Tour du Limousin

Ekipa AG2R La Mondiale ogłosiła swój skład na rozpoczynający się 22 kwietnia Tour of the Alps (kat. 2.HC). Mimo, iż w pierwotnie awizowanej szóstce znalazło się miejsce dla Alexandre Genieza, 31-latek nie stanie na linii startu w Kufstein.

Geniez podczas wyścigu Itzulia Basque Country zaliczył kraksę i doznał urazu biodra. Mimo zabiegów sztabu medycznego, nie zdołał powrócić do pełnej sprawności. Póki co nie wiadomo, kiedy zobaczymy kolarza z Rodez ponownie w wyścigowym peletonie.

Drużynę Vincenta Lavenu podczas Tour of the Alps reprezentować będzie tylko pięciu zawodników. Liderem będzie Alexis Vuillermoz, a obok niego wystartują także: Hubert Dupont, Geoffrey Bouchard, Ben Gastauer i Francois Bidard.

Tour of the Alps potrwa do 26 kwietnia. Wyścig ten tradycyjnie jest jednym z najważniejszych sprawdzianów formy przed Giro d’Italia. W 2018 roku w klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), który jednak tym razem nie wystartuje. Oglądać będziemy za to między innymi Christophera Froome’a (Team Sky) i Vincenzo Nibalego (Bahrain-Merida).

Skład AG2R La Mondiale na Tour of the Alps: Alexis Vuillermoz, Hubert Dupont, Geoffrey Bouchard, Ben Gastauer, Francois Bidard

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments