fot. Tour of Oman

Sonny Colbrelli (Team Bahrain Merida) wygrał 4. etap Tour of Oman. Włoch wyprzedził Grega van Avermaeta i Clementa Venturiniego.

Czwarty etap Tour of Oman liczył 131 kilometrów z Yiti (Al Sifah) do Oman Convention & Exhibition Centre. Kolarze trzykrotnie musieli pokonać Climb of Al Jabal, raz – o długości 5 kilometrów i 2 razy – 3 kilometry.

W ucieczce dnia jechali: Damien Gaudin (Direct Energie), Darwin Atapuma (Cofidis, Solutions Credit), Jeremy Leveau (Delko Marseille Provence), Ian Boswell (Team Katusha Alpecin) i Nathan van Hooydonck (CCC Team).

Uciekinierzy mieli maksymalnie 4 minuty przewagi. Z czołówki odpadł Leveau. Na 40 kilometrów przed metą z peletonu została grupa zawodników, w tym Nacer Bouhanni (Cofidis, Solutions Credit), Andre Greipel (Arkea Samsic) i Bryan Coquard (Vital Concept & BB Hotels).

Na 10 kilometrów przed metą ucieczka miała jedynie 20 sekund przewagi nad peletonem. W międzyczasie tempa czołówki nie wytrzymał również Gaudin i pozostali jedynie Atapuma, van Hooydonck i Boswell.

Uciekinierzy walczyli dzielnie i zostali dogonieni w samej końcówce. Po sprincie z grupy triumfował Sonny Colbrelli (Team Bahrain Merida). To pierwsze zwycięstwo włoskiego kolarza w tym sezonie. Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentował się Greg van Avermaet. Kolarz CCC Team finiszował na drugiej pozycji. Trzeci był Clement Venturini (AG2R La Mondiale).

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Alexey Lutsenko. Drugi jest Greg van Avermaet.

Klasyfikacja 4. etapu:

1  SONNY COLBRELLI 23 BAHRAIN – MERIDA 03H 17′ 09” B : 10”
2  GREG VAN AVERMAET 11 CCC TEAM 03H 17′ 09” B : 6”
3  CLEMENT VENTURINI 77 AG2R LA MONDIALE 03H 17′ 09” B : 4”
4  RYAN GIBBONS 82 TEAM DIMENSION DATA 03H 17′ 09”
5  ALEXANDER KRISTOFF 31 UAE TEAM EMIRATES 03H 17′ 09”
6  BENJAMIN DECLERCQ 173 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03H 17′ 09”
7  IURI FILOSI 142 DELKO MARSEILLE PROVENCE 03H 17′ 09”
8  BAPTISTE PLANCKAERT 151 WALLONIE BRUXELLES 03H 17′ 09”
9  MILAN MENTEN 174 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03H 17′ 09”
10  JESUS HERRADA 41 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 17′ 09”
11  DAVIDE BALLERINI 2 ASTANA PRO TEAM 03H 17′ 09”
12  ALEXEY LUTSENKO 1 ASTANA PRO TEAM 03H 17′ 09”
13  BRYAN COQUARD 61 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 03H 17′ 09”
14  RUI COSTA 33 UAE TEAM EMIRATES 03H 17′ 09”
15  SVEN ERIK BYSTRØM 32 UAE TEAM EMIRATES 03H 17′ 09”
16  ENRICO BATTAGLIN 52 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 17′ 09”
17  DOMENICO POZZOVIVO 21 BAHRAIN – MERIDA 03H 17′ 09”
18  ELIOT LIETAER 154 WALLONIE BRUXELLES 03H 17′ 09”
19  ELIE GESBERT 93 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 17′ 09”
20  JAN POLANC 37 UAE TEAM EMIRATES 03H 17′ 09”
21  MIKEL ARISTI GARDOKI 161 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 03H 17′ 09”
22  STIJN STEELS 136 ROOMPOT – CHARLES 03H 17′ 09”
23  FABIEN DOUBEY 125 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 17′ 09”
24  LUKASZ WISNIOWSKI 17 CCC TEAM 03H 17′ 09”
25  JESPER ASSELMAN 132 ROOMPOT – CHARLES 03H 17′ 09”
26  ADAM DE VOS 114 RALLY UHC CYCLING 03H 17′ 09”
27  STEFF CRAS 55 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 17′ 09”
28  THOMAS DEGAND 124 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 17′ 09”
29  LAURENT PICHON 95 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 17′ 09”
30  QUENTIN PACHER 66 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 03H 17′ 09”
31  BRANDON MCNULTY 111 RALLY UHC CYCLING 03H 17′ 09”
32  JACQUES WILLEM JANSE VAN RENSBURG 83 TEAM DIMENSION DATA 03H 17′ 09”
33  DOMEN NOVAK 27 BAHRAIN – MERIDA 03H 17′ 09”
34  MAURITS LAMMERTINK 134 ROOMPOT – CHARLES 03H 17′ 09”
35  LUIS ANGEL MATE MARDONES 46 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 17′ 09”
36  MATTEO FABBRO 56 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 17′ 09”
37  OLIVER NAESEN 75 AG2R LA MONDIALE 03H 17′ 09”
38  RETO HOLLENSTEIN 57 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 17′ 09”
39  MATHIAS FRANK 71 AG2R LA MONDIALE 03H 17′ 09”
40  MARCO MINNAARD 126 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 17′ 09”
41  ANTONIO NIBALI 26 BAHRAIN – MERIDA 03H 17′ 09”
42  JHON DARWIN ATAPUMA HURTADO 42 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 17′ 09” B : 2”
43  BART DE CLERCQ 121 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 17′ 09”
44  IAN BOSWELL 54 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 17′ 09” B : 6”
45  JULIEN MORTIER 155 WALLONIE BRUXELLES 03H 17′ 09”
46  NICCOLÒ BONIFAZIO 102 DIRECT ENERGIE 03H 17′ 09”
47  NATHAN VAN HOOYDONCK 15 CCC TEAM 03H 17′ 22” + 00H 00′ 13” B : 1”
48  NIKI TERPSTRA 101 DIRECT ENERGIE 03H 17′ 25” + 00H 00′ 16”
49  ROBERT BRITTON 112 RALLY UHC CYCLING 03H 17′ 28” + 00H 00′ 19”
50  MICHAEL SCHÄR 13 CCC TEAM 03H 17′ 31” + 00H 00′ 22”
51  KRISTIJAN KOREN 25 BAHRAIN – MERIDA 03H 17′ 31” + 00H 00′ 22”
52  YUKIYA ARASHIRO 22 BAHRAIN – MERIDA 03H 17′ 31” + 00H 00′ 22”
53  ANDREA GAROSIO 24 BAHRAIN – MERIDA 03H 17′ 37” + 00H 00′ 28”
54  ADRIEN PETIT 107 DIRECT ENERGIE 03H 17′ 45” + 00H 00′ 36”
55  PIETER WEENING 131 ROOMPOT – CHARLES 03H 17′ 45” + 00H 00′ 36”
56  ENRICO GASPAROTTO 81 TEAM DIMENSION DATA 03H 17′ 45” + 00H 00′ 36”
57  JÉRÔME BAUGNIES 122 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 17′ 45” + 00H 00′ 36”
58  PATRICK MÜLLER 65 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 03H 17′ 45” + 00H 00′ 36”
59  JESPER HANSEN 44 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 17′ 45” + 00H 00′ 36”
60  GIJS VAN HOECKE 14 CCC TEAM 03H 17′ 49” + 00H 00′ 40”
61  PIM LIGTHART 106 DIRECT ENERGIE 03H 18′ 03” + 00H 00′ 54”
62  MARCO MARCATO 35 UAE TEAM EMIRATES 03H 18′ 07” + 00H 00′ 58”
63  ARITZ BAGUES KALPARSORO 163 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 03H 18′ 10” + 00H 01′ 01”
64  SERGIO RODRIGUEZ RECHE 166 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 03H 18′ 10” + 00H 01′ 01”
65  SILVAN DILLIER 72 AG2R LA MONDIALE 03H 18′ 17” + 00H 01′ 08”
66  VEGARD STAKE LAENGEN 34 UAE TEAM EMIRATES 03H 18′ 18” + 00H 01′ 09”
67  TYLER MAGNER 116 RALLY UHC CYCLING 03H 18′ 18” + 00H 01′ 09”
68  TOM-JELTE SLAGTER 86 TEAM DIMENSION DATA 03H 18′ 20” + 00H 01′ 11”
69  DAMIEN GAUDIN 104 DIRECT ENERGIE 03H 18′ 32” + 00H 01′ 23” B : 1”
70  HUGO HOULE 5 ASTANA PRO TEAM 03H 18′ 32” + 00H 01′ 23”
71  FABIEN GRELLIER 105 DIRECT ENERGIE 03H 18′ 58” + 00H 01′ 49”
72  PIET ALLEGAERT 172 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03H 22′ 18” + 00H 05′ 09”
73  NACER BOUHANNI 43 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 22′ 55” + 00H 05′ 46”
74  KENNETH VAN ROOY 177 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03H 22′ 55” + 00H 05′ 46”
75  GEOFFREY SOUPE 47 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 22′ 55” + 00H 05′ 46”
76  JAVIER MORENO BAZAN 141 DELKO MARSEILLE PROVENCE 03H 22′ 55” + 00H 05′ 46”
77  EVALDAS SISKEVICIUS 147 DELKO MARSEILLE PROVENCE 03H 22′ 55” + 00H 05′ 46”
78  KENNY DEHAES 152 WALLONIE BRUXELLES 03H 22′ 55” + 00H 05′ 46”
79  JACO VENTER 87 TEAM DIMENSION DATA 03H 22′ 55” + 00H 05′ 46”
80  ZHANDOS BIZHIGITOV 3 ASTANA PRO TEAM 03H 22′ 55” + 00H 05′ 46”
81  ANDRÉ GREIPEL 91 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 22′ 55” + 00H 05′ 46”
82  MAGNUS CORT NIELSEN 6 ASTANA PRO TEAM 03H 22′ 55” + 00H 05′ 46”
83  GUILLAUME VAN KEIRSBULCK 16 CCC TEAM 03H 25′ 06” + 00H 07′ 57”
84  JENTHE BIERMANS 53 TEAM KATUSHA ALPECIN 03H 25′ 06” + 00H 07′ 57”
85  STIJN VANDENBERGH 76 AG2R LA MONDIALE 03H 25′ 06” + 00H 07′ 57”
86  JÉRÉMY LEVEAU 146 DELKO MARSEILLE PROVENCE 03H 25′ 06” + 00H 07′ 57” B : 2”
87  EMIEL PLANCKAERT 175 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03H 25′ 06” + 00H 07′ 57”
88  JULIEN DUVAL 73 AG2R LA MONDIALE 03H 25′ 06” + 00H 07′ 57”
89  YEVGENIY GIDICH 4 ASTANA PRO TEAM 03H 25′ 06” + 00H 07′ 57”
90  JULEN IRIZAR LASKURAIN 165 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 03H 25′ 06” + 00H 07′ 57”
91  KAMIL GRADEK 12 CCC TEAM 03H 25′ 06” + 00H 07′ 57”
92  ARJEN LIVYNS 135 ROOMPOT – CHARLES 03H 25′ 06” + 00H 07′ 57”
93  PREBEN VAN HECKE 176 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03H 25′ 06” + 00H 07′ 57”
94  AMAURY CAPIOT 171 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03H 25′ 06” + 00H 07′ 57”
95  ROMAIN CARDIS 103 DIRECT ENERGIE 03H 25′ 06” + 00H 07′ 57”
96  PIER ANDRE COTE 113 RALLY UHC CYCLING 03H 25′ 06” + 00H 07′ 57”
97  EVAN HUFFMAN 115 RALLY UHC CYCLING 03H 25′ 06” + 00H 07′ 57”
98  BRENTON JONES 145 DELKO MARSEILLE PROVENCE 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
99  EMILS LIEPINS 153 WALLONIE BRUXELLES 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
100  JOSE DANIEL VIEJO REDONDO 167 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
101  JOHAN LE BON 63 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
102  CLÉMENT RUSSO 96 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
103  LUKAS SPENGLER 156 WALLONIE BRUXELLES 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
104  EDUARD-MICHAEL GROSU 143 DELKO MARSEILLE PROVENCE 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
105  HECTOR SAEZ BENITO 162 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
106  BOY VAN POPPEL 137 ROOMPOT – CHARLES 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
107  JULIEN MORICE 64 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
108  ALEXIS GUERIN 144 DELKO MARSEILLE PROVENCE 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
109  GIACOMO NIZZOLO 84 TEAM DIMENSION DATA 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
110  JOHN MURPHY 117 RALLY UHC CYCLING 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
111  ARTYOM ZAKHAROV 7 ASTANA PRO TEAM 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
112  BAGDONAS GEDIMINAS 74 AG2R LA MONDIALE 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
113  LIONEL TAMINIAUX 157 WALLONIE BRUXELLES 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
114  BENOIT JARRIER 94 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
115  HUUB DUIJN 133 ROOMPOT – CHARLES 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
116  ROBERT THOMAS WAGNER 97 TEAM ARKEA – SAMSIC 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
117  KEVIN REZA 67 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
118  CYRIL LEMOINE 45 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
119  KRIS BOECKMANS 62 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”
120  BORIS VALLEE 127 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 03H 30′ 01” + 00H 12′ 52”

 

1  ALEXEY LUTSENKO 1 ASTANA PRO TEAM 14H 54′ 46” B : 20”
2  GREG VAN AVERMAET 11 CCC TEAM 14H 55′ 00” + 00H 00′ 14” B : 10”
3  JESUS HERRADA 41 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 14H 55′ 04” + 00H 00′ 18” B : 6”
4  RUI COSTA 33 UAE TEAM EMIRATES 14H 55′ 10” + 00H 00′ 24”
5  DOMENICO POZZOVIVO 21 BAHRAIN – MERIDA 14H 55′ 13” + 00H 00′ 27”
6  ELIOT LIETAER 154 WALLONIE BRUXELLES 14H 55′ 15” + 00H 00′ 29”
7  RYAN GIBBONS 82 TEAM DIMENSION DATA 14H 55′ 16” + 00H 00′ 30” B : 4”
8  ELIE GESBERT 93 TEAM ARKEA – SAMSIC 14H 55′ 20” + 00H 00′ 34”
9  QUENTIN PACHER 66 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 14H 55′ 20” + 00H 00′ 34”
10  OLIVER NAESEN 75 AG2R LA MONDIALE 14H 55′ 20” + 00H 00′ 34”
11  JACQUES WILLEM JANSE VAN RENSBURG 83 TEAM DIMENSION DATA 14H 55′ 24” + 00H 00′ 38”
12  STEFF CRAS 55 TEAM KATUSHA ALPECIN 14H 55′ 26” + 00H 00′ 40”
13  JAN POLANC 37 UAE TEAM EMIRATES 14H 55′ 27” + 00H 00′ 41”
14  IURI FILOSI 142 DELKO MARSEILLE PROVENCE 14H 55′ 28” + 00H 00′ 42”
15  BRANDON MCNULTY 111 RALLY UHC CYCLING 14H 55′ 28” + 00H 00′ 42”
16  FABIEN DOUBEY 125 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 14H 55′ 37” + 00H 00′ 51”
17  MATTEO FABBRO 56 TEAM KATUSHA ALPECIN 14H 55′ 52” + 00H 01′ 06”
18  LUKASZ WISNIOWSKI 17 CCC TEAM 14H 55′ 54” + 00H 01′ 08”
19  BENJAMIN DECLERCQ 173 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 14H 56′ 06” + 00H 01′ 20”
20  MATHIAS FRANK 71 AG2R LA MONDIALE 14H 56′ 15” + 00H 01′ 29”
21  MIKEL ARISTI GARDOKI 161 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 14H 56′ 18” + 00H 01′ 32”
22  NIKI TERPSTRA 101 DIRECT ENERGIE 14H 57′ 06” + 00H 02′ 20”
23  ENRICO GASPAROTTO 81 TEAM DIMENSION DATA 14H 57′ 55” + 00H 03′ 09”
24  RETO HOLLENSTEIN 57 TEAM KATUSHA ALPECIN 14H 58′ 00” + 00H 03′ 14”
25  MICHAEL SCHÄR 13 CCC TEAM 14H 58′ 06” + 00H 03′ 20” B : 5”
26  ENRICO BATTAGLIN 52 TEAM KATUSHA ALPECIN 14H 58′ 26” + 00H 03′ 40”
27  CLEMENT VENTURINI 77 AG2R LA MONDIALE 14H 58′ 42” + 00H 03′ 56” B : 4”
28  ALEXANDER KRISTOFF 31 UAE TEAM EMIRATES 14H 59′ 07” + 00H 04′ 21” B : 16”
29  SILVAN DILLIER 72 AG2R LA MONDIALE 14H 59′ 33” + 00H 04′ 47”
30  KRISTIJAN KOREN 25 BAHRAIN – MERIDA 14H 59′ 51” + 00H 05′ 05”
31  SONNY COLBRELLI 23 BAHRAIN – MERIDA 15H 00′ 50” + 00H 06′ 04” B : 10”
32  SVEN ERIK BYSTRØM 32 UAE TEAM EMIRATES 15H 01′ 00” + 00H 06′ 14”
33  THOMAS DEGAND 124 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 15H 01′ 00” + 00H 06′ 14”
34  JHON DARWIN ATAPUMA HURTADO 42 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 15H 01′ 28” + 00H 06′ 42” B : 2”
35  LUIS ANGEL MATE MARDONES 46 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 15H 01′ 30” + 00H 06′ 44”
36  JESPER HANSEN 44 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 15H 01′ 36” + 00H 06′ 50”
37  BAPTISTE PLANCKAERT 151 WALLONIE BRUXELLES 15H 01′ 41” + 00H 06′ 55”
38  JULIEN MORTIER 155 WALLONIE BRUXELLES 15H 01′ 53” + 00H 07′ 07”
39  TOM-JELTE SLAGTER 86 TEAM DIMENSION DATA 15H 02′ 11” + 00H 07′ 25”
40  MILAN MENTEN 174 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 15H 02′ 22” + 00H 07′ 36”
41  JESPER ASSELMAN 132 ROOMPOT – CHARLES 15H 02′ 22” + 00H 07′ 36”
42  PATRICK MÜLLER 65 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 15H 02′ 58” + 00H 08′ 12”
43  FABIEN GRELLIER 105 DIRECT ENERGIE 15H 03′ 06” + 00H 08′ 20”
44  VEGARD STAKE LAENGEN 34 UAE TEAM EMIRATES 15H 03′ 31” + 00H 08′ 45”
45  DAMIEN GAUDIN 104 DIRECT ENERGIE 15H 03′ 59” + 00H 09′ 13” B : 1”
46  ROBERT BRITTON 112 RALLY UHC CYCLING 15H 04′ 03” + 00H 09′ 17”
47  HUGO HOULE 5 ASTANA PRO TEAM 15H 04′ 13” + 00H 09′ 27”
48  STIJN STEELS 136 ROOMPOT – CHARLES 15H 04′ 42” + 00H 09′ 56”
49  MAURITS LAMMERTINK 134 ROOMPOT – CHARLES 15H 04′ 52” + 00H 10′ 06”
50  DOMEN NOVAK 27 BAHRAIN – MERIDA 15H 05′ 21” + 00H 10′ 35”
51  MARCO MARCATO 35 UAE TEAM EMIRATES 15H 05′ 41” + 00H 10′ 55”
52  GIJS VAN HOECKE 14 CCC TEAM 15H 05′ 48” + 00H 11′ 02”
53  NATHAN VAN HOOYDONCK 15 CCC TEAM 15H 06′ 04” + 00H 11′ 18” B : 1”
54  MAGNUS CORT NIELSEN 6 ASTANA PRO TEAM 15H 06′ 22” + 00H 11′ 36”
55  DAVIDE BALLERINI 2 ASTANA PRO TEAM 15H 06′ 53” + 00H 12′ 07”
56  ANDRÉ GREIPEL 91 TEAM ARKEA – SAMSIC 15H 07′ 44” + 00H 12′ 58”
57  PIM LIGTHART 106 DIRECT ENERGIE 15H 08′ 17” + 00H 13′ 31”
58  AMAURY CAPIOT 171 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 15H 08′ 25” + 00H 13′ 39” B : 3”
59  NICCOLÒ BONIFAZIO 102 DIRECT ENERGIE 15H 09′ 03” + 00H 14′ 17”
60  STIJN VANDENBERGH 76 AG2R LA MONDIALE 15H 09′ 28” + 00H 14′ 42”
61  ADRIEN PETIT 107 DIRECT ENERGIE 15H 09′ 39” + 00H 14′ 53”
62  YEVGENIY GIDICH 4 ASTANA PRO TEAM 15H 10′ 39” + 00H 15′ 53”
63  BOY VAN POPPEL 137 ROOMPOT – CHARLES 15H 10′ 52” + 00H 16′ 06”
64  IAN BOSWELL 54 TEAM KATUSHA ALPECIN 15H 10′ 52” + 00H 16′ 06” B : 6”
65  KENNETH VAN ROOY 177 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 15H 10′ 53” + 00H 16′ 07” B : 1”
66  ADAM DE VOS 114 RALLY UHC CYCLING 15H 10′ 58” + 00H 16′ 12”
67  GUILLAUME VAN KEIRSBULCK 16 CCC TEAM 15H 11′ 17” + 00H 16′ 31”
68  BART DE CLERCQ 121 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 15H 11′ 17” + 00H 16′ 31”
69  JÉRÉMY LEVEAU 146 DELKO MARSEILLE PROVENCE 15H 11′ 20” + 00H 16′ 34” B : 2”
70  MARCO MINNAARD 126 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 15H 11′ 56” + 00H 17′ 10”
71  JENTHE BIERMANS 53 TEAM KATUSHA ALPECIN 15H 12′ 34” + 00H 17′ 48”
72  ANTONIO NIBALI 26 BAHRAIN – MERIDA 15H 12′ 37” + 00H 17′ 51”
73  ZHANDOS BIZHIGITOV 3 ASTANA PRO TEAM 15H 12′ 39” + 00H 17′ 53”
74  YUKIYA ARASHIRO 22 BAHRAIN – MERIDA 15H 12′ 42” + 00H 17′ 56”
75  PIET ALLEGAERT 172 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 15H 12′ 57” + 00H 18′ 11” B : 4”
76  LAURENT PICHON 95 TEAM ARKEA – SAMSIC 15H 13′ 13” + 00H 18′ 27”
77  HUUB DUIJN 133 ROOMPOT – CHARLES 15H 13′ 52” + 00H 19′ 06”
78  ARJEN LIVYNS 135 ROOMPOT – CHARLES 15H 14′ 10” + 00H 19′ 24” B : 1”
79  HECTOR SAEZ BENITO 162 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 15H 14′ 50” + 00H 20′ 04”
80  PIETER WEENING 131 ROOMPOT – CHARLES 15H 15′ 04” + 00H 20′ 18”
81  KAMIL GRADEK 12 CCC TEAM 15H 15′ 13” + 00H 20′ 27”
82  ROMAIN CARDIS 103 DIRECT ENERGIE 15H 15′ 16” + 00H 20′ 30”
83  ANDREA GAROSIO 24 BAHRAIN – MERIDA 15H 15′ 34” + 00H 20′ 48”
84  EVAN HUFFMAN 115 RALLY UHC CYCLING 15H 15′ 42” + 00H 20′ 56”
85  JULIEN DUVAL 73 AG2R LA MONDIALE 15H 15′ 44” + 00H 20′ 58”
86  ARTYOM ZAKHAROV 7 ASTANA PRO TEAM 15H 15′ 46” + 00H 21′ 00”
87  BRYAN COQUARD 61 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 15H 16′ 17” + 00H 21′ 31” B : 6”
88  JAVIER MORENO BAZAN 141 DELKO MARSEILLE PROVENCE 15H 17′ 03” + 00H 22′ 17”
89  NACER BOUHANNI 43 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 15H 18′ 22” + 00H 23′ 36” B : 4”
90  TYLER MAGNER 116 RALLY UHC CYCLING 15H 18′ 27” + 00H 23′ 41”
91  KENNY DEHAES 152 WALLONIE BRUXELLES 15H 19′ 14” + 00H 24′ 28”
92  ARITZ BAGUES KALPARSORO 163 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 15H 19′ 26” + 00H 24′ 40” B : 2”
93  LUKAS SPENGLER 156 WALLONIE BRUXELLES 15H 19′ 40” + 00H 24′ 54” B : 1”
94  JULIEN MORICE 64 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 15H 19′ 47” + 00H 25′ 01”
95  GEOFFREY SOUPE 47 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 15H 19′ 48” + 00H 25′ 02”
96  SERGIO RODRIGUEZ RECHE 166 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 15H 21′ 28” + 00H 26′ 42”
97  KEVIN REZA 67 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 15H 21′ 46” + 00H 27′ 00”
98  JÉRÔME BAUGNIES 122 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 15H 22′ 27” + 00H 27′ 41” B : 1”
99  JULEN IRIZAR LASKURAIN 165 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 15H 23′ 20” + 00H 28′ 34”
100  PIER ANDRE COTE 113 RALLY UHC CYCLING 15H 23′ 52” + 00H 29′ 06”
101  EVALDAS SISKEVICIUS 147 DELKO MARSEILLE PROVENCE 15H 24′ 41” + 00H 29′ 55”
102  JACO VENTER 87 TEAM DIMENSION DATA 15H 25′ 34” + 00H 30′ 48”
103  PREBEN VAN HECKE 176 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 15H 25′ 58” + 00H 31′ 12” B : 6”
104  CYRIL LEMOINE 45 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 15H 26′ 20” + 00H 31′ 34”
105  BRENTON JONES 145 DELKO MARSEILLE PROVENCE 15H 26′ 57” + 00H 32′ 11”
106  EMILS LIEPINS 153 WALLONIE BRUXELLES 15H 28′ 47” + 00H 34′ 01”
107  CLÉMENT RUSSO 96 TEAM ARKEA – SAMSIC 15H 29′ 38” + 00H 34′ 52”
108  ROBERT THOMAS WAGNER 97 TEAM ARKEA – SAMSIC 15H 29′ 40” + 00H 34′ 54”
109  BENOIT JARRIER 94 TEAM ARKEA – SAMSIC 15H 30′ 00” + 00H 35′ 14”
110  JOSE DANIEL VIEJO REDONDO 167 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 15H 30′ 51” + 00H 36′ 05”
111  GIACOMO NIZZOLO 84 TEAM DIMENSION DATA 15H 31′ 19” + 00H 36′ 33”
112  JOHN MURPHY 117 RALLY UHC CYCLING 15H 31′ 19” + 00H 36′ 33”
113  BAGDONAS GEDIMINAS 74 AG2R LA MONDIALE 15H 31′ 19” + 00H 36′ 33”
114  LIONEL TAMINIAUX 157 WALLONIE BRUXELLES 15H 32′ 03” + 00H 37′ 17” B : 5”
115  EMIEL PLANCKAERT 175 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 15H 32′ 47” + 00H 38′ 01” B : 3”
116  ALEXIS GUERIN 144 DELKO MARSEILLE PROVENCE 15H 35′ 44” + 00H 40′ 58” B : 4”
117  EDUARD-MICHAEL GROSU 143 DELKO MARSEILLE PROVENCE 15H 36′ 13” + 00H 41′ 27”
118  KRIS BOECKMANS 62 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 15H 37′ 49” + 00H 43′ 03”
119  JOHAN LE BON 63 VITAL CONCEPT – B&B HOTELS 15H 38′ 24” + 00H 43′ 38”
120  BORIS VALLEE 127 WANTY – GOBERT CYCLING TEAM 15H 38′ 27” + 00H 43′ 41”