Foto: Team Sunweb

Cees Bol (Sunweb) był najszybszy na trasie belgijskiego klasyku. Jedenaste miejsce wywalczył Szymon Sajnok (CCC Team).

Już po raz 74. stanęli na starcie kolarze rywalizujący o zwycięstwo w Danilith Nokere Koerse. Łącznie do przejechania mieli prawie 196 kilometrów, a głównymi przeszkodami były krótkie podjazdy oraz 21 sektorów bruku.

Na liście startowej mieliśmy między innymi CCC Team w składzie: Paweł Bernas, Josef Černý, Kamil Gradek, Jonas Koch, Jakub Mareczko, Łukasz Owsian i Szymon Sajnok.

W pierwszą ucieczkę zabrali się: Mattia Viel (Androni Giocattoli – Sidermec), Otto Vergaerde (Corendon – Circus), Axel Journiaux (Direct Energie), Yoann Offredo (Wanty – Groupe Gobert) i David Boucher (Tarteletto – Isorex). Dość szybko harcownicy wypracowali sobie ponad cztery minuty przewagi.

Każdy z kolejnych sektorów bruku powodował, że peleton mocno się naciągał. Nie obyło się także niestety bez kraks. Na 30 kilometrów przed metą w ucieczce zostali tylko Vergaerde, Offredo i Boucher, a ich przewaga wynosiła tylko około 30 sekund.

25 kilometrów przed metą ucieczka przeszła do historii, ale oczywiście od razu pojawiły się ataki. Próbował Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step), ale młody Belg szybko musiał odpuścić. Kilka kilometrów na czele kręcili dwa Francuzi: Clément Carisey (Israel Cycling Academy) i Clément Russo (Team Arkéa Samsic), ale wszystko zjechało się na sektorze bruku Lange Aststraat.

1800-metrowy sektor Huisepontweg spowodował, że duża grupa bardzo mocno się naciągnęła, a do mety zostawało już tylko 6 kilometrów. W czołówce mocno kręcił Kamil Gradek (CCC Team), który dyktował tempo przy wjeździe na ostatnie dwa kilometry.

Tradycyjnie o zwycięstwie zadecydował trudny finisz po bruku. Niestety doszło do sporej kraksy, w której ucierpiał Mathieu van der Poel (Corendon – Circus). Najszybszy okazał się Cees Bol (Sunweb), który pokonał Pascala Ackermanna (BORA-hansgrohe). Trzeci był Jasper Philipsen (UAE Team Emirates).

Wyniki:

1 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 4:32:37
2 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
3 Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates 0:00:00
4 Boy Van Poppel (Ned) Roompot – Charles 0:00:00
5 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
6 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:00
7 Justin Jules (Fra) Wallonie Bruxelles 0:00:00
8 Bram Welten (Ned) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
9 Jens Debusschere (Bel) Team Katusha Alpecin 0:00:00
10 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal 0:00:00
11 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:00:00
12 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:00:00
13 Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal 0:00:00
14 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:05
15 André Carvalho (Por) Hagens Berman Axeon 0:00:05
16 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:06
17 Arjen Livyns (Bel) Roompot – Charles 0:00:08
18 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:21
19 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:00:23
20 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:23
21 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy 0:00:23
22 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:23
23 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 0:00:25
24 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:00:25
25 Boris Vallée (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:25
26 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:00:33
27 Mathias De Witte (Bel) Roompot – Charles 0:00:33
28 Rémy Mertz (Bel) Lotto Soudal 0:00:33
29 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:40
30 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team 0:00:40
31 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:00:40
32 Niels De Rooze (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:40
33 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:44
34 Christian Knees (GER) Team Sky 0:00:44
35 Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:46
36 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:46
37 Benoît Jarrier (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:46
38 Franck Bonnamour (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:46
39 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:00:46
40 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:00:52
41 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:00:52
42 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:00:54
43 Mikkel Bjerg (Den) Hagens Berman Axeon 0:00:54
44 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:56
45 Florian Sénéchal (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:00:56
46 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:56
47 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:00:59
48 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:01:01
49 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:01:01
50 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team 0:01:01
51 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:03
52 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:01:03
53 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles 0:01:03
54 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:01:03
55 Pim Ligthart (Ned) Direct Energie 0:01:03
56 Lars Boom (Ned) Roompot – Charles 0:01:11
57 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:01:11
58 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence 0:01:11
59 Zico Waeytens (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:01:11
60 Damien Touzé (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:11
61 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:01:11
62 Ian Garrison (USA) Hagens Berman Axeon 0:01:11
63 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:01:18
64 Pieter Serry (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:01:21
65 Christopher Lawless (GBr) Team Sky 0:01:23
66 Bert De Backer (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:01:29
67 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky 0:01:31
68 Joan Bou Company (Esp) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:01:35
69 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:35
70 Mathias Norsgaard Jørgensen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:01:36
71 None None (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:01:36
72 Jordi Van Dingenen (Bel) Tarteletto – Isorex 0:01:36
73 Aimé De Gendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:01:40
74 Maikel Zijlaard (Ned) Hagens Berman Axeon 0:01:40
75 Paweł Bernas (Pol) CCC Team 0:01:40
76 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:43
77 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:01:43
78 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal 0:01:43
79 Kamil Gradek (Pol) CCC Team 0:01:46
80 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:01:48
81 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:01:52
82 Julien Van Den Brande (Bel) Tarteletto – Isorex 0:01:52
83 Jonas Koch (GER) CCC Team 0:01:53
84 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:01:55
85 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:01:56
86 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie 0:02:03
87 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:02:03
88 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:02:03
89 Alvaro José Hodeg Chagui (Col) Deceuninck – Quick Step 0:02:05
90 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha Alpecin 0:02:12
91 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Charles 0:02:34
92 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:02:34
93 Nicolai Philip Brochner Nielsen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:03:15
94 Harry Tanfield (GBr) Team Katusha Alpecin 0:03:17
95 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:03:24
96 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence 0:03:25
97 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:03:27
98 Lukas Spengler (SUI) Wallonie Bruxelles 0:03:27
99 Imerio Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:03:27
100 Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles 0:03:27
101 Adrien Garel (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:03:27
102 Clément Russo (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:03:33
103 Sondre Holst Enger (Nor) Israel Cycling Academy 0:03:33
104 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:03:33
105 Jonas Aaen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:03:33
106 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence 0:03:33
107 Tobias Mørch Kongstad (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:03:33
108 Clément Carisey (Fra) Israel Cycling Academy 0:03:33
109 Stijn Steels (Bel) Roompot – Charles 0:03:33
110 Robbe Ghys (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:03:33
111 Jimmy Janssens (Bel) Corendon – Circus 0:04:19
112 Maxime Vantomme (Bel) Tarteletto – Isorex 0:04:19
113 Jelle Mannaerts (Bel) Tarteletto – Isorex 0:05:41
114 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:05:47
115 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles 0:05:47
116 Marco Mathis (GER) Cofidis Solutions Crédits 0:05:47
117 William Clarke (Aus) Trek – Segafredo 0:05:54
118 Jonathan Brown (USA) Hagens Berman Axeon 0:05:54
119 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:06:08
120 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:06:08
121 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:06:26
122 David Boucher (Bel) Tarteletto – Isorex 0:06:40
123 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:07:20
124 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:07:29
125 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:08:04
126 Stijn Devolder (Bel) Corendon – Circus 0:08:04
127 Filippo Fortin (Ita) Cofidis Solutions Crédits 0:08:04
128 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:08:04
129 Michael Rice (Aus) Hagens Berman Axeon 0:08:04
130 Otto Vergaerde (Bel) Corendon – Circus 0:08:04
131 Rasmus Bøgh Wallin (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:08:53
132 Ludwig De Winter (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:08:53
133 Nathan Haas (Aus) Team Katusha Alpecin 0:08:53
134 Maxime Cam (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:08:53
135 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:08:53
136 Davide Martinelli (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:08:53
137 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:08:53
138 Kim Magnusson (Swe) Riwal Readynez Cycling Team 0:08:53
139 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:08:53
140 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:08:53
141 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence 0:08:53
142 Matteo Moschetti (Ita) Trek – Segafredo 0:08:53
143 Dries De Bondt (Bel) Corendon – Circus 0:08:53
DNF Adam Blythe (GBr) Lotto Soudal
DNF Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits
DNF Sean De Bie (Bel) Roompot – Charles
DNF Justin Mottier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Alan Riou (Fra) Team Arkéa – Samsic
DNF Maxime Daniel (Fra) Team Arkéa – Samsic
DNF Jakob Egholm (Den) Hagens Berman Axeon
DNF Axel Journiaux (Fra) Direct Energie
DNF Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence
DNF Joseph Areruya (Rwa) Delko Marseille Provence
DNF Lasse Norman Hansen (Den) Corendon – Circus
DNF Mathieu Van Der Poel (Ned) Corendon – Circus
DNF Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin
DNF Floris Gerts (Ned) Tarteletto – Isorex
DNF Mattia Viel (Ita) Androni Giocattoli Sidermec
DNF Matteo Pelucchi (Ita) Androni Giocattoli Sidermec
DNF Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates
DNF Alex Frame (NZl) Trek – Segafredo
DNF Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo
DNF Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
DNF Juan José Lobato Del Valle (Esp) Nippo – Vini Fantini – Faizanè
DNF Owain Doull (GBr) Team Sky
DNF Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha Alpecin
DNF Roy Jans (Bel) Corendon – Circus
DNS Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise