Team).

Ostatni etap hiszpańskiego wyścigu prowadził z Cangas del Narcea do Oviedo i liczył niecałe 120 kilometrów. Największą trudnością był 3-kilometrowy podjazd drugiej kategorii na El Violeo.

Na starcie nie stanął Mikel Landa (Movistar Team) z powodu niezbyt groźnej kontuzji. W ucieczce dnia znaleźli się: Ion Irisarri (Caja Rural Seguros), Mario Gonzalez (Euskadi Basque Country-Murias), Jose Fernandez (Burgos-BH), Hugo Nunes (Radio Popular Boavista) i Oscar Quiroz (Coldeportes Bicicletas Strongman). Ich maksymalna przewaga wynosiła ponad 2 minuty.

Na podjeździe z odjazdu zaatakował Gonzalez. Jednak za plecami miał już główną grupę. Ruszył z niej Vicente Garcia de Mateos (Ludofoods Louletano Aviludo), ale został szybko doścignięty. Później zaatakował Edgar Pinto (W52/FC Porto), ale także jego akcja nie okazała się skuteczna.

Na ponad 5 kilometrów przed metą samotnie zaatakował Edgar Pinto. Portugalski kolarz utrzymał niewielką przewagę i sięgnął po zwycięstwo etapowe. Carlos Quintero (Manzana Postobon) przyprowadził grupę pościgową, a Jonathan Lastra (Caja Rural Seguros) był trzeci. Zwycięzcą całego wyścigu został Richard Carapaz.

Wyniki 3. etapu:

1 Edgar Pinto (Por) W52 – FC Porto 2:50:51
2 Carlos Julian Quintero Noreña (Col) Manzana Postobón Team 0:00:04
3 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:04
4 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:00:04
5 Stefano Oldani (Ita) Kometa Cycling Team 0:00:04
6 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:00:04
7 David Rodrigues (Por) Radio Popular – Boavista 0:00:04
8 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:04
9 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobón Team 0:00:04
10 Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:00:04
11 Mario Gonzalez Salas (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:04
12 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:00:04
13 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:04
14 Vicente Garcia De Mateos Rubio (Esp) Aviludo – Louletano 0:00:04
15 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobón Team 0:00:23
16 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:00:23
17 Luís Gomes (Por) Radio Popular – Boavista 0:00:42
18 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:42
19 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:42
20 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:42
21 Joaquim Silva (Por) W52 – FC Porto 0:00:42
22 Orluis Aular (Ven) Matrix Powertag 0:00:59
23 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 0:00:59
24 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:59
25 Antonio Gomez De La Torre (Esp) Radio Popular – Boavista 0:00:59
26 Luís Fernandes (Por) Aviludo – Louletano 0:00:59
27 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:00:59
28 Pablo Bonilla (Esp) Radio Popular – Boavista 0:00:59
29 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Esp) Equipo Euskadi 0:00:59
30 Gotzon Martin Sanz (Esp) Equipo Euskadi 0:00:59
31 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy 0:01:09
32 Savva Novikov (Rus) Lokosphinx 0:01:12
33 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:22
34 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx 0:01:36
35 José Fernandes (Por) Burgos – BH 0:01:46
36 Samuele Rubino (Ita) Kometa Cycling Team 0:02:06
37 José Vicente Toribio Alcolea (Esp) Matrix Powertag 0:02:07
38 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:02:21
39 Nicolas Sessler (Bra) Burgos – BH 0:02:21
40 Isaac Canton Serrano (Esp) Kometa Cycling Team 0:02:21
41 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:02:21
42 Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Esp) Guerciotti – Kiwi Atlantico 0:02:21
43 Omar Alberto Mendoza Cardona (Col) Manzana Postobón Team 0:03:20
44 Sandro Holst Enger (Nor) Israel Cycling Academy 0:03:20
45 James Mitri (NZl) Burgos – BH 0:03:27
46 Francisco Mancebo Perez (Esp) Matrix Powertag 0:03:27
47 Afonso Silva (Por) Radio Popular – Boavista 0:03:27
48 Diego Pablo Sevilla Lopez (Esp) Kometa Cycling Team 0:03:27
49 Mikel Ugarte Gamboa (Esp) Guerciotti – Kiwi Atlantico 0:03:27
50 António Carvalho (Por) W52 – FC Porto 0:03:27
51 Hugo Nunes (Por) Radio Popular – Boavista 0:03:27
52 Diego Fernando Cano Malaver (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:03:39
53 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:04:21
54 Juan Jose Amador Castaño (Col) Manzana Postobón Team 0:04:21
55 Eduardo Estrada Celis (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:04:21
56 Oscar Hernandez Martinez (Esp) Aviludo – Louletano 0:04:21
57 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:21
58 Brayan Hernandez Gomez (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:04:21
59 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 0:04:21
60 Antonio Jesus Soto Guirao (Esp) Equipo Euskadi 0:04:21
61 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:04:21
62 Sergei Chernetskii (Rus) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:21
63 Jon Irisarri Ricon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:21
64 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:05:47
65 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:05:47
66 Dzmitry Zhyhunou (Blr) Equipo Euskadi 0:05:47
67 Nicolas Saenz Ballesteros (Col) Manzana Postobón Team 0:05:47
68 Juan Camacho Del Fresno (Esp) Kometa Cycling Team 0:05:47
69 Txomin Juaristi Arrieta (Esp) Equipo Euskadi 0:05:47
70 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:05:47
71 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:06:55
72 Daniel Viegas (Por) Kometa Cycling Team 0:06:55
73 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:06:55
74 Alexandr Smirnov (Rus) Lokosphinx 0:06:55
75 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Movistar Team 0:07:36
76 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:07:36
77 William David Muñoz Perez (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:07:36
78 Andreas Miltiadis (Cyp) Guerciotti – Kiwi Atlantico 0:07:36
79 Joel Nicolau Beltran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:07:57
80 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:07:57
81 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom – RusVelo 0:07:57
82 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobón Team 0:07:57
83 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:09:23
84 Daiki Yasuhara (Jpn) Matrix Powertag 0:09:35
85 Jose Daniel Viejo Redondo (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:10:04
86 Angel Lorenzo Sanchez Rebollido (Esp) W52 – FC Porto 0:10:58
DNF Peio Goikoetxea Goiogana (Esp) Equipo Euskadi
DNF Juan Ignacio Perez Martin (Por) Aviludo – Louletano
DNS Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team

Klasyfikacja generalna:
1 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 11:34:16
2 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:02:00
3 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:04
4 Edgar Pinto (Por) W52 – FC Porto 0:02:43
5 Vicente Garcia De Mateos Rubio (Esp) Aviludo – Louletano 0:02:48
6 David Rodrigues (Por) Radio Popular – Boavista 0:02:49
7 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:53
8 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:57
9 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:26
10 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobón Team 0:03:51
11 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:29
12 Joaquim Silva (Por) W52 – FC Porto 0:04:29
13 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 0:04:45
14 Luís Fernandes (Por) Aviludo – Louletano 0:04:46
15 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:46
16 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Esp) Equipo Euskadi 0:04:46
17 Antonio Gomez De La Torre (Esp) Radio Popular – Boavista 0:04:46
18 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:07
19 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:05:08
20 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:05:18
21 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:05:30
22 Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:05:32
23 Pablo Bonilla (Esp) Radio Popular – Boavista 0:05:37
24 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:05:37
25 Luís Gomes (Por) Radio Popular – Boavista 0:06:10
26 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobón Team 0:07:09
27 Gotzon Martin Sanz (Esp) Equipo Euskadi 0:08:01
28 Carlos Julian Quintero Noreña (Col) Manzana Postobón Team 0:08:05
29 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx 0:08:24
30 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:09:23
31 Savva Novikov (Rus) Lokosphinx 0:10:08
32 Orluis Aular (Ven) Matrix Powertag 0:10:15
33 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy 0:11:11
34 José Vicente Toribio Alcolea (Esp) Matrix Powertag 0:13:10
35 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 0:13:12
36 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:13:39
37 Sandro Holst Enger (Nor) Israel Cycling Academy 0:13:44
38 James Mitri (NZl) Burgos – BH 0:14:10
39 Afonso Silva (Por) Radio Popular – Boavista 0:14:10
40 Isaac Canton Serrano (Esp) Kometa Cycling Team 0:15:00
41 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:15:48
42 António Carvalho (Por) W52 – FC Porto 0:17:23
43 Nicolas Saenz Ballesteros (Col) Manzana Postobón Team 0:17:55
44 Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Esp) Guerciotti – Kiwi Atlantico 0:18:52
45 Jon Irisarri Ricon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:18:52
46 Brayan Hernandez Gomez (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:20:11
47 Oscar Hernandez Martinez (Esp) Aviludo – Louletano 0:20:52
48 Hugo Nunes (Por) Radio Popular – Boavista 0:21:13
49 Txomin Juaristi Arrieta (Esp) Equipo Euskadi 0:21:37
50 Nicolas Sessler (Bra) Burgos – BH 0:21:55
51 Mikel Ugarte Gamboa (Esp) Guerciotti – Kiwi Atlantico 0:21:55
52 Mario Gonzalez Salas (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:22:35
53 Francisco Mancebo Perez (Esp) Matrix Powertag 0:22:46
54 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:22:50
55 Stefano Oldani (Ita) Kometa Cycling Team 0:23:11
56 Samuele Rubino (Ita) Kometa Cycling Team 0:23:32
57 Diego Fernando Cano Malaver (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:24:35
58 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:24:41
59 Joel Nicolau Beltran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:24:53
60 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:25:15
61 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:25:21
62 Andreas Miltiadis (Cyp) Guerciotti – Kiwi Atlantico 0:25:27
63 José Fernandes (Por) Burgos – BH 0:25:36
64 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:26:39
65 Sergei Chernetskii (Rus) Caja Rural – Seguros RGA 0:27:01
66 Omar Alberto Mendoza Cardona (Col) Manzana Postobón Team 0:27:06
67 Antonio Jesus Soto Guirao (Esp) Equipo Euskadi 0:27:31
68 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobón Team 0:28:07
69 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:29:54
70 Juan Jose Amador Castaño (Col) Manzana Postobón Team 0:30:02
71 Diego Pablo Sevilla Lopez (Esp) Kometa Cycling Team 0:32:14
72 Dzmitry Zhyhunou (Blr) Equipo Euskadi 0:32:52
73 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:33:05
74 Eduardo Estrada Celis (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:33:08
75 Alexandr Smirnov (Rus) Lokosphinx 0:33:08
76 Juan Camacho Del Fresno (Esp) Kometa Cycling Team 0:34:34
77 Daiki Yasuhara (Jpn) Matrix Powertag 0:35:16
78 Daniel Viegas (Por) Kometa Cycling Team 0:35:42
79 William David Muñoz Perez (Col) Coldeportes – Bicicletas Strongman 0:36:23
80 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:36:23
81 Angel Lorenzo Sanchez Rebollido (Esp) W52 – FC Porto 0:36:39
82 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom – RusVelo 0:36:44
83 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:40:24
84 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:40:33
85 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Movistar Team 0:43:48
86 Jose Daniel Viejo Redondo (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:46:16