Foto: JOERI DE CONINCK

Quinn Simmons (USA) wygrał Grote Prijs A. Noyelle-Ieper, czyli Gent-Wevelgem dla juniorów.

Juniorska odsłona Gent – Wevelgem miała w tym roku 120 kilometrów. Pierwszy wyścig z cyklu Pucharu Narodów był rozgrywany wokół Ypres. Na młodych adeptów kolarstwa czekało kilka podjazdów, w tym brukowany Kemmelberg, z którym musieli zmierzyć się dwukrotnie.

W wyścigu startowała reprezentacja Polski w składzie: Michał Gałka, Radosław Frątczak, Kamil Ryszewski, Jakub Krzysztofiak, Adrian Marzec i Michał Jaskot.

Pierwszą dłuższą akcję zaprezentowali Antonio TIBERI (Wlochy) i Antonin CORVAISIER (Francja). Jednak już po Banerbergu (1300 metrów długości; średnie nachylenie 6,3 %) ta dwójka została doścignięta.

Zgodnie z oczekiwaniami podjazd Mont Kemmel – (2,5 km długości; średnie nachylenie 4,4%; 23% max) mocno naciągnął i podzielił peleton. 50 kilometrów przed metą na czoło wysunęła się dość ciekawa grupka. Jechali w niej: Audric LELEU (FCWB), Lars VAN RYCKEGHEM (Cycling Vlaanderen), Emil Schandorff IWERSEN  (Dania), Alekss KRASTS (Łotwa), Preben SYVERSEN (Norwegia), Kévin VAUQUELIN (Francja), Hjalmar KLYVER  (Szwecja), Magnus SHEFFIELD (USA), Dennis GRASVOLD (Norwegia) oraz Matus BANIAR (Słowacja). Drugi podjazd pod Banerberg spowodował, że ucieczka została doścignięta.

Po ostatniej dziś trudności, jaką był Monteberg (1000 m długości; średnie nachylenie 7,3%; 13% max.) na czele kręciła grupka około 30 kolarzy, w której znaleźli się: Tiberi, Piccolo, Zambanini (Włochy), Debruyne, Orins (Belgia), Skivild, Iwersen (Dania), Baudin, Corvaisier, Page, Toumire, Vauquelin (Francja), Ballerstedt, Brenner (Niemcy), Askey, Watson, Tulett (Wielka Brytania), Newmark (Irlandia), Leijnse, Van Veenendaal (Holandia), Grasvold, Loland (Norwegia), Murn, Jeretina (Słowenia), Arrieta, Rodriguez, Tercero (Hiszpania), Wallinder (Szwecja), Simmons, Lamperti, Jenkins (USA), Paulus (Cycling Vlaanderen), Marthe (FCWB), Huens (Hauts-de-France).

18 kilometrów przed metą z czołówki zaatakowali Askey (Wielka Brytania) i Simmons (USA). Dwójka mocno kręciła i wypracowała sobie 30 sekund przewagi na pięć kilometrów przed kreską.

Dwa kilometry przed metą skontrował Simmons i nie dał się już doścignąć. Drugi był Askey, a dwa kolejne miejsca także zajęli Brytyjczycy – Samuel Watson i Ben Tulett.

Wyniki:

1 SIMMONS Quinn USA les 120 km en 2:53:50 (Moy. 41; 119 km/h)
2 ASKEY Lewis GREAT BRITAIN 0:00:07
3 WATSON Samuel GREAT BRITAIN 0:00:27
4 TULETT Ben GREAT BRITAIN 0:00:36
5 LØLAND Sakarias Koller NORWAY 0:00:36
6 MARTHE Nicolas WALLONIE 0:00:36
7 PICCOLO Andrea ITALY 0:00:36
8 TIBERI Antonio ITALY 0:00:36
9 BALLERSTEDT Maurice GERMANY 0:00:36
10 ARRIETA LIZARRAGA Igor SPAIN 0:00:36
11 HUENS Axel HAUTS-DE-FRANCE 0:00:36
12 MURN Boštjan SLOVENIA 0:00:36
13 BRENNER Marco GERMANY 0:00:36
14 NEWMARK Finley IRELAND 0:00:36
15 RODRIGUEZ CANO Carlos SPAIN 0:00:36
16 ZAMBANINI Edoardo ITALY 0:00:36
17 PAGE Hugo FRANCE 0:00:36
18 LAMPERTI Luke USA 0:00:36
19 VAN VEENENDAAL Hidde NETHERLANDS 0:00:36
20 CORVAISIER Antonin FRANCE 0:00:36
21 SKIVILD Robin Juel DENMARK 0:00:36
22 DAHLBLOM Anton SWEDEN 0:00:36
23 VAUQUELIN Kévin FRANCE 0:00:36
24 TERCERO LOPEZ Fernando SPAIN 0:00:36
25 GRÅSVOLD Dennis NORWAY 0:00:36
26 DEBRUYNE Ramses BELGIUM 0:00:36
27 IWERSEN Emil Schandorff DENMARK 0:00:36
28 JENKINS Nolan USA 0:00:36
29 LEIJNSE Enzo NETHERLANDS 0:00:36
30 BAUDIN Alex FRANCE 0:00:41
31 TOUMIRE Hugo FRANCE 0:00:41
32 MAČEK Matic SLOVENIA 0:02:31
33 FRĄTCZAK Radosław POLAND 0:02:31 
34 STRELKOV Nikita RUSSIAN FEDERATION 0:02:31
35 PAULUS Milan CYCLING VLAANDEREN 0:02:31
36 RUBENIS Pauls LATVIA 0:02:31
37 HAYTER Leo GREAT BRITAIN 0:02:31
38 VAN HAMME Wout CYCLING VLAANDEREN 0:02:36
39 DE LIE Arnaud BELGIUM 0:02:54
40 DECLERCK Jelle CYCLING VLAANDEREN 0:02:54
41 LÜHRS Leslie GERMANY 0:02:57
42 VERBEECK Calvin BELGIUM 0:02:57
43 LECHANTRE Bastien HAUTS-DE-FRANCE 0:02:57
44 KLYVER Hjalmar SWEDEN 0:02:57
45 FUHRMANN DESIMPELAERE Victor DENMARK 0:02:57
46 BERCKMOES Jenno CYCLING VLAANDEREN 0:02:57
47 GASPARD Julien WALLONIE 0:02:57
48 VANDENBULCKE Alex BELGIUM 0:02:57
49 DEWEIRDT Siebe BELGIUM 0:02:57
50 OELKE Tim GERMANY 0:02:57
51 BETHENCOURT Mathieu HAUTS-DE-FRANCE 0:02:57
52 AVBELJ Blaž SLOVENIA 0:02:57
53 SHEFFIELD Magnus USA 0:02:57
54 GUDMESTAD Tord NORWAY 0:02:57
55 DHAEYE Enrico CYCLING VLAANDEREN 0:02:57
56 CALLAHAN Seth USA 0:02:57
57 VAN DER TUUK Axel NETHERLANDS 0:02:57
58 SYVERSEN Preben NORWAY 0:02:57
59 KRASTS Alekss LATVIA 0:02:57
60 LABBE Benjamin HAUTS-DE-FRANCE 0:02:57
61 KAZIS Daniels LATVIA 0:02:57
62 BUTREKHIN Yurii RUSSIAN FEDERATION 0:02:57
63 RYAN Will IRELAND 0:02:57
64 RYAN Archie IRELAND 0:02:57
65 ROOTKIN-GRAY Jack GREAT BRITAIN 0:02:57
66 KULAKOV Maksim RUSSIAN FEDERATION 0:02:57
67 GARRISON Michael USA 0:02:57
68 WILKSCH Hannes GERMANY 0:02:57
69 VAN RYCKEGHEM Lars CYCLING VLAANDEREN 0:02:57
70 TREIMUTH Henri ESTONIA 0:02:57
71 JASKOT Michał POLAND 0:02:57 
72 RUSHBY Max GREAT BRITAIN 0:02:57
73 GUSEV Iakov RUSSIAN FEDERATION 0:02:57
74 BANIAR Matúš SLOVAKIA 0:02:57
75 LELEU Audric WALLONIE 0:03:07
76 LOVIDIUS Edvin SWEDEN 0:06:57
77 DELLA LUNGA Francesco ITALY 0:06:57
78 JOHANSSON Oskar Myrestøl NORWAY 0:06:57
79 WALLINDER Wincent SWEDEN 0:06:57
80 KURITS Joonas ESTONIA 0:06:57
81 VOOL Toomas ESTONIA 0:06:57
82 LOOTUS Stefan ESTONIA 0:06:57
83 HEßMANN Michel GERMANY 0:06:57
84 MINY Gilles LUXEMBOURG 0:06:57
85 JERETINA Marko SLOVENIA 0:07:03
86 ORINS Robin BELGIUM 0:09:22
87 KRYSZTOFIAK Jakub POLAND 0:11:19 
88 MICHOTTE Joé LUXEMBOURG 0:11:19
89 VERNERSSON Lukas SWEDEN 0:11:19
90 BAJORFI Ádám HUNGARY 0:13:28
91 LALEU Timothée HAUTS-DE-FRANCE 0:13:58

Abandons :
BALESTRA Lorenzo ITALY
GOZZI Tommaso ITALY
HERTZ Benjamin DENMARK
NJOR Marckus DENMARK
HEINE Oliver DENMARK
MIRZOJEV Artjom ESTONIA
KARPENKO Gleb ESTONIA
PAGNIER Louka FRANCE
TOMKA Boáz HUNGARY
SÁNTA Ármin Konrád HUNGARY
FÁBIÁN Csongor HUNGARY
GOHÉR Mihály HUNGARY
SMITH Mark IRELAND
MORIARTY Tom IRELAND
DONLEY Shay IRELAND
KOGUT Oded ISRAEL
NIMROD Riva ISRAEL
CANTOR Netanel ISRAEL
ERAN Gil ISRAEL
PERETS Tomer ISRAEL
NAGEL Ido ISRAEL
STRELIS Eduards LATVIA
BELOHVOSCIKS Kristians LATVIA
ANDERSONS Roberts LATVIA
BETTENDORFF Loïc LUXEMBOURG
GLOESENER Jacques LUXEMBOURG
JENTGEN Jérôme LUXEMBOURG
PAQUET Tom LUXEMBOURG
VAN UDEN Casper NETHERLANDS
KOOIJ Olav NETHERLANDS
DEL GROSSO Bodi NETHERLANDS
FINNESAND Fredrik Gjesteland NORWAY
GAŁKA Michal POLAND 
RYSZEWSKI Kamil POLAND 
MARZEC Adrian POLAND 
LAUSHKIN Lev RUSSIAN FEDERATION
HODÁS Jakub SLOVAKIA
GAJDULA Marek SLOVAKIA
ZELINA Andrej SLOVAKIA
ROVDER Pavol SLOVAKIA
SIKORA Dávid SLOVAKIA
GLIVAR Gal SLOVENIA
COLNAR Aljaž SLOVENIA
GARCIA PIERNA Raul SPAIN
AYUSO PESQUERA Juan SPAIN
ISASA LARRAÑAGA Xabier SPAIN
MOUREAU Axel SWEDEN
VAN RILLAERT Dayan WALLONIE
ECCLI Cyrian WALLONIE
GOEBEERT Théo WALLONIE
MOREAUX Clément HAUTS-DE-FRANCE