W dniach 25-31 marca zostanie rozegrany wyścig rangi World Tour – Volta a Catalunya. Wystartuje w nim trzech Polaków, a także wiele innych gwiazd światowego peletonu.
W ściganiu dookoła Katalonii Polskę będą reprezentowali: Rafał Majka (BORA-hansgrohe), Łukasz Owsian (CCC) oraz Alan Banaszek (Caja Rural – Seguros RGA).
Na gwiazdorską obsadę składają się m.in.: mistrz świata i obrońca tytułu Alejandro Valverde (Movistar), czterokrotny zwycięzca Tour de France Chris Froome (Team Sky), zwycięzca hiszpańskiej Vuelty Simon Yates (Mitchelton-Scott), zwycięzca Il Lombardii i etapów w wielkich tourach Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), zwycięzca hiszpańskiej Vuelty i Giro d’Italia Nairo Quintana (Movistar) czy świeżo upieczony zwycięzca Paryż-Nicea Egan Bernal (Team Sky).
O ostatecznej klasyfikacji generalnej zdecydują etapy trzeci i czwarty z metą na podjazdach Valter 2000 i La Molina. W Volta a Catalunyi nie ma jazdy indywidualnej na czas – ani indywidualnej, ani drużynowej.
Movistar Team
1 | VALVERDE BELMONTE Alejandro | Hiszpania | |
2 | QUINTANA ROJAS Nairo Alexander | Kolumbia | |
3 | CARAPAZ Richard | Ekwador | |
4 | VERONA QUINTANILLA Carlos | Hiszpania | |
5 | AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey | Kostaryka | |
6 | ERVITI Imanol | Hiszpania | |
7 | SOLER GIMENEZ Marc | Hiszpania |
Deceuninck – Quick Step
11 | MAS NICOLAU Enric | Hiszpania | |
12 | HODEG CHAGUI Álvaro José | Kolumbia | |
13 | KNOX James | Wielka Brytania | |
14 | DEVENYNS Dries | Belgia | |
15 | CAPECCHI Eros | Włochy | |
16 | SABATINI Fabio | Włochy | |
17 | VAKOC Petr | Czechy |
Team Sky
21 | FROOME Christopher | Wielka Brytania | |
22 | BERNAL GOMEZ Egan Arley | Kolumbia | |
23 | SOSA CUERVO Ivan Ramiro | Kolumbia | |
24 | SIVAKOV Pavel | Rosja | |
25 | NARVAEZ PRADO Jhonnatan | Ekwador | |
26 | HENAO GOMEZ Sebastian | Kolumbia | |
27 | KNEES Christian | Niemcy |
BORA-hansgrohe
31 | SCHACHMANN Maximilian | Niemcy | |
32 | FORMOLO Davide | Włochy | |
33 | MAJKA Rafal | Polska | |
34 | BASKA Erik | Słowacja | |
35 | MÜHLBERGER Gregor | Austria | |
36 | MCCARTHY Jay | Australia | |
37 | SCHILLINGER Andreas | Niemcy |
Mitchelton-Scott
41 | YATES Simon | Wielka Brytania | |
42 | IMPEY Daryl | RPA | |
43 | YATES Adam | Wielka Brytania | |
44 | SMITH Dion | Nowa Zelandia | |
45 | ALBASINI Michael | Szwajcaria | |
46 | GRMAY Tsgabu Gebremaryam | Etiopia | |
47 | CHAVES RUBIO Johan Esteban | Kolumbia |
Astana
51 | LÓPEZ MORENO Miguel Ángel | Kolumbia | |
52 | BILBAO LÓPEZ DE ARMENTIA Pello | Hiszpania | |
53 | KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi | Erytrea | |
54 | VILLELLA Davide | Włochy | |
55 | ZEITS Andrey | Kazachstan | |
56 | CONTRERAS PINZON Rodrigo | Kolumbia | |
57 | GREGAARD WILSLY Jonas | Dania |
Bahrain-Merida
61 | CARUSO Damiano | Włochy | |
62 | PERNSTEINER Hermann | Austria | |
63 | BOLE Grega | Słowenia | |
64 | GAROSIO Andrea | Włochy | |
65 | BAUHAUS Phil | Niemcy | |
66 | NIBALI Antonio | Włochy | |
67 | AGNOLI Valerio | Włochy |
Team Sunweb
71 | MATTHEWS Michael | Australia | |
72 | KELDERMAN Wilco | Holandia | |
73 | POWER Robert | Australia | |
74 | HAMILTON Chris | Australia | |
75 | BAKELANTS Jan | Belgia | |
76 | STORER Michael | Australia | |
77 | KÄMNA Lennard | Niemcy |
Jumbo-Visma
81 | KRUIJSWIJK Steven | Holandia | |
82 | TOLHOEK Antwan | Holandia | |
83 | KUSS Sepp | Stany Zjednoczone | |
84 | DE TIER Floris | Belgia | |
85 | LEEZER Tom | Holandia | |
86 | HOFSTEDE Lennard | Holandia | |
87 | LINDEMAN Bertjan | Holandia |
AG2R La Mondiale
91 | BARDET Romain | France | |
92 | GALLOPIN Tony | France | |
93 | BIDARD François | France | |
94 | GOUGEARD Alexis | France | |
95 | BOUCHARD Geoffrey | France | |
96 | DOMONT Axel | France | |
97 | GASTAUER Ben | Luxembourg |
UAE Team Emirates
101 | MARTIN Daniel | Irlandia | |
102 | RIABUSHENKO Aliaksandr | Białoruś | |
103 | OLIVEIRA Rui | Portugalia | |
104 | RAVASI Edward | Włochy | |
105 | PETILLI Simone | Włochy | |
106 | MUNOZ LANCEROS Christian Camilo | Kolumbia | |
107 | SUTHERLAND Rory | Australia |
Trek-Segafredo
111 | PORTE Richie | Australia | |
112 | CICCONE Giulio | Włochy | |
113 | GOGL Michael | Austria | |
114 | STETINA Peter | Stany Zjednoczone | |
115 | EG Niklas | Dania | |
116 | PANTANO GOMEZ Jarlinson | Kolumbia | |
117 | CLARKE William | Australia |
Groupama-FDJ
121 | PINOT Thibaut | France | |
122 | REICHENBACH Sébastien | Switzerland | |
123 | LUDVIGSSON Tobias | Sweden | |
124 | FRANKINY Kilian | Switzerland | |
125 | MORABITO Steve | Switzerland | |
126 | DUCHESNE Antoine | Canada | |
127 | VAUGRENARD Benoît | France |
Lotto-Soudal
131 | VANENDERT Jelle | Belgium | |
132 | LAMBRECHT Bjorg | Belgium | |
133 | DE GENDT Thomas | Belgium | |
134 | MONFORT Maxime | Belgium | |
135 | MERTZ Rémy | Belgium | |
136 | ARMEE Sander | Belgium | |
137 | VANHOUCKE Harm | Belgium |
EF Education First-Drapac
141 | WOODS Michael | Kanda | |
142 | VAN GARDEREN Tejay | Stany Zjednoczone | |
143 | CARTHY Hugh | Wielka Brytania | |
144 | KANGERT Tanel | Estonia | |
145 | CAICEDO CEPEDA Jonathan Klever | Ekwador | |
146 | DOMBROWSKI Joseph Lloyd | Stany Zjednoczone | |
147 | BROWN Nathan | Stany Zjednoczone |
Katusha-Alpecin
151 | HAAS Nathan | Australia | |
152 | ZAKARIN Ilnur | Russia | |
153 | SPILAK Simon | Slovenia | |
154 | NAVARRO GARCIA Daniel | Spain | |
155 | CRAS Steff | Belgium | |
156 | FABBRO Matteo | Italy | |
157 | KOCHETKOV Pavel | Russia |
Dimension Data
161 | GASPAROTTO Enrico | Italy | |
162 | MÄDER Gino | Switzerland | |
163 | GIBBONS Ryan | South Africa | |
164 | O’CONNOR Ben Alexander | Australia | |
165 | GHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel | Eritrea | |
166 | WYSS Danilo | Switzerland | |
167 | JANSE VAN RENSBURG Jacques | South Africa |
CCC Team
171 | BEVIN Patrick | New Zealand | |
172 | CERNY Josef | Czech Republic | |
173 | ZOIDL Riccardo | Austria | |
174 | OWSIAN Lukasz | Poland | |
175 | ROSSKOPF Joey | United States | |
176 | GESCHKE Simon | Germany | |
177 | TEN DAM Laurens | Netherlands |
BURGOS-BH
181 | VILELA Ricardo | Portugal | |
182 | MADRAZO Ángel | Spain | |
183 | RUBIO HERNANDEZ Diego | Spain | |
184 | FERNANDES José | Portugal | |
185 | CABEDO Oscar | Spain | |
186 | MITRI James | New Zealand | |
187 | CUBERO GALVEZ Jorge | Spain |
CAJA RURAL – SEGUROS RGA
191 | GONCALVES DOMINGOS Andre Maciel | Portugal | |
192 | BANASZEK Alan | Poland | |
193 | RODRÍGUEZ MARTIN Cristian | Spain | |
194 | SERRANO Gonzalo | Spain | |
195 | CUADROS MORATA Alvaro | Spain | |
196 | SOTO MARTINEZ Nelson Andres | Colombia | |
197 | MORA VEDRI Sebastian | Spain |
Cofidis
201 | HERRADA LOPEZ Jesús | Spain | |
202 | HOFSTETTER Hugo | France | |
203 | HANSEN Jesper | Denmark | |
204 | HERRADA LOPEZ José | Spain | |
205 | BERHANE TEWELDEMEDHIN Natnael | Eritrea | |
206 | MATE MARDONES Luis Angel | Spain | |
207 | ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin | Colombia |
Euskadi Basque Country-Murias
211 | BARCELÓ ARAGÓN Fernando | Spain | |
212 | BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel | Basque Country | |
213 | BRAVO OIARBIDE Garikoitz | Basque Country | |
214 | RODRIGUEZ GARAIKOETXEA Óscar | Spain | |
215 | ARISTI GARDOKI Mikel | Basque Country | |
216 | ITURRIA SEGUROLA Mikel | Basque Country | |
217 | SAMITIER SAMITIER Sergio | Spain |
Roompot-Charles
221 | WEENING Pieter | Netherlands | |
222 | DUYN Huub | Netherlands | |
223 | RIESEBEEK Oscar | Netherlands | |
224 | VAN DER LIJKE Nick | Netherlands | |
225 | LAMMERTINK Maurits | Netherlands | |
226 | DE WITTE Mathias | Belgium | |
227 | LIVYNS Arjen | Belgium |
Team Arkea-Samsic
231 | GREIPEL André | Germany | |
232 | BARGUIL Warren | France | |
233 | DELAPLACE Anthony | France | |
234 | LEDANOIS Kevin | France | |
235 | FEILLU Brice | France | |
236 | VACHON Florian | France | |
237 | MOINARD Amaël | France |
Wanty Groupe Gobert
241 | MARTIN Guillaume | France | |
242 | MEURISSE Xandro | Belgium | |
243 | DEGAND Thomas | Belgium | |
244 | EIKING Odd Christian | Norway | |
245 | DOUBEY Fabien | France | |
246 | MINNAARD Marco | Netherlands | |
247 | DE CLERCQ Bart | Belgium |