fot. Team Sky

Chris Froome (Team Sky) powiedział w wywiadzie dla włoskiego dziennika  “Corriere Della Sera”, że jego zdaniem Egan Bernal może wygrać wielki tour już w pierwszej próbie bycia liderem drużyny, co nastąpi w maju tego roku w Giro d’Italia.

Froome jest już w Kolumbii, gdzie trenuje i przygotowuje się do pierwszego wyścigu w sezonie – Tour Colombia. W międzyczasie udzielił wywiadu włoskiej prasie, w którym ocenił szanse swoich kolegów – Egana Bernala i Gerainta Thomasa – w wielkich tourach, w których będą startowali. A jak wiadomo, najpierw będzie to Giro d’Italia.

Kiedy rozmawia się z Bernalem trudno uwierzyć, że jest tak młody. Posiada dojrzałość i niesamowitą zdolność czytania wyścigu. Według mnie może on wygrać wielki tour podczas swojej pierwszej próby bycia liderem drużyny

– powiedział Froome.

Brytyjczyk stwierdził również, że trasa tegorocznego Wyścigu dookoła Włoch idealnie pasuje zwycięzcy Tour de France 2019 – Geraintowi Thomasowi. Przypomnijmy, że Walijczyk startował już w tym wyścigu jako współlider (z Mikelem Landą w 2017 roku), ale musiał wycofać się po kraksie na dojeździe do podjazdu Blockhaus.

Podczas Tour Colombia, który to wyścig Bernal wygrał rok temu, jako neo-pro, Froome i Kolumbijczyk spotkają się. Tymczasem Geraint Thomas po raz pierwszy przypnie numer startowy do koszulki 6 lutego w wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana.