fot. Voster ATS Team / Facebook

Czas rozpocząć ściganie w Polsce pod banderą UCI! Już jutro kolarze staną na starcie Visegrad 4 Bicycle Race GP Polski, czyli kolejnego wyścigu jednodniowego rozgrywanego w Sobótce.

Popularny „wyścig Wyszehradzki” pojawia się w polskim kalendarzu od dobrych kilku lat. Wcześniej był jednak rozgrywany m.in. w Jeleniej Górze, gdzie do głosu dochodzili najlepsi górale. Od 2018 roku wyścig przeniósł się jednak do Sobótki, gdzie jest rozgrywany na trasie znanej m.in… ze Ślężańskiego Mnicha. Tym samym, na typowej dla tych okolic rundzie nie zabraknie jednego „poważniejszego” podjazdu.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Jakiego ścigania powinniśmy się spodziewać? Bardzo trudno przewidzieć. Jak wiadomo, ściganie w Sobótce często kończy się całkowitym porwaniem grupy, co z pewnością lepiej odpowiada zawodnikom agresywnym, lubiącym ataki. Jednocześnie jednak zdarzało się już, że do najważniejszego ośrodka w Masywie Ślęży wjeżdżała większa grupa, a wyścig kończył się interesującym finiszem. Tak też było przed rokiem, kiedy to najlepszy był Maciej Paterski.

Czy w tym sezonie zawodnik ekipy Wibatech Merx 7R powtórzy swój znakomity występ? Nie jest to wykluczone. W ostatnich tygodniach „Patera” prezentował się z bardzo dobrej strony podczas etapówek we Francji, wygrywając etap Circuit des Ardennes i kończąc na piątym miejscu Tour du Loir et Cher E Provost. W tym momencie wydaje się, że jego głównym rywalem powinien być Paweł Franczak (Voster ATS), który ma za sobą kapitalny występ w wyścigu Belgrad – Banjaluka, gdzie na przestrzeni czterech dni ścigania okazał się najlepszy. Co ważne, na starcie wyścigu pojawi się także młodzieżowy zespół CCC, w którego barwach na pewno będzie trzeba uważać na bardziej doświadczonych Patryka Stosza, Michała Palutę i Kamila Małeckiego.

Wciąż pewną niewiadomą wydają się być składy zespołów zagranicznych na jutrzejszą imprezę. Można być jednak praktycznie pewnym, że do walki powinni włączyć się kolarze Elkov – Author. Z przodu powinniśmy spodziewać się bowiem zarówno Jana Barty, jak i Frantiska Sisra czy Karela Hnika.

Ostateczne rozstrzygnięcia w wyścigu powinny mieć miejsce około godziny 17:15.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments