fot. Deceuninck - Quick Step

Podobnie jak po poprzednim monumencie, jakim był wyścig Mediolan – Sanremo, czas spojrzeć na ranking światowy, który znów sporo się zmienił. Najważniejsze wydają się być zmiany na podium oraz wyraźny spadek byłego mistrza świata.

Choć podobnie jak w poprzednich tygodniach w czołówce znajdują się jedynie najgłośniejsze nazwiska, punkty przyznawane za ostatnie z belgijskich wyścigów brukowanych mocno zmieniły układ sił. Co prawda na dwóch pierwszych miejscach wciąż znajdują się Julian Alaphilippe i Alejandro Valverde, lecz na trzecią pozycję, kosztem Primoza Roglica, wskoczył Tom Dumoulin. W czołowej “10” spory awans zanotował też Michael Matthews, który po kilku solidnych występach wskoczył na szóstą pozycję.

Niestety niepowodzenia w najważniejszych wyścigach po bruku odbiły się także na Gregu van Avermaecie. Lider ekipy CCC spadł bowiem o 3 miejsca i obecnie okupuje ósmą lokatę. Wyraźny spadek zanotował też Peter Sagan, który nie mogąc odnaleźć swojej optymalnej dyspozycji, wylądował na dopiero 18 lokacie.

Jeśli chodzi o najwięsze awanse w nowym zestawieniu, nie jest wielkim zaskoczeniem, że ogromny awans zanotował Alberto Bettiol. Włoch awansował boiem o aż 134 miejsca, wskakując na 70. pozycję. Do trzeciej dziesiątki wskoczył za to Mathieu van der Poel, który zanotował awans o 24 lokaty.

Najlepszym z Polaków wciąż jest Michał Kwiatkowski, który okupuje 19 miejsce.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments