fot. Astana

Ten sezon jak dotąd jest niezwykle udany dla Astany. W Itzulia Basque Country zespół ten celuje w kolejne zwycięstwa.

W tym sezonie kolarze Astany sięgnęli już po 21 zwycięstw, w tym w klasyfikacjach generalnych wyścigów etapowych. Skład na wyścigu dookoła Kraju Basków pozwala im spokojnie celować w klasyfikację generalną oraz zwycięstwa etapowe. Ion Izagirre w 2015, 2017 i 2018 zajął 3. miejsce w klasyfikacji łącznej wyścigu w Baskonii. W tym sezonie 30-letni kolarz triumfował w Volta a la Comunitat Valenciana oraz na ostatnim etapie Paryż-Nicea.

Alexey Lutsenko okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej Tour of Oman, wygrywając 3 etapy. Kazach triumfował także na 4. etapie Tirreno-Adriatico. Piąty odcinek „wyścigu Dwóch Mórz” wygrał Jakob Fuglsang. Duńczyk wcześniej sięgnął po zwycięstwo w Vuelta a Andalucia i był drugi w Strade Bianche.

Skład Astana Pro Team na Itzulia Basque Country jest niezwykle silny. Warto dodać, że jedynie Omar Fraile z siedmiu kolarzy nie ma na swoim koncie zwycięstwa w tym sezonie.

Skład Astana Pro Team na Itzulia Basque Country 2019: Jakob Fuglsang, Pello Bilbao, Omar Fraile, Gorka Izagirre, Ion Izagirre, Alexey Lutsenko, Luis Leon Sanchez.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments