fot. Movistar Team

Mistrzyni Polski Małgorzata Jasińska (Movistar) w wyścigu Le Samyn kobiet zanotowała pierwszą lokatę w najlepszej dziesiątce w tym sezonie. 

Kobieca wersja wyścigu Le Samyn prowadziła z Quaregnon do Dour i liczyła 102 kilometry. Zawodniczki, podobnie jak mężczyźni, mierzyły się z zarówno podjazdami, jak i z odcinkami brukowanymi.

Jasińska, wraz z trzema innymi zawodniczkami Movistaru (Alicią González, Roxane Fournier i Aude Biannic), zabrała się do liczącej aż dwadzieścia siedem zawodniczek ucieczki dnia.

Następnie, 35 kilometrów przed metą, zabrała się do decydującej akcji, w której wraz z Polką uczestniczyło siedem kolarek: Romy Kasper, Barbara Guarischi, Daniela Gass, Demi de Jong, Laurietta Hanson oraz późniejsza zwyciężczyni -Jip van den Bos z drużyny Boels-Dolmans.

Warto odnotować, że zespół Movistar Women’s Team notował miejsca w pierwszej dziesiątce w każdym z trzech brukowanych klasyków, które dotychczas się odbyły. Biannic była siódma w Omloop Het Nieuwsblad, zaś Fournier czwarta w Omloop het van Hageland.

Tymczasem dla 22-letniej Holenderki Van den Bos to pierwsze zwycięstwo w profesjonalnej karierze kolarskiej. Po konsultacji z dyrektorem sportowym zaatakowała 5 kilometrów przed metą, ponieważ oboje uznali, że będzie to najbezpieczniejszy ruch. I mieli rację.

Pełne wyniki wyścigu Le Samyn kobiet 2019: 

1 VAN DEN BOS Jip Boels – Dolmans Cycling Team 40 40 2:32:10
2 GASS Daniela 30 30 0:56
3 DE JONG Demi Lotto Soudal Ladies 16 16 ,,
4 HANSON Lauretta Trek-Segafredo Women 12 12 ,,
5 GUARISCHI Barbara Team Virtu Cycling 10 10 ,,
6 KASPER Romy Alé Cipollini 8 8 ,,
7 JASINSKA Małgorzata Movistar Team 6 6 0:58
8 BASTIANELLI Marta Team Virtu Cycling 3 3 1:37
9 KOPECKY Lotte Lotto Soudal Ladies 2 ,,
10 DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 1 ,,
11 BLAAK Chantal Boels – Dolmans Cycling Team ,,
12 FOURNIER Roxane Movistar Team ,,
13 VAN ‘T GELOOF Marjolein Alé Cipollini ,,
14 PALADIN Soraya Alé Cipollini ,,
15 CAMPBELL Teniel WCC Team ,,
16 D’HOORE Jolien Boels – Dolmans Cycling Team ,,
17 TAGLIAFERRO Marta Hitec Products ,,
18 JUNIPER Nicola ,,
19 DOM Annelies Lotto Soudal Ladies ,,
20 WATERREUS Kylie Health Mate – Cyclelive Team ,,
21 UNEKEN Lonneke Hitec Products ,,
22 BORGLI Stine Anderson ,,
23 QUAGLIOTTO Nadia Alé Cipollini ,,
24 CORDON-RAGOT Audrey Trek-Segafredo Women ,,
25 VOLLERING Demi Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
26 VAN GOGH Natalie Biehler Pro Cycling Team ,,
27 DELBAERE Fien Health Mate – Cyclelive Team ,,
28 TOMASI Laura Top Girls Fassa Bortolo ,,
29 BARBIERI Rachele Bepink ,,
30 VAN HAAFTEN Kirstie Health Mate – Cyclelive Team ,,
31 BUURMAN Eva Boels – Dolmans Cycling Team ,,
32 HANNES Kaat ,,
33 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini ,,
34 REIS Daniela Doltcini – Van Eyck Sport ,,
35 PEÑUELA Diana Alé Cipollini ,,
36 TON Quinty Biehler Pro Cycling Team ,,
37 SCHNEIDER Skylar Boels – Dolmans Cycling Team ,,
38 WIEL Jade FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
39 RAGUSA Katia Bepink ,,
40 SHARPE Alice WCC Team ,,
41 DE GAST Belle Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
42 GONZÁLEZ Alicia Movistar Team ,,
43 SICOT Marion Doltcini – Van Eyck Sport ,,
44 HEINE Vita Hitec Products ,,
45 SHEKEL Olga Astana Womens Team ,,
46 PATIÑO Paula Movistar Team ,,
47 LEPISTÖ Lotta Trek-Segafredo Women ,,
48 VANDENBULCKE Jesse Doltcini – Van Eyck Sport ,,
49 NORBERT RIBEROLLE Marion ,,
50 DOCX Mieke Doltcini – Van Eyck Sport ,,
51 ESPÍNOLA Agua Marina WCC Team ,,
52 RICHIOUD Greta FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
53 TERUEL Alba Movistar Team ,,
54 KNETEMANN Roxane Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
55 HOFFMANN Chantal Lotto Soudal Ladies ,,
56 CASTRIQUE Alana Lotto Soudal Ladies ,,
57 BIANNIC Aude Movistar Team ,,
58 PLICHTA Anna Trek-Segafredo Women ,,
59 SCHWEINBERGER Kathrin Health Mate – Cyclelive Team ,,
60 PENTON Sara Team Virtu Cycling ,,
61 KITCHEN Lauren FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
62 WINDER Ruth Trek-Segafredo Women ,,
63 KRÖGER Mieke Team Virtu Cycling ,,
64 STOUGJE Chanella Hitec Products 1:48
65 REUSSER Marlen WCC Team 1:55
66 RODRÍGUEZ Gloria Movistar Team 1:59
67 COLBORNE Henrietta Biehler Pro Cycling Team 2:06
68 PIRRONE Elena Astana Womens Team ,,
69 EHRLER Desiree ,,
70 STEIGENGA Nicole Bepink ,,
71 UMUTZHANOVA Makhabbat Astana Womens Team ,,
72 RAAIJMAKERS Marit Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
73 VAN HOUTUM Céline ,,
74 GRINCZER Natalie Bizkaia Durango ,,
75 VAN WITZENBURG Marieke ,,
76 CREAMER Lauren ,,
77 RAVNDAL Birgitte ,,
78 WILES Tayler Trek-Segafredo Women ,,
79 ALONSO Sandra Bizkaia Durango ,,
80 GRÖNDAHL Antonia ,,
81 GUDERZO Tatiana Bepink ,,
82 ZANARDI Silvia Bepink ,,
83 SCHWEINBERGER Christina Health Mate – Cyclelive Team 2:16
84 KOLESAVA Anastasiya WCC Team 2:18
85 BEEKHUIS Teuntje Biehler Pro Cycling Team ,,
86 GROSSETETE Maelle FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
87 GASKJENN Ingvild Hitec Products 2:25
88 EHRBERG Liisa 2:27
89 MEDVEĎOVÁ Tereza Bepink 2:34
90 MEAKIN Emily 2:40
91 FELDMANN Pernille Hitec Products 2:43
92 CROKET Gilke 2:45
93 SÜSSEMILCH Laura Health Mate – Cyclelive Team ,,
94 SWINKELS Sylvie Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
95 ERIKSEN Malin ,,
96 NGUYỄN Thị Thật Lotto Soudal Ladies ,,
97 LOZANO Laura Camila Health Mate – Cyclelive Team ,,
98 INGHELBRECHT Sarah 3:16
99 PERINI Chiara Bepink ,,
100 VERSTICHELEN Femke 3:34
101 HUITFELDT Josefine 3:49
102 MARTIN Isabel Bizkaia Durango 4:08
103 FRASER Elyse 4:22
104 OTTESTAD Mie Bjørndal 4:56
105 MEERTENS Lone ,,
106 LENSECLAES Ditte 5:41
107 ADEGEEST Loes Parkhotel Valkenburg Cycling Team 6:06
108 PEREKITKO Karolina ,,
109 ELBUSTO Ainara Bizkaia Durango 7:46
110 YAPURA Fernanda WCC Team 8:16
DNF STEFANI Martina Top Girls Fassa Bortolo
DNF KLEMENT Melanie Biehler Pro Cycling Team ,,
DNF DEBOCK Julie ,,
DNF FLATAAS Marie ,,
DNF GEOGHEGAN Michelle ,,
DNF HOFMAN Merel Biehler Pro Cycling Team ,,
DNF GOROSTIZA ULLOA Aroa Nicole Bizkaia Durango ,,
DNF DE BAAT Kim Doltcini – Van Eyck Sport ,,
DNF PACHSHENKO Svetlana Astana Womens Team ,,
DNF SCHWEIZER Doris Bizkaia Durango ,,
DNF DELESTRAIT Camille ,,
DNF PERINOVIC Maja Top Girls Fassa Bortolo ,,
DNF VANDERJEUGT Leonie ,,
DNF DE VLEMINCK Lies ,,
DNF POPELIER Lotte ,,
DNF ARMEE Nele ,,
DNF GARNER Grace Hitec Products ,,
DNF IBARROLA Luisa Bizkaia Durango ,,
DNF LACOMPTE Amber ,,
DNF SAIFUTDINOVA Natalya Astana Womens Team ,,
DNF BORREMANS Sarah ,,
DNF BOHATA Anna ,,
DNF MARTURANO Greta Top Girls Fassa Bortolo ,,
DNF FERON Senna ,,
DNF VERHOEVEN Aurore ,,
DNF BAELE Eveline ,,
DNF PRUISSCHER Arianna ,,
DNF TURBLIN Chloë Health Mate – Cyclelive Team ,,
DNF GEERIS Femke ,,
DNF JARY Rachel ,,
DNF KURNOSSOVA Marina Astana Womens Team ,,
DNF JOHANSSON Johanna ,,
DNF MORGAN Savannah ,,
DNF LEONARDI Elena Top Girls Fassa Bortolo ,,
DNF COMMISSARIS Caren ,,
DNF ROES Maxime ,,
DNF TORTOLINA Gaia ,,
DNF GROOTHUESHEIDKAMP Lisa ,,
DNF LANE Crystal ,,
DNF DEBBOUDT Lensy ,,
DNF ISKAKOVA Amiliya Astana Womens Team ,,
DNF HAERS Carolien ,,
DNF VANDERHEYDEN Liena ,,
DNF DALLA VALLE Elisa Top Girls Fassa Bortolo ,,
DNF MARIEN Lynn ,,
DNF UITERWIJK WINKEL Meike Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
DNF SIGGAARD Christina Team Virtu Cycling ,,
DNF STONE Isabella ,,
DNF BOURGUIGNON Margot ,,