Choć do Tour de Pologne 2019 jeszcze daleko, cały Lang Team przygotowuje już trasę polskiego wyścigu. Co ciekawe, nowym pomocnikiem Czesława Langa został Przemysław Niemiec.

Jak wiadomo, Tour de Pologne to wyścig, który w ostatnich latach upodobał sobie południową część kraju. Prawdopodobnie podobnie będzie też w przyszłym roku. Wskazują za tym informacje podawane przez organizatorów wyścigu, którzy postanowili odwiedzić Beskidy.

Podczas obecności w pobliżu Żywca, Czesław Lang i jego współpracownicy odwiedzili jeden z lokalnych podjazdów razem z Przemysławem Niemcem, który te tereny zna lepiej niż własną kieszeń. Zgodnie z informacjami podawanymi na twitterze, obaj byli kolarze wysondowali wspinaczkę pod Kocierz (4,8 km, 6,8%, max. 12,6% – za altimetr.pl), która prawdopodobnie znajdzie się na trasie przyszłorocznego wyścigu.

Jak można się spodziewać, nie musi to być koniec pomocy byłego już kolarza UAE Team Emirates. Niemiec może bowiem z powodzeniem ułożyć co najmniej dwa bardzo ciekawe etapy w Beskidach, które mogłyby być co najmniej tak trudne, jak te na Podhalu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments