Marceli Bogusławski (Reprezentacja Polski) wygrał prolog Karpackiego Wyścigu Kurierów. 21-latek wyprzedził dwóch Holendrów: Jorena Bloema i Sama Gademana (obaj Sensa-KVK).

Tegoroczna edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów rozpoczęła się od liczącego 1400 metrów prologu w Lublinie. Kolarze do pokonania mieli idealnie płaską pętlę wokół zamku królewskiego. Do obrony wywalczonego przed rokiem triumfu stanął Filip Maciejuk, który zaliczany był również do grona ścisłych faworytów wtorkowej rywalizacji. Wysoko stały jednak akcje również m.in. Holendra, Jorena Bloema czy jego rodaka, Marijna Van der Berga.

Ostatecznie prolog najszybciej, w czasie 1:35.223 pokonał Marceli Bogusławski (Reprezentacja Polski), który wyprzedził Bloema (Sensa-KVK, 1:35.686). Podium uzupełnił inny zawodnik Sensa-KVK, Sam Gademan (1:36.419). Maciejuk zajął 23. miejsce, ze stratą 4.8 sekundy.

W środę zawodnicy pokonają 170 kilometrów. Wystartują z Połańca, a finiszować będą w Tarnowie.