Robert Donaldson (HMT Hospitals Giant CT) był najszybszy z ucieczki na drugim etapie Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Prezydenta Grudziądza. Drugi był Jakub Rutkowski (UKS Copernicus CCC Team).

Drugi etap „Grudziądza” liczył ponad 86 kilometrów i rozgrywany był na trasie  Lisewo – Płużnica. Juniorzy zmierzyli się raczej z płaską trasą.

Po kilkunastu kilometrach na skutek kraksy peleton podzielił się i na czele kręciła grupa ponad 10 kolarzy. Byli w niej między innymi: Hidde van Veenendaal i (ZEROgas WV de Jonge Renner), Adrian Marzec i Jakub Rutkowski (obaj UKS Copernicus CCC Team), Robert Rzepka i Jakub Soszka (obaj SMS Żyrardów), Andrew Ponomar (Ukraina), Pavol Kramarcik (Słowacja), Robert Donaldson (HMT Hospitals Giant CT), Alekss Krasts i Roberts Andersons (obaj Łotwa) oraz Emil Vinther Schmidt (Team MASCOT WorkWear).

15 kilometrów przed metą z czołówki zaatakował Rutkowski, ale po chwili dojechał do niego Donaldson. Dwójka dobrze współpracowała i nie dała się już doścignąć kolejnej grupie. 1000 metrów przed metą Brytyjczyk zostawił niestety Polaka i pognał samotnie w stronę mety.

Ostatecznie zwyciężył Robert Donaldson (HMT Hospitals Giant CT), a drugi był Jakub Rutkowski (UKS Copernicus CCC Team).

Donaldson został także nowym liderem, a na trzeciej pozycji w generalce jest Rutkowski.

Pełne wyniki –>TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments