Foto: ALEXIS DANCERELLE - DIRECTVELO

Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R) wygrał trzeci etap Circuit des Ardennes International. Liderem pozostał Alexander Kamp (Riwal Readynez Cycling Team).

W ostatnim dniu francuskiej “etapówki” organizatorzy przygotowali dla kolarzy dwa etapy. Przed południem ścigano się na trasie z Nouvion-sur-Meuse do Aiglemont, a do przejechania było niespełna 60 kilometrów. Po drodze na zawodników czekało kilka krótkich podjazdów, a dojazd na metę to 1900 metrów o średnim nachyleniu 7 %.

Już przed pierwszym podjazdem z peletonu oderwał się Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R), a wraz z Polakiem w ucieczkę zabrali się Andreas Leknessund (Uno-X Norwegian Development Team) i Kobe Goossens (Lotto-Soudal U23).

Na górskich premiach trójka sprawiedliwie dzieliła się punktami, a jej przewaga maksymalnie dochodziła do dwóch minut. Mocno naciągnięty peleton starał się sukcesywnie odrabiać straty, ale na ostatnim podjeździe trójka nie dała się już dogonić.

Najwięcej sił na sprint pod górę zachował Maciej Paterski, który mógł się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w sezonie. Drugi był Lenessund, a trzeci Goossens.

Na czwartym miejscu rywalizację zakończył Alexander Kamp (Riwal Readynez Cycling Team) i utrzymał koszulkę lidera wyścigu. Piąty był Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling), który w generalce zajmuje siódme miejsce.

Wyniki trzeciego etapu:

1 PATERSKI Maciej (POL) WIB les 59,5 km en 1h28’51” (moy. 40,18 km/h)
2 * LEKNESSUND Andreas (NOR) UXT à 00”
3 GOOSSENS Kobe (BEL) LOT ”
4 KAMP Alexander (DEN) RIW à 05”
5 REKITA Szymon (POL) LPC à 12”
6 * VAN GILS Maxim (BEL) LOT ”
7 * CHAMPOUSSIN Clément (FRA) CCF ”
8 THALMANN Roland (SUI) VBG ”
9 * GALL Felix (AUT) DSU ”
10 * PRODHOMME Nicolas (FRA) CCF à 14”
11 * MONIQUET Sylvain (BEL) WBD à 17”
12 OURSELIN Paul (FRA) TDE ”
13 * GROVES Kaden (AUS) SEG ”
14 * SCHELLING Ide (NED) SEG ”
15 * MERTENS Julian (BEL) LOT ”
16 PEARSON Daniel (GBR) DHB ”
17 HOELGAARD Markus (NOR) UXT ”
18 GATE Aaron (NZL) EVO ”
19 * VERSCHAEVE Viktor (BEL) LOT ”
20 GRELLIER Fabien (FRA) TDE ”
21 * QUINN Sean (USA) HBA ”
22 BUDIAK Anatolii (UKR) WIB ”
23 GROŠELJ Žiga (SLO) ADR ”
24 ABRAHAMSEN Jonas (NOR) UXT ”
25 MORENO SALA Adrià (ESP) AIX ”
26 * SWEENY Harrison (AUS) EVO ”
27 * LÜSCHER Damian (SUI) SRA ”
28 BURKE Jack (CAN) LPC à 28”
29 * SCHMID Mauro (SUI) SRA à 34”
30 * AVOINE Kévin (FRA) CCN ”
31 BÁRTA Jan (CZE) ELA ”
32 * BAGIOLI Andrea (ITA) CPK ”
33 * HUYS Laurens (BEL) LOT à 38”
34 SICARD Romain (FRA) TDE ”
35 * ANDERSON Edward (USA) HBA à 41”
36 DOUBLE Paul (GBR) CPK à 44”
37 CASTELLARNAU Florent (FRA) AIX à 47”
38 MARTINEZ JIMENEZ Ivan (ESP) FRO ”
39 * ALMEIDA João (POR) HBA à 50”
40 ZAHÁLKA Matěj (CZE) ELA ”
41 * RONDEAU Fabien (FRA) ROA ”
42 BANZER Gordian (SUI) VBG ”
43 * ARENSMAN Thymen (NED) SEG ”
44 * VEREECKEN Thomas (BEL) LOT ”
45 TONIATTI Andrea (ITA) CPK ”
46 LEMOINE Gaetan (FRA) LOU à 01’11”
47 LESTIDO REY Martin (ESP) FRO ”
48 SCHELLING Patrick (SUI) VBG à 01’25”
49 CAMPISTROUS Romain (FRA) AIX ”
50 RUTKIEWICZ Marek (POL) WIB à 01’31”
51 CIESLIK Pawel (POL) WIB ”
52 SISR František (CZE) ELA à 01’36”
53 PUTT Tanner (USA) AHB ”
54 * BRAYBROOKE Alexander (GBR) AIX à 01’44”
55 STEWART Thomas (GBR) DHB à 01’52”
56 MAAS Jan (NED) LPC à 01’58”
57 KRIEGER Alexander (GER) LPC ”
58 * SALMON Martin Alexander (GER) DSU à 02’35”
59 VINJEBO Emil Nygaard (DEN) RIW ”
60 KATRAŠNIK Gašper (SLO) ADR à 02’42”
61 * RAJOVIC Dusan (SRB) ADR ”
62 * PESTIAUX Yann (BEL) WBD à 02’47”
63 * RAUGEL Antoine (FRA) CCF à 03’23”
64 * FONTAINE Emerson (BEL) WBD ”
65 RICHARDSON Alexandar (GBR) DHB ”
66 MAIKIN Roman (RUS) MCC ”
67 BAZHKOU Stanislau (BLR) MCC ”
68 * MALLE Nicolas (FRA) LOU ”
69 * VERGER Simon (FRA) CCF ”
70 * VERMAERKE Kevin (USA) HBA ”
71 SOBAL Yauhen (BLR) MCC ”
72 * TASSET Marvin (BEL) WBD ”
73 JOLY Thomas (FRA) CCN ”
74 * LÜTOLF Yves (SUI) SRA ”
75 * HENRIO Ewen (FRA) LOU ”
76 GARAVAGLIA Giacomo (ITA) CPK ”
77 THIÈRY Cyrille (SUI) SRA ”
78 * VENNER Quentin (BEL) WBD ”
79 PODLASKI Michal (POL) WIB ” 
80 * CONTER Ken (LUX) CCF ”
81 * EVANS Alexander (AUS) SEG ”
82 DURANTI Jalel (ITA) CPK ”
83 TRÆEN Torstein (NOR) UXT ”
84 DOWNEY Mark (IRL) EVO ”
85 KONWA Piotr (POL) WIB ” 
86 * SINSCHEK Nils (NED) DSU ”
87 * ANDERSEN Idar (NOR) UXT ”
88 REUTIMANN Matthias (SUI) SRA ”
89 PER David (SLO) ADR à 03’42”
90 * DAVIS Cole (USA) HBA à 03’54”
91 SCHLEGEL Michal (CZE) ELA à 03’59”
92 * OTRUBA Jakub (CZE) ELA ”
93 RAIBAUD Jimmy (FRA) ROA ”
94 JOURNIAUX Axel (FRA) TDE à 04’01”
95 BRYON Miguel (USA) AHB ”
96 WOLFE Benjamin (USA) AHB ”
97 * EGHOLM Jakob (DEN) HBA à 04’20”
98 * KATERBERG Ben (CAN) DSU ”
99 QUINIO Adrien (FRA) CCN ”
100 MAINARD Jerome (FRA) ROA ”
101 ORRICO Davide (ITA) VBG à 04’29”
102 KUEN Maximilian (AUT) VBG ”
103 OIEN Justin Alexander (USA) AHB à 04’31”
104 HENNESSY Jacob (GBR) DHB ”
105 VEYHE Torkil (DEN) RIW ”
106 * VAN BELLE Bas (NED) LPC ”
107 * ROSE-DAVIES Louis (GBR) DHB ”
108 KUKRLE Michael (CZE) ELA à 04’34”
109 KUMP Marko (SLO) ADR ”
110 PFRIMMER Arnaud (FRA) CCN à 04’54”
111 SHUMOV Nikolai (BLR) MCC à 04’58”
112 JORGENSEN Aaen Jonas (DEN) RIW à 05’06”
113 * HEINSCHKE Leon (GER) DSU à 05’08”
114 * ANTUNES Tiago (POR) SEG ”
115 * PIERANTOZZI Lucio (ITA) CPK à 06’05”
116 STROKAU Vasili (BLR) MCC à 06’37”
117 JOLIBERT Clément (FRA) AIX à 07’29”
118 MEYER Robin (FRA) AIX ”
119 BROCHNER NIELSEN Nicolai Philip (DEN) RIW à 07’46”
120 BACON Romain (FRA) CCN ”
121 MAGNUSSON Kim (SWE) RIW ”
122 RIVIERE David (FRA) LOU ”
123 * WACKER Ludvig Anton (DEN) DSU à 08’38”
124 * MARIÑO DOMINGUEZ Aaron (ESP) FRO ”
125 FLAKSIS Andzs (LAT) AHB à 08’54”
126 RHIM Brendan (USA) AHB à 08’58”
127 * WIRTGEN Luc (LUX) WBD à 12’50”
128 GEßNER Konrad (GER) LPC ”
129 NORIEGA GOMEZ Diego (ESP) FRO ”
130 * KULSET Sindre (NOR) UXT à 12’55”

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 KAMP Alexander (DEN) RIW les 405,9 km en 10h30’37” (moy. 38,619 km/h)
2 * LEKNESSUND Andreas (NOR) UXT à 07”
3 GOOSSENS Kobe (BEL) LOT à 11”
4 * GROVES Kaden (AUS) SEG à 22”
5 GATE Aaron (NZL) EVO à 24”
6 * VAN GILS Maxim (BEL) LOT à 25”
7 REKITA Szymon (POL) LPC à 26”
8 THALMANN Roland (SUI) VBG à 27”
9 * GALL Felix (AUT) DSU ”
10 * QUINN Sean (USA) HBA à 28”
11 * PRODHOMME Nicolas (FRA) CCF à 29”
12 * MERTENS Julian (BEL) LOT à 32”
13 OURSELIN Paul (FRA) TDE ”
14 HOELGAARD Markus (NOR) UXT ”
15 GRELLIER Fabien (FRA) TDE ”
16 ABRAHAMSEN Jonas (NOR) UXT ”
17 MORENO SALA Adrià (ESP) AIX ”
18 * MONIQUET Sylvain (BEL) WBD ”
19 * VERSCHAEVE Viktor (BEL) LOT ”
20 * SCHELLING Ide (NED) SEG ”
21 BUDIAK Anatolii (UKR) WIB ”
22 BURKE Jack (CAN) LPC à 43”
23 BÁRTA Jan (CZE) ELA à 49”
24 * BAGIOLI Andrea (ITA) CPK ”
25 SICARD Romain (FRA) TDE à 53”
26 PEARSON Daniel (GBR) DHB à 56”
27 GROŠELJ Žiga (SLO) ADR à 58”
28 CASTELLARNAU Florent (FRA) AIX à 01’02”
29 * ANDERSON Edward (USA) HBA à 01’29”
30 BANZER Gordian (SUI) VBG à 01’38”
31 * ALMEIDA João (POR) HBA à 01’50”
32 MARTINEZ JIMENEZ Ivan (ESP) FRO à 01’58”
33 * SWEENY Harrison (AUS) EVO à 02’06”
34 PATERSKI Maciej (POL) WIB à 02’28”
35 PUTT Tanner (USA) AHB à 02’39”
36 DOUBLE Paul (GBR) CPK à 02’47”
37 * ARENSMAN Thymen (NED) SEG à 02’56”
38 TONIATTI Andrea (ITA) CPK à 03’17”
39 KRIEGER Alexander (GER) LPC à 03’19”
40 SISR František (CZE) ELA à 03’28”
41 * CHAMPOUSSIN Clément (FRA) CCF à 03’52”
42 MAAS Jan (NED) LPC à 04’22”
43 * RONDEAU Fabien (FRA) ROA à 04’30”
44 * VERMAERKE Kevin (USA) HBA à 05’02”
45 LESTIDO REY Martin (ESP) FRO à 05’25”
46 ZAHÁLKA Matěj (CZE) ELA à 05’36”
47 JOLY Thomas (FRA) CCN à 05’41”
48 RAIBAUD Jimmy (FRA) ROA à 05’43”
49 * LÜSCHER Damian (SUI) SRA à 05’45”
50 * BRAYBROOKE Alexander (GBR) AIX à 06’11”
51 * VEREECKEN Thomas (BEL) LOT à 06’30”
52 * HUYS Laurens (BEL) LOT à 06’31”
53 KATRAŠNIK Gašper (SLO) ADR à 06’38”
54 CAMPISTROUS Romain (FRA) AIX à 07’03”
55 * KATERBERG Ben (CAN) DSU à 07’20”
56 PER David (SLO) ADR à 08’14”
57 * SCHMID Mauro (SUI) SRA à 08’36”
58 * RAUGEL Antoine (FRA) CCF à 08’37”
59 MAINARD Jerome (FRA) ROA à 08’42”
60 JOURNIAUX Axel (FRA) TDE à 08’49”
61 KUKRLE Michael (CZE) ELA à 08’59”
62 WOLFE Benjamin (USA) AHB à 09’15”
63 RUTKIEWICZ Marek (POL) WIB à 09’40”
64 * SINSCHEK Nils (NED) DSU à 09’44”
65 KUEN Maximilian (AUT) VBG à 10’02”
66 JOLIBERT Clément (FRA) AIX à 10’08”
67 SCHELLING Patrick (SUI) VBG à 10’14”
68 PFRIMMER Arnaud (FRA) CCN à 10’17”
69 * HEINSCHKE Leon (GER) DSU à 10’19”
70 * PESTIAUX Yann (BEL) WBD à 10’56”
71 STEWART Thomas (GBR) DHB à 10’59”
72 BAZHKOU Stanislau (BLR) MCC à 11’03”
73 THIÈRY Cyrille (SUI) SRA à 11’25”
74 OIEN Justin Alexander (USA) AHB ”
75 * MALLE Nicolas (FRA) LOU à 11’27”
76 * TASSET Marvin (BEL) WBD à 11’30”
77 * ROSE-DAVIES Louis (GBR) DHB à 11’39”
78 TRÆEN Torstein (NOR) UXT à 11’43”
79 * CONTER Ken (LUX) CCF ”
80 * VENNER Quentin (BEL) WBD à 11’56”
81 * ANTUNES Tiago (POR) SEG à 12’22”
82 SCHLEGEL Michal (CZE) ELA à 12’28”
83 CIESLIK Pawel (POL) WIB à 13’03”
84 RICHARDSON Alexandar (GBR) DHB à 13’04”
85 VINJEBO Emil Nygaard (DEN) RIW à 14’07”
86 LEMOINE Gaetan (FRA) LOU à 14’29”
87 BRYON Miguel (USA) AHB à 15’33”
88 * AVOINE Kévin (FRA) CCN à 15’35”
89 RHIM Brendan (USA) AHB à 15’51”
90 GARAVAGLIA Giacomo (ITA) CPK à 16’30”
91 RIVIERE David (FRA) LOU à 17’01”
92 * VERGER Simon (FRA) CCF à 17’16”
93 * HENRIO Ewen (FRA) LOU à 17’19”
94 * RAJOVIC Dusan (SRB) ADR à 17’40”
95 MAIKIN Roman (RUS) MCC à 18’31”
96 KONWA Piotr (POL) WIB ” 
97 MEYER Robin (FRA) AIX à 19’08”
98 * OTRUBA Jakub (CZE) ELA à 19’11”
99 KUMP Marko (SLO) ADR à 19’26”
100 HENNESSY Jacob (GBR) DHB à 19’32”
101 SHUMOV Nikolai (BLR) MCC à 19’59”
102 * DAVIS Cole (USA) HBA à 20’20”
103 REUTIMANN Matthias (SUI) SRA à 20’26”
104 JORGENSEN Aaen Jonas (DEN) RIW à 20’59”
105 * SALMON Martin Alexander (GER) DSU à 21’54”
106 DURANTI Jalel (ITA) CPK à 22’43”
107 BROCHNER NIELSEN Nicolai Philip (DEN) RIW à 22’54”
108 BACON Romain (FRA) CCN à 22’56”
109 * ANDERSEN Idar (NOR) UXT à 22’58”
110 VEYHE Torkil (DEN) RIW à 23’35”
111 PODLASKI Michal (POL) WIB à 24’15”
112 NORIEGA GOMEZ Diego (ESP) FRO à 24’22”
113 * EGHOLM Jakob (DEN) HBA à 25’12”
114 ORRICO Davide (ITA) VBG à 25’55”
115 * PIERANTOZZI Lucio (ITA) CPK à 25’58”
116 * LÜTOLF Yves (SUI) SRA à 25’59”
117 * EVANS Alexander (AUS) SEG à 26’08”
118 QUINIO Adrien (FRA) CCN à 26’54”
119 FLAKSIS Andzs (LAT) AHB à 28’04”
120 STROKAU Vasili (BLR) MCC à 29’13”
121 MAGNUSSON Kim (SWE) RIW à 29’15”
122 SOBAL Yauhen (BLR) MCC à 30’01”
123 DOWNEY Mark (IRL) EVO à 30’06”
124 * WIRTGEN Luc (LUX) WBD à 31’03”
125 * VAN BELLE Bas (NED) LPC à 31’14”
126 * MARIÑO DOMINGUEZ Aaron (ESP) FRO à 31’45”
127 * FONTAINE Emerson (BEL) WBD à 34’24”
128 * WACKER Ludvig Anton (DEN) DSU à 35’21”
129 * KULSET Sindre (NOR) UXT à 43’37”
130 GEßNER Konrad (GER) LPC à 44’49”