Ekipa Lotto Soudal, podobnie jak w poprzednich latach, będzie chciała pokazać się z dobrej strony na wyścigu Ronde van Vlaanderen. Jednym z liderów zespołu powinien być Tim Wellens, który potwierdził swój udział w wyścigu.

Do tej pory Wellens w sezonie 2019 pokazywał się z naprawdę bardzo dobrej strony. Już w Hiszpanii Belg radził sobie znakomicie, odnosząc trzy zwycięstwa. Względem niedzielnego startu w De Ronde, najważniejsze wydaje się być jednak wysokie, 3 miejsce w Omloop Het Nieuwsblad. To pozwala wierzyć, że jeden z liderów ekipy Lotto Soudal powalczy o czołową pozycję w monumencie.

Po Tirreno – Adriatico wziąłem cztery dni wolnego, by odpocząć od roweru i dobrze się zregenerować. Ostatecznie zrezygnowaliśmy też ze startu w Volta a Catalunya, gdyż do klasyków lepiej przygotują mnie pojedyncze starty i dobry blok treningowy. We Flandrii postaram się powalczyć, lecz nie będzie to mój główny cel, dlatego też nie wykluczam pomocy kolegom

– powiedział Wellens.

Jak wiadomo, w De Ronde ekipa Lotto Soudal będzie też mogła liczyć na Tiesja Benoota, który w ostatnim czasie udowadnia swoją wysoką dyspozycję. Na trasie powinni pojawić się też Frederik Frison, Nikolas Maes, Lawrence Naesen i Brian van Goethem.