Fot. UEC

Już w sierpniu najlepsi zawodnicy i najlepsze zawodniczki na starym kontynencie zmierzą się w walce o tytuły mistrzowskie. Dziś dowiedzieliśmy się jakie nowinki przygotowano na sierpniową imprezę w sercu Holandii.

Jak zapowiadano już jakiś czas temu, organizatorzy imprezy postanowili postawić na połączenie rywalizacji kobiet i mężczyzn. Dzięki temu, po raz pierwszy w historii, kibice będą mogli emocjonować się rywalizacją w mieszanej drużynowej jeździe na czas. W rywalizacji indywidualnej ważny wydaje się być fakt, że trasa wszystkich wyścigów prowadzić będzie nie tylko po wietrznej okolicy, ale także brukach.

Co ważne, zapowiedziano też jak rywalizacja w mikscie będzie miała wyglądać. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, na starcie pojawi się trójka mężczyzn oraz trzy kobiety. Wszystko rozegra się na typowych dla kolarstwa rundach. Pierwszą z nich przejadą Panowie, którzy potem “przekażą pałeczkę” Paniom, które także przejadą jedno kółko. Na obu okrązeniach liczył się będzie czas drugiego zawodnika bądź zawodniczki. Co oczywiste, rywalizacja będzie miała charakter międzypaństwowy.

Dodatkowo, zgodnie z informacjami podawanymi przez ambasadorów mistrzostw – Laurensa Ten Dama i Nikiego Terpstrę – na trasie wyścigów ze startu wspólnego nie zabraknie odcinków brukowych. Co prawda wyścigi są jeszcze w trakcie planowania, lecz możemy być pewni, że rywalizacja będzie więcej niż ciekawa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments