fot. Volta a Catalunya 2019

W dniach 25-31 marca zostanie rozegrany wyścig rangi World Tour – Volta a Catalunya. Wystartuje w nim trzech Polaków, a także wiele innych gwiazd światowego peletonu.

W ściganiu dookoła Katalonii Polskę będą reprezentowali: Rafał Majka (BORA-hansgrohe), Łukasz Owsian (CCC) oraz Alan Banaszek (Caja Rural – Seguros RGA).

Na gwiazdorską obsadę składają się m.in.: mistrz świata i obrońca tytułu Alejandro Valverde (Movistar), czterokrotny zwycięzca Tour de France Chris Froome (Team Sky), zwycięzca hiszpańskiej Vuelty Simon Yates (Mitchelton-Scott), zwycięzca Il Lombardii i etapów w wielkich tourach Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), zwycięzca hiszpańskiej Vuelty i Giro d’Italia Nairo Quintana (Movistar) czy świeżo upieczony zwycięzca Paryż-Nicea Egan Bernal (Team Sky).

O ostatecznej klasyfikacji generalnej zdecydują etapy trzeci i czwarty z metą na podjazdach Valter 2000 i La Molina. W Volta a Catalunyi nie ma jazdy indywidualnej na czas – ani indywidualnej, ani drużynowej.

Movistar Team

1 VALVERDE BELMONTE Alejandro Hiszpania
2 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander Kolumbia
3 CARAPAZ Richard Ekwador
4 VERONA QUINTANILLA Carlos Hiszpania
5 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey Kostaryka
6 ERVITI Imanol Hiszpania
7 SOLER GIMENEZ Marc Hiszpania

Deceuninck – Quick Step

11 MAS NICOLAU Enric Hiszpania
12 HODEG CHAGUI Álvaro José Kolumbia
13 KNOX James Wielka Brytania
14 DEVENYNS Dries Belgia
15 CAPECCHI Eros Włochy
16 SABATINI Fabio Włochy
17 VAKOC Petr Czechy

Team Sky

21 FROOME Christopher Wielka Brytania
22 BERNAL GOMEZ Egan Arley Kolumbia
23 SOSA CUERVO Ivan Ramiro Kolumbia
24 SIVAKOV Pavel Rosja
25 NARVAEZ PRADO Jhonnatan Ekwador
26 HENAO GOMEZ Sebastian Kolumbia
27 KNEES Christian Niemcy

BORA-hansgrohe

31 SCHACHMANN Maximilian Niemcy
32 FORMOLO Davide Włochy
33   MAJKA Rafal Polska
34 BASKA Erik Słowacja
35 MÜHLBERGER Gregor Austria
36 MCCARTHY Jay Australia
37 SCHILLINGER Andreas Niemcy

Mitchelton-Scott

41 YATES Simon Wielka Brytania
42 IMPEY Daryl RPA
43 YATES Adam Wielka Brytania
44 SMITH Dion Nowa Zelandia
45 ALBASINI Michael Szwajcaria
46 GRMAY Tsgabu Gebremaryam Etiopia
47 CHAVES RUBIO Johan Esteban Kolumbia

Astana

51 LÓPEZ MORENO Miguel Ángel Kolumbia
52 BILBAO LÓPEZ DE ARMENTIA Pello Hiszpania
53 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi Erytrea
54 VILLELLA Davide Włochy
55 ZEITS Andrey Kazachstan
56 CONTRERAS PINZON Rodrigo Kolumbia
57 GREGAARD WILSLY Jonas Dania

Bahrain-Merida

61 CARUSO Damiano Włochy
62 PERNSTEINER Hermann Austria
63 BOLE Grega Słowenia
64 GAROSIO Andrea Włochy
65 BAUHAUS Phil Niemcy
66 NIBALI Antonio Włochy
67 AGNOLI Valerio Włochy

Team Sunweb

71 MATTHEWS Michael Australia
72 KELDERMAN Wilco Holandia
73 POWER Robert Australia
74 HAMILTON Chris Australia
75 BAKELANTS Jan Belgia
76 STORER Michael Australia
77 KÄMNA Lennard Niemcy

Jumbo-Visma

81 KRUIJSWIJK Steven Holandia
82 TOLHOEK Antwan Holandia
83 KUSS Sepp Stany Zjednoczone
84 DE TIER Floris Belgia
85 LEEZER Tom Holandia
86 HOFSTEDE Lennard Holandia
87 LINDEMAN Bertjan Holandia

AG2R La Mondiale

91 BARDET Romain France
92 GALLOPIN Tony France
93 BIDARD François France
94 GOUGEARD Alexis France
95 BOUCHARD Geoffrey France
96 DOMONT Axel France
97 GASTAUER Ben Luxembourg

UAE Team Emirates

101 MARTIN Daniel Irlandia
102 RIABUSHENKO Aliaksandr Białoruś
103 OLIVEIRA Rui Portugalia
104 RAVASI Edward Włochy
105 PETILLI Simone Włochy
106 MUNOZ LANCEROS Christian Camilo Kolumbia
107 SUTHERLAND Rory Australia

Trek-Segafredo

111 PORTE Richie Australia
112 CICCONE Giulio Włochy
113 GOGL Michael Austria
114 STETINA Peter Stany Zjednoczone
115 EG Niklas Dania
116 PANTANO GOMEZ Jarlinson Kolumbia
117 CLARKE William Australia

Groupama-FDJ

121 PINOT Thibaut France
122 REICHENBACH Sébastien Switzerland
123 LUDVIGSSON Tobias Sweden
124 FRANKINY Kilian Switzerland
125 MORABITO Steve Switzerland
126 DUCHESNE Antoine Canada
127 VAUGRENARD Benoît France

Lotto-Soudal

131 VANENDERT Jelle Belgium
132 LAMBRECHT Bjorg Belgium
133 DE GENDT Thomas Belgium
134 MONFORT Maxime Belgium
135 MERTZ Rémy Belgium
136 ARMEE Sander Belgium
137 VANHOUCKE Harm Belgium

EF Education First-Drapac

141 WOODS Michael Kanda
142 VAN GARDEREN Tejay Stany Zjednoczone
143 CARTHY Hugh Wielka Brytania
144 KANGERT Tanel Estonia
145 CAICEDO CEPEDA Jonathan Klever Ekwador
146 DOMBROWSKI Joseph Lloyd Stany Zjednoczone
147 BROWN Nathan Stany Zjednoczone

Katusha-Alpecin

151 HAAS Nathan Australia
152 ZAKARIN Ilnur Russia
153 SPILAK Simon Slovenia
154 NAVARRO GARCIA Daniel Spain
155 CRAS Steff Belgium
156 FABBRO Matteo Italy
157 KOCHETKOV Pavel Russia

Dimension Data

161 GASPAROTTO Enrico Italy
162 MÄDER Gino Switzerland
163 GIBBONS Ryan South Africa
164 O’CONNOR Ben Alexander Australia
165 GHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel Eritrea
166 WYSS Danilo Switzerland
167 JANSE VAN RENSBURG Jacques South Africa

CCC Team

171 BEVIN Patrick New Zealand
172 CERNY Josef Czech Republic
173 ZOIDL Riccardo Austria
174   OWSIAN Lukasz Poland
175 ROSSKOPF Joey United States
176 GESCHKE Simon Germany
177 TEN DAM Laurens Netherlands

BURGOS-BH

181 VILELA Ricardo Portugal
182 MADRAZO Ángel Spain
183 RUBIO HERNANDEZ Diego Spain
184 FERNANDES José Portugal
185 CABEDO Oscar Spain
186 MITRI James New Zealand
187 CUBERO GALVEZ Jorge Spain

CAJA RURAL – SEGUROS RGA

191 GONCALVES DOMINGOS Andre Maciel Portugal
192   BANASZEK Alan Poland
193 RODRÍGUEZ MARTIN Cristian Spain
194 SERRANO Gonzalo Spain
195 CUADROS MORATA Alvaro Spain
196 SOTO MARTINEZ Nelson Andres Colombia
197 MORA VEDRI Sebastian Spain

Cofidis

201 HERRADA LOPEZ Jesús Spain
202 HOFSTETTER Hugo France
203 HANSEN Jesper Denmark
204 HERRADA LOPEZ José Spain
205 BERHANE TEWELDEMEDHIN Natnael Eritrea
206 MATE MARDONES Luis Angel Spain
207 ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin Colombia

Euskadi Basque Country-Murias

211 BARCELÓ ARAGÓN Fernando Spain
212 BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel Basque Country
213 BRAVO OIARBIDE Garikoitz Basque Country
214 RODRIGUEZ GARAIKOETXEA Óscar Spain
215 ARISTI GARDOKI Mikel Basque Country
216 ITURRIA SEGUROLA Mikel Basque Country
217 SAMITIER SAMITIER Sergio Spain

Roompot-Charles

221 WEENING Pieter Netherlands
222 DUYN Huub Netherlands
223 RIESEBEEK Oscar Netherlands
224 VAN DER LIJKE Nick Netherlands
225 LAMMERTINK Maurits Netherlands
226 DE WITTE Mathias Belgium
227 LIVYNS Arjen Belgium

Team Arkea-Samsic

231 GREIPEL André Germany
232 BARGUIL Warren France
233 DELAPLACE Anthony France
234 LEDANOIS Kevin France
235 FEILLU Brice France
236 VACHON Florian France
237 MOINARD Amaël France

Wanty Groupe Gobert

241 MARTIN Guillaume France
242 MEURISSE Xandro Belgium
243 DEGAND Thomas Belgium
244 EIKING Odd Christian Norway
245 DOUBEY Fabien France
246 MINNAARD Marco Netherlands
247 DE CLERCQ Bart Belgium