Tim Wellens (Lotto Soudal) wygrał po pięknej walce pierwszy etap hiszpańskiego wyścigu i został jego liderem.

19 drużyn pojawiło się na starcie 65. edycji Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol. Było wśród nich dwóch Polaków: Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) i Alan Banaszek (Caja Rural – Seguros RGA). Pierwszy etap liczył 170 kilometrów i prowadził z Sanlúcar de Barramed do Alcalá de los Gazules. Brukowany podjazd na metę liczył 1200 metrów, ale jego nachylenie wynosiło 10,8 %.

W ucieczkę dnia zabrali się: Michael Van Staeyen (Roompot – Charles), Álvaro Cuadros (Caja Rural – Seguros RGA), Corentin Ermenault (Vital Concept – B&B Hotels), Alessandro Pessot (Bardiani – CSF), Sergio Samitier (Euskadi Basque Country – Murias), Jetse Bol (Burgos-BH) oraz Unai Cuadrado (Fundación Euskadi). Ich przewaga maksymalnie wyniosła niewiele ponad trzy minuty.

Jedyną dzisiaj górską premię wygrał Samitier, który do jutrzejszego etapu przystąpi w koszulce lidera tej klasyfikacji. Na 50 kilometrów przed metą przewaga ucieczki wynosiła tylko 70 sekund. Pięć kilometrów dalej współtowarzyszy zostawił Jetse Bol, który postanowił spróbować swoich sił na solo.

Jednak akcja Holendra trwała tylko dziesięć kilometrów. Cała ucieczka została zlikwidowana na 22 kilometry przed metą.

10 kilometrów przed metą mocno powiało i tę sytuację postanowiły wykorzystać niektóre ekipy. Tempo dyktowały drużyny Astana i Bahrain – Merida. Chwilę później na przeskok zdecydowali się Dries Van Gestel (Sport Vlaanderen – Baloise) i Matteo Montaguti (Androni Giocattoli – Sidermec). Akcja tej dwójki została skasowana 2200 metrów przed metą.

Już na początku Alcalá de los Gazules czołówka mocno się naciągnęła, a faworyci szybko zostali bez pomocników. 600 metrów przed metą prowadzili kolarze Astany, ale na ich kole czujnie jechał Tim Wellens (Lotto Soudal). Jak w roku ubiegłym Wellens na 200 metrów przed kreską zostawił wszystkich i samotnie przejechał linię mety!

Drugi był Jakob Fuglsang, a trzeci Ion Izagirre (obaj Astana).

Wyniki pierwszego etapu:

1 WELLENS Tim (BEL) LOTTO SOUDAL 4:24:12
2 FUGLSANG Jakob (DEN) ASTANA PRO TEAM 0:00:05
3 IZAGUIRRE INSAUSTI Ion (ESP) ASTANA PRO TEAM 0:00:05
4 HAIG Jack (AUS) MITCHELTON – SCOTT 0:00:05
5 KRUIJSWIJK Steven (NED) Team Jumbo – Visma 0:00:09
6 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello (ESP) ASTANA PRO TEAM 0:00:09
7 CANOLA Marco (ITA) nippo – vini fantini – faizane’ 0:00:09
8 VLASOV Aleksandr (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:09
9 TOLHOEK Antwan (NED) Team Jumbo – Visma 0:00:09
10 MARTIN Guillaume (FRA) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:00:13
11 MOHORIC Matej (SLO) BAHRAIN – MERIDA 0:00:14
12 HIGUITA GARCIA Sergio Andres (COL) EQUIPO EUSKADI 0:00:16
13 VALLS FERRI Rafael (ESP) MOVISTAR TEAM 0:00:16
14 PASQUALON Andrea (ITA) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:00:19
15 VERONA QUINTANILLA Carlos (ESP) MOVISTAR TEAM 0:00:21
16 BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:00:22
17 RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:00:22
18 YATES Adam (GBR) MITCHELTON – SCOTT 0:00:22
19 PRADES REVERTER Eduard (ESP) MOVISTAR TEAM 0:00:22
20 LASTRA MARTINEZ Jonathan (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:00:25
21 RODRIGUEZ MARTIN Cristian (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:00:31
22 ROTA Lorenzo (ITA) BARDIANI CSF 0:00:31
23 SOTO GUIRAO Antonio Jesus (ESP) EQUIPO EUSKADI 0:00:31
24 CARRETERO Hector (ESP) MOVISTAR TEAM 0:00:33
25 VANENDERT Jelle (BEL) LOTTO SOUDAL 0:00:33
26 SANCHEZ Luis León (ESP) ASTANA PRO TEAM 0:00:33
27 CATTANEO Mattia (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:33
28 SPRENGERS Thomas (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:33
29 TEUNS Dylan (BEL) BAHRAIN – MERIDA 0:00:36
30 JOYCE Colin (USA) rally uhc cycling 0:00:37
31 ROJAS José (ESP) MOVISTAR TEAM 0:00:37
32 MASNADA Fausto (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:42
33 RIESEBEEK Oscar (NED) ROOMPOT – CHARLES 0:00:42
34 DE WITTE Mathias (BEL) ROOMPOT – CHARLES 0:00:44
35 ROVNY Ivan (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:46
36 VILELA Ricardo (POR) BURGOS – BH 0:00:47
37 BOOM Lars (NED) ROOMPOT – CHARLES 0:00:49
38 BARTHE Cyril (FRA) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:00:52
39 AZURMENDI SAGASTIBELTZA Ibai (ESP) EQUIPO EUSKADI 0:00:54
40 KUSS Sepp (USA) Team Jumbo – Visma 0:00:55
41 ITURRIA SEGUROLA Mikel (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:00:59
42 GAVAZZI Francesco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:59
43 VAN GENECHTEN Jonas (BEL) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:00:59
44 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) BURGOS – BH 0:00:59
45 BOU COMPANY Joan (ESP) nippo – vini fantini – faizane’ 0:00:59
46 LOBATO DEL VALLE Juan Jose (ESP) nippo – vini fantini – faizane’ 0:00:59
47 EIKING Odd Christian (NOR) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:01:01
48 VERWILST Aaron (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:01
49 CARBONI Giovanni (ITA) BARDIANI CSF 0:01:01
50 CUBERO GALVEZ Jorge (ESP) BURGOS – BH 0:01:01
51 CHERKASOV Nikolai (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:01:01
52 WARLOP Jordi (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:05
53 NIEVE ITURRALDE Mikel (ESP) MITCHELTON – SCOTT 0:01:05
54 MONTAGUTI Matteo (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:01:15
55 BARBERO Carlos (ESP) MOVISTAR TEAM 0:01:15
56 AGNOLI Valerio (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:01:18
57 BAGIOLI Nicola (ITA) nippo – vini fantini – faizane’ 0:01:24
58 ROELANDTS Jurgen (BEL) MOVISTAR TEAM 0:01:27
59 VAN DER LIJKE Nick (NED) ROOMPOT – CHARLES 0:01:30
60 ZEITS Andrey (KAZ) ASTANA PRO TEAM 0:01:30
61 OLIVIER Daan (NED) Team Jumbo – Visma 0:01:40
62 VAN GESTEL Dries (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:40
63 TONELLI Alessandro (ITA) BARDIANI CSF 0:01:40
64 GONZALEZ LOPEZ David (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:01:51
65 REINDERS Elmar (NED) ROOMPOT – CHARLES 0:01:59
66 VAN DER SANDE Tosh (BEL) LOTTO SOUDAL 0:02:10
67 GARCIA CORTINA Ivan (ESP) BAHRAIN – MERIDA 0:02:10
68 PIBERNIK Luka (SLO) BAHRAIN – MERIDA 0:02:10
69 HATSUYAMA Sho (JPN) nippo – vini fantini – faizane’ 0:02:13
70 MARCZYŃSKI Tomasz (POL) LOTTO SOUDAL 0:02:13
71 KREDER Wesley (NED) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:02:15
72 CAÑELLAS SANCHEZ Xavier (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:02:17
73 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (COL) MITCHELTON – SCOTT 0:02:20
74 BELLETTI Manuel (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:02:21
75 ORSINI Umberto (ITA) BARDIANI CSF 0:02:21
76 EENKHOORN Pascal (NED) Team Jumbo – Visma 0:02:28
77 ERMENAULT Corentin (FRA) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:02:34
78 SHALUNOV Evgeny (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:02:51
79 ALBANESE Vincenzo (ITA) BARDIANI CSF 0:02:53
80 DE BIE Sean (BEL) ROOMPOT – CHARLES 0:02:56
81 TRENTIN Matteo (ITA) MITCHELTON – SCOTT 0:03:05
82 SOTO MARTINEZ Nelson (COL) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:03:10
83 CARPENTER Robin (USA) rally uhc cycling 0:03:13
84 TUFT Svein (CAN) rally uhc cycling 0:03:18
85 MANNION Gavin (USA) rally uhc cycling 0:03:18
86 AFFINI Edoardo (ITA) MITCHELTON – SCOTT 0:03:25
87 LAMMERTINK Steven (NED) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:03:27
88 VAN POPPEL Danny (NED) Team Jumbo – Visma 0:03:42
89 COVILI Luca (ITA) BARDIANI CSF 0:04:56
90 RYBALKIN Aleksei (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:04:56
91 CATALDO Dario (ITA) ASTANA PRO TEAM 0:06:22
92 PLANCKAERT Edward (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:06:25
93 FRAPPORTI Marco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:06:30
94 VANSPEYBROUCK Pieter (BEL) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:06:38
95 BOLE Grega (SLO) BAHRAIN – MERIDA 0:06:41
96 VANHOUCKE Harm (BEL) LOTTO SOUDAL 0:06:59
97 SANZ UNZUE Enrique (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:07:14
98 LOPEZ-COZAR JAIMEZ Juan Antonio (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:07:18
99 JUARISTI ARRIETA Txomin (ESP) EQUIPO EUSKADI 0:07:20
100 MOSER Moreno (ITA) nippo – vini fantini – faizane’ 0:07:20
101 YATES Simon Philip (GBR) MITCHELTON – SCOTT 0:08:56
102 DE VREESE Laurens (BEL) ASTANA PRO TEAM 0:09:26
103 DE WINTER Ludwig (BEL) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:09:36
104 ANDERSON Ryan (CAN) rally uhc cycling 0:09:36
105 VAN STAEYEN Michaël (BEL) ROOMPOT – CHARLES 0:09:46
106 WILLEMS Thimo (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:09:46
107 VAN MELSEN Kevin (BEL) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:09:46
108 KULIKOVSKIY Alexandr (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:09:48
109 BOL Jetse (NED) BURGOS – BH 0:09:51
110 LECROQ Jérémy (FRA) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:10:10
111 VIEL Mattia (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:10:10
112 CUADRADO RUIZ DE GAUNA Unai (ESP) EQUIPO EUSKADI 0:10:10
113 ZHYHUNOU Dzmitry (BLR) EQUIPO EUSKADI 0:10:12
114 VINGEGAARD Jonas (DEN) Team Jumbo – Visma 0:10:15
115 LOPEZ PARADA Daniel (ESP) BURGOS – BH 0:10:15
116 MANZIN Lorrenzo (FRA) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:10:22
117 FOURNIER Marc (FRA) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:10:22
118 ORONTE Emerson (USA) rally uhc cycling 0:10:22
119 WOUTERS Enzo (BEL) LOTTO SOUDAL 0:10:26
120 MARTIN SANZ Gotzon (ESP) EQUIPO EUSKADI 0:10:26
121 RIKUNOV Petr (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:10:31
122 MURPHY Kyle (USA) rally uhc cycling 0:10:33
123 DE BACKER Bert (BEL) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:10:48
124 FERNANDES José (POR) BURGOS – BH 0:12:04
125 BANASZEK Alan (POL) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:12:45
126 SAMITIER SAMITIER Sergio (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:13:42
127 PESSOT Alessandro (ITA) BARDIANI CSF 0:13:44
128 CUADROS MORATA Alvaro (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:14:12
129 MERTZ Remy (BEL) LOTTO SOUDAL 0:14:31
DNF RUBIO HERNANDEZ Diego (ESP) BURGOS – BH

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 WELLENS Tim (BEL) LOTTO SOUDAL 4:24:12
2 FUGLSANG Jakob (DEN) ASTANA PRO TEAM 0:00:05
3 IZAGUIRRE INSAUSTI Ion (ESP) ASTANA PRO TEAM 0:00:05
4 HAIG Jack (AUS) MITCHELTON – SCOTT 0:00:05
5 KRUIJSWIJK Steven (NED) Team Jumbo – Visma 0:00:09
6 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello (ESP) ASTANA PRO TEAM 0:00:09
7 CANOLA Marco (ITA) nippo – vini fantini – faizane’ 0:00:09
8 VLASOV Aleksandr (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:09
9 TOLHOEK Antwan (NED) Team Jumbo – Visma 0:00:09
10 MARTIN Guillaume (FRA) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:00:13
11 MOHORIC Matej (SLO) BAHRAIN – MERIDA 0:00:14
12 HIGUITA GARCIA Sergio Andres (COL) EQUIPO EUSKADI 0:00:16
13 VALLS FERRI Rafael (ESP) MOVISTAR TEAM 0:00:16
14 PASQUALON Andrea (ITA) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:00:19
15 VERONA QUINTANILLA Carlos (ESP) MOVISTAR TEAM 0:00:21
16 BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:00:22
17 RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:00:22
18 YATES Adam (GBR) MITCHELTON – SCOTT 0:00:22
19 PRADES REVERTER Eduard (ESP) MOVISTAR TEAM 0:00:22
20 LASTRA MARTINEZ Jonathan (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:00:25
21 RODRIGUEZ MARTIN Cristian (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:00:31
22 ROTA Lorenzo (ITA) BARDIANI CSF 0:00:31
23 SOTO GUIRAO Antonio Jesus (ESP) EQUIPO EUSKADI 0:00:31
24 CARRETERO Hector (ESP) MOVISTAR TEAM 0:00:33
25 VANENDERT Jelle (BEL) LOTTO SOUDAL 0:00:33
26 SANCHEZ Luis León (ESP) ASTANA PRO TEAM 0:00:33
27 CATTANEO Mattia (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:33
28 SPRENGERS Thomas (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:33
29 TEUNS Dylan (BEL) BAHRAIN – MERIDA 0:00:36
30 JOYCE Colin (USA) rally uhc cycling 0:00:37
31 ROJAS José (ESP) MOVISTAR TEAM 0:00:37
32 MASNADA Fausto (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:42
33 RIESEBEEK Oscar (NED) ROOMPOT – CHARLES 0:00:42
34 DE WITTE Mathias (BEL) ROOMPOT – CHARLES 0:00:44
35 ROVNY Ivan (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:46
36 VILELA Ricardo (POR) BURGOS – BH 0:00:47
37 BOOM Lars (NED) ROOMPOT – CHARLES 0:00:49
38 BARTHE Cyril (FRA) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:00:52
39 AZURMENDI SAGASTIBELTZA Ibai (ESP) EQUIPO EUSKADI 0:00:54
40 KUSS Sepp (USA) Team Jumbo – Visma 0:00:55
41 ITURRIA SEGUROLA Mikel (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:00:59
42 GAVAZZI Francesco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:59
43 VAN GENECHTEN Jonas (BEL) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:00:59
44 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) BURGOS – BH 0:00:59
45 BOU COMPANY Joan (ESP) nippo – vini fantini – faizane’ 0:00:59
46 LOBATO DEL VALLE Juan Jose (ESP) nippo – vini fantini – faizane’ 0:00:59
47 EIKING Odd Christian (NOR) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:01:01
48 VERWILST Aaron (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:01
49 CARBONI Giovanni (ITA) BARDIANI CSF 0:01:01
50 CUBERO GALVEZ Jorge (ESP) BURGOS – BH 0:01:01
51 CHERKASOV Nikolai (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:01:01
52 WARLOP Jordi (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:05
53 NIEVE ITURRALDE Mikel (ESP) MITCHELTON – SCOTT 0:01:05
54 MONTAGUTI Matteo (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:01:15
55 BARBERO Carlos (ESP) MOVISTAR TEAM 0:01:15
56 AGNOLI Valerio (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:01:18
57 BAGIOLI Nicola (ITA) nippo – vini fantini – faizane’ 0:01:24
58 ROELANDTS Jurgen (BEL) MOVISTAR TEAM 0:01:27
59 VAN DER LIJKE Nick (NED) ROOMPOT – CHARLES 0:01:30
60 ZEITS Andrey (KAZ) ASTANA PRO TEAM 0:01:30
61 OLIVIER Daan (NED) Team Jumbo – Visma 0:01:40
62 VAN GESTEL Dries (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:40
63 TONELLI Alessandro (ITA) BARDIANI CSF 0:01:40
64 GONZALEZ LOPEZ David (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:01:51
65 REINDERS Elmar (NED) ROOMPOT – CHARLES 0:01:59
66 VAN DER SANDE Tosh (BEL) LOTTO SOUDAL 0:02:10
67 GARCIA CORTINA Ivan (ESP) BAHRAIN – MERIDA 0:02:10
68 PIBERNIK Luka (SLO) BAHRAIN – MERIDA 0:02:10
69 HATSUYAMA Sho (JPN) nippo – vini fantini – faizane’ 0:02:13
70 MARCZYŃSKI Tomasz (POL) LOTTO SOUDAL 0:02:13
71 KREDER Wesley (NED) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:02:15
72 CAÑELLAS SANCHEZ Xavier (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:02:17
73 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (COL) MITCHELTON – SCOTT 0:02:20
74 BELLETTI Manuel (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:02:21
75 ORSINI Umberto (ITA) BARDIANI CSF 0:02:21
76 EENKHOORN Pascal (NED) Team Jumbo – Visma 0:02:28
77 ERMENAULT Corentin (FRA) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:02:34
78 SHALUNOV Evgeny (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:02:51
79 ALBANESE Vincenzo (ITA) BARDIANI CSF 0:02:53
80 DE BIE Sean (BEL) ROOMPOT – CHARLES 0:02:56
81 TRENTIN Matteo (ITA) MITCHELTON – SCOTT 0:03:05
82 SOTO MARTINEZ Nelson (COL) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:03:10
83 CARPENTER Robin (USA) rally uhc cycling 0:03:13
84 TUFT Svein (CAN) rally uhc cycling 0:03:18
85 MANNION Gavin (USA) rally uhc cycling 0:03:18
86 AFFINI Edoardo (ITA) MITCHELTON – SCOTT 0:03:25
87 LAMMERTINK Steven (NED) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:03:27
88 VAN POPPEL Danny (NED) Team Jumbo – Visma 0:03:42
89 COVILI Luca (ITA) BARDIANI CSF 0:04:56
90 RYBALKIN Aleksei (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:04:56
91 CATALDO Dario (ITA) ASTANA PRO TEAM 0:06:22
92 PLANCKAERT Edward (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:06:25
93 FRAPPORTI Marco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:06:30
94 VANSPEYBROUCK Pieter (BEL) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:06:38
95 BOLE Grega (SLO) BAHRAIN – MERIDA 0:06:41
96 VANHOUCKE Harm (BEL) LOTTO SOUDAL 0:06:59
97 SANZ UNZUE Enrique (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:07:14
98 LOPEZ-COZAR JAIMEZ Juan Antonio (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:07:18
99 JUARISTI ARRIETA Txomin (ESP) EQUIPO EUSKADI 0:07:20
100 MOSER Moreno (ITA) nippo – vini fantini – faizane’ 0:07:20
101 YATES Simon Philip (GBR) MITCHELTON – SCOTT 0:08:56
102 DE VREESE Laurens (BEL) ASTANA PRO TEAM 0:09:26
103 DE WINTER Ludwig (BEL) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:09:36
104 ANDERSON Ryan (CAN) rally uhc cycling 0:09:36
105 VAN STAEYEN Michaël (BEL) ROOMPOT – CHARLES 0:09:46
106 WILLEMS Thimo (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:09:46
107 VAN MELSEN Kevin (BEL) WANTY – GOBERT Cycling Team 0:09:46
108 KULIKOVSKIY Alexandr (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:09:48
109 BOL Jetse (NED) BURGOS – BH 0:09:51
110 LECROQ Jérémy (FRA) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:10:10
111 VIEL Mattia (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:10:10
112 CUADRADO RUIZ DE GAUNA Unai (ESP) EQUIPO EUSKADI 0:10:10
113 ZHYHUNOU Dzmitry (BLR) EQUIPO EUSKADI 0:10:12
114 VINGEGAARD Jonas (DEN) Team Jumbo – Visma 0:10:15
115 LOPEZ PARADA Daniel (ESP) BURGOS – BH 0:10:15
116 MANZIN Lorrenzo (FRA) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:10:22
117 FOURNIER Marc (FRA) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:10:22
118 ORONTE Emerson (USA) rally uhc cycling 0:10:22
119 WOUTERS Enzo (BEL) LOTTO SOUDAL 0:10:26
120 MARTIN SANZ Gotzon (ESP) EQUIPO EUSKADI 0:10:26
121 RIKUNOV Petr (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:10:31
122 MURPHY Kyle (USA) rally uhc cycling 0:10:33
123 DE BACKER Bert (BEL) VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 0:10:48
124 FERNANDES José (POR) BURGOS – BH 0:12:04
125 BANASZEK Alan (POL) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:12:45
126 SAMITIER SAMITIER Sergio (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:13:42
127 PESSOT Alessandro (ITA) BARDIANI CSF 0:13:44
128 CUADROS MORATA Alvaro (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:14:12
129 MERTZ Remy (BEL) LOTTO SOUDAL 0:14:31